Online Тесты

  • Ваш ребенок: звезда или лидер? (вопросов: 6)

    Данный тест предназначен для детей в возрасте 10-12 лет. Он позволяет определить, какое место ваш ребенок занимает в коллективе сверстников. Чтобы правильно оценить результаты и получить самые точные ответы, не стоит давать много времени на раздумье, попросите ребенка отвечать то, что первым придет ему в голову...Симптоми хвороби - Болі в шиї у дітей

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в шиї у дітей -

Діти часто скаржаться на простріли і болі в шиї, зазвичай в цих скаргах немає нічого серйозного. Але ломота і ступор в області шиї, тим не менше, заслуговують уваги, так як іноді можуть слугувати ознакою менінгіту.

При яких захворюваннях виникає Біль в шиї у дітей:

Причини болю в шиї у дітей:

1. Часто причиною болю в шиї у дітей є запалення грудинно-ключично-соскоподібного м'яза. М'язи шиї затиснуті, можливо, в результаті родової травми. Голова дитини не здатна повертатися в один бік, і м'язи на шиї з цього боку можуть придбати болісну чутливість.

2. Раптовий простріл у старших дітей є зазвичай наслідком м'язового спазму. Часто дитина прокидається з болем у шиї, зазвичай з одного боку. Причина цього невідома, хоча іноді це може бути спровоковано сидінням на протязі. Через біль дитина повертає і нахиляє голову набік; м'язи шиї з цього боку будуть натягнутими і болісно чутливими.

3. Раптовий простріл у хворої дитини, найчастіше супроводжується вушним болем, болем у горлі і температурою, може бути викликаний запаленням лімфовузлів на шиї. Тим не менш, до цього треба поставитися серйозно через ймовірність менінгіту, тому зверніться до лікаря.

4. Менінгіт - інфекція мозкових оболонок. Він зазвичай вражає дітей до 5 років і являє собою небезпеку, особливо для самих маленьких.

Спочатку дитина просто відчуває себе погано,спостерігається блювання, піднімається температура. У дітей старшого віку починають боліти голова і шия, шия стає затиснутою, а якщо дитині ще немає року, вона може відчувати себе все гірше й гірше, і його тім'ячко (м'яке місце на маківці) починає розпухати від внутрішнього тиску; малюк може відкидати голову назад. У дитини періодично можуть бути напади, він може втрачати свідомість.

Висипання, що складається з маленьких плоских бузкових пухирців, - ознака серйозного менінгіту, що викликається бактерією менінгококом.

Насправді у багатьох випадках менінгіт провокується вірусами і проходить без жодного лікування і без наслідків. Якщо менінгіт спровокований бактеріями і його вчасно не лікували, то він може призвести до летального результату або до постійного порушення функції мозку.

Негайно зверніться до лікаря, якщо у вашої дитини спостерігаються перераховані вище симптоми або якщо у нього висока температура, погане самопочуття, а до його грудей неможливо доторкнутися через біль і напруження в шиї.

5. Кривошия, або тортіколліс (часто звана «ригідна шия») - хворобливий стан, при якому дитина тримає голову в вимушеному положенні або похило. Через біль нормальне положення голови неможливо, або можливо лише на короткий час.

Є вроджена кривошия (присутня при народженні), або неонатальна, яка вражає деяких новонароджених. Лікарі не погоджуються, що цей стан розвивається під час розвитку плоду або в дуже ранній період життя. У результаті захворювання відбувається скорочення і фіксація скорочених м'язів, формується контрактура, створюється вимушене положення голови. У деяких випадках захворювання може не бути очевидним для батьків, поки дитина не досягне 3 або 4 років, а шия не виросте і не подовжиться. З причини, яка ще не цілком зрозуміла, кривошия спостерігається на правій стороні шиї у 3 з 4 випадків. Кривошия іноді поєднується з дефектом кульшового суглоба, що викликає утруднення або уповільнення ходи, або ходу з кульгавістю.

Вроджена кривошия іноді буває пов'язана з хворобливістю з одного боку шиї. Голова нахилена у хвору сторону, а підборіддя повернуте в протилежну, що надає голові дитини неправильне положення. Вроджена кривошия зазвичай відрізняється дрібними вузлуватими утвореннями рубцевої тканини на ураженій стороні.

Якщо вроджену кривошию вчасно не лікувати (до 10-річного віку), то обличчя дитини може стати асиметричним. Уражена сторона стає коротшою відносно протилежної, де лицьові м'язи через постійну напругу розтягуються і подовжуються. М'язи шиї будуть постійно пошкоджуватися, і може розвинутися прогресуюче викривлення шиї і обмеження руху голови. Однак правильне і інтенсивне лікування (включаючи фізіотерапію) може виправити більшість форм вродженої, або неонатальної, кривошиї, і ніяких ознак захворювання не залишиться.

У дитинстві та підлітковому періоді можуть розвинутися інші форми кривошиї і болів в шиї. Діти можуть відчувати тимчасову малорухливість шиї і біль при деяких вірусних захворюваннях, таких як грип, кір або вітряна віспа.

Біль - рідкісні причини болю в шиї у дітей:

- Побічні ефекти деяких ліків, артрити, дефекти і неправильний розвиток шийних хребців та дитячий церебральний параліч.

- У старших дітей, як і у дорослих, болюче здавлювання в шиї може бути наслідком стресу. Це призводить також до напруженого головного болю.

- У дітей і підлітків біль в шиї і обмеження рухів голови часто є проявом шийного лімфаденіту (ускладнення ангіни).

- Ригідність потиличних м'язів спостерігається при менінгіті та інших тяжких інфекціях, наприклад при пневмонії (менінгізм). Болем у шиї може супроводжуватися і поліомієліт - рідкісне в даний час захворювання.

- Деякі причини болю в шиї у дітей - ті ж, що і у дорослих: - це внутрішньочерепні крововиливи, абсцеси і пухлини. У дітей, крім того, часто спостерігається гостра кривошия. Біль у шиї також може бути проявом ювенільного ревматоїдного артриту.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в шиї у дітей:

Ревматолог

Невролог

Травматолог

Ортопед

Фізіотерапевт

Масажист

Ви відчуваєте Болю в шиї у дітей? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в шиї у дітей? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.