Online Тесты

  • Есть ли у вашего ребенка творческий потенциал? (вопросов: 8)

    Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте 3-5 лет. Он помогает выявить творческий потенциал, проанализировать стремление ребенка к творчеству, выявить его способности...Симптоми хвороби - Болі при переломах

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль при переломах -

Перелом кістки - повне чи часткове порушення цілісності кістки при навантаженні, що перевищує міцність травмуючої ділянки скелету. Переломи можуть виникати як внаслідок травми, так і в результаті різних захворювань, що супроводжуються змінами в характеристиках міцності кісткової тканини.

Тяжкість стану при переломах обумовлена розмірами пошкоджених кісток і їх кількістю. Множинні переломи великих трубчастих кісток призводять до розвитку масивної крововтрати і травматичного шоку. Також хворі після таких травм повільно видужують, одужання може зайняти кілька місяців.

При яких захворюваннях виникає Біль при переломах:

Характеристика болю після перелому:

Різка біль після перелому в певній точці ушкодженої кістки; крововилив і набряклість навколишніх м'яких тканин; зміна рухливості і форми пошкодженої кінцівки; іноді хрускіт уламків кісток. Характерна ознака перелому ребер - біль при глибокому вдиху і покашлюванні.

Переломи бувають закриті або відкриті, коли пошкоджені і шкіра, і м'язи. Іноді переломи виникають в результаті захворювань, що супроводжуються руйнуванням кісток (пухлина, остеопіеліт і т. п.).

Ні в якому разі не слід самим намагатися вправляти перелом. При переломах будь кістки необхідно перш за все забезпечити їй повний спокій і нерухомість, оскільки всякий зсув викликає різку біль після перелому і загрожує проривом шкіри, пораненням кровоносних судин і кровотечею. Потерпілого треба якомога швидше доставити в лікувальний заклад.

Переломи кісток черепа

Найбільш небезпечний вид переломів. Виникають внаслідок удару по голові твердим предметом. Найчастіше - при ударі падаючим каменем, або при падінні на камені. У місці перелому хворий відчуває біль, виникає виражений набряк. При обережному обмацуванні зони перелому можна відчути, як зміщуються кісткові уламки, проте спеціально цього робити не можна через небезпеку пошкодити головний мозок. Основна небезпека переломів черепа і полягає саме в можливому пошкодженні головного мозку. Після перелому основи черепа у хворого зазвичай з'являються темні синці під очима або навіть навколо очей (симптом "окулярів"), з носа може виділятися прозора рідина, злегка забарвлена кров'ю - ліквор. Хворий зазвичай відзначає слабкість, оглушення, в очах темніє, може турбувати нудота, що повторюється, блювота. Зверніть увагу на те, що в перші хвилини після травми хворий може відчувати себе добре, настільки добре, що оцінка власного стану стане для нього просто неможливою. Після цього "світлого" періоду (його ще називають "періодом уявного благополуччя") стан потерпілого може раптово різко погіршитися, аж до зупинки серцевої діяльності та дихання.

Перелом хребта

Виникає при падінні з висоти (або, навпаки, ударі головою об дно при пірнанні), сильному ударі в спину (автотравма, каменепад), попаданні під завали. Основною ознакою є дуже сильний біль у спині при спробах руху. Небезпека в даному випадку полягає у виникненні ушкодження спинного мозку, що проходить в хребетному каналі. Спинний мозок може бути травмований уламками хребців при будь-якому їх зміщенні. У разі пошкодження спинного мозку виникає параліч кінцівок або всього тіла, що виявляється повною втратою чутливості і неможливістю рухатися.

Переломи і вивихи кісток рук

Ознаки - біль по ходу кістки, неприродна форма кінцівки, неприродна рухливість на місці, де немає суглобу (при наявності перелому), припухлість.

Перелом і вивих кисті і пальців рук. При підозрі перелому або вивиху кісток кисті слід прибинтувати кисть руки до широкої (шириною з долоню) шини так, щоб шина починалася від середини передпліччя, а кінчалася біля кінця пальців. У долоню пошкодженої руки попередньо повинен бути вкладений жмут вати, бинта і т. п., щоб пальці були дещо зігнуті. До місця пошкодження слід прикласти холодний предмет.

Переломи і вивихи нижньої кінцівки. Ознаки - біль по ходу кістки, припухлість, неприродна форма в тому місці, де немає суглобу (при переломах). Перша допомога: зміцнити хвору кінцівку шиною, фанерною пластинкою, палицею, картоном і т. п. так, щоб один кінець платівки заходив вище краю тазу до пахви, а інший діставав п'яти. Цим досягається повний спокій всієї нижньої кінцівки. Накладати шину, по можливості, не піднімаючи ногу, а тільки притримуючи її на місці і проводячи пов'язки паличкою під попереком, коліном і п'ятою. На місце пошкодження наложити - холод.

Перелом ребер

Виникає зазвичай при падінні з висоти, здавленні грудної клітини, прямому ударі. Основним симптомом є різкі болі після перелому, що виникають при диханні, кашлі, зміні положення тіла. Хворий намагається не робити глибоких вдихів, тому дихання стає поверхневим. Головною загрозою є можливе пошкодження плеври і легень гострими краями кісткових відламків. У разі пошкодження легень у хворого може виникнути підшкірна емфізема, тобто проникнення повітря в підшкірну клітковину. У цьому випадку помітно згладжування міжреберних проміжків, схоже на набряк. Однак, на відміну від набряку, при прощупуванні місця пошкодження легко визначити виникаючі під пальцями "похрускування" (наче лопаються дрібні бульбашки).

Перелом ключиці

Найчастіше перелом ключиці виникає при падінні на витягнуту руку, іноді - при падінні на плечовий суглоб або при прямому ударі по ключиці. Хворого турбують болі в області ключиці при спробі рухів рукою. Зазвичай постраждалий тримає руку притиснутою до тулуба і чинить опір будь-яким спробам зробити рухи руки. Зовні добре помітна деформація ключиці, набряк в області перелому. При обережному обмацуванні зони перелому відзначається різка хворобливість. Зовнішня частина ключиці зазвичай зміщується донизу і вперед під вагою руки. Переломи ключиці можуть супроводжуватися ушкодженням судин і нервів (плечового сплетення), що лежать глибше.

Перелом кісток тазу

За кількістю супутніх пошкоджень внутрішніх органів та смертності переломи тазу поступаються тільки перелому кісток черепа. Даний вид перелому може зустрічатися при попаданні потерпілого у завал, під каменепад, при падінні з висоти, прямому сильному ударі. Основною ознакою перелому тазу є дуже різкий біль при будь-якій спробі змінити положення тіла. Іноді при огляді помітна зміна форми тазу. Різкі болі виникають і при натисканні на кістки тазу руками. Хворий зазвичай лежить в "положенні жаби": на спині, з розведеними в сторони ногами, напівзігнутими в колінному і тазостегновому суглобах. У місці удару зазвичай визначається гематома. Слід враховувати, що переломи кісток тазу часто супроводжуються пошкодженням внутрішніх органів: сечового міхура, прямої кишки, уретри і ін, що зовні виявляються виділенням крові з сечею або калом. Додаткову небезпеку створює можливий розвиток у хворого травматичного шоку. Пам'ятайте, що у всіх хворих з множинними пошкодженнями, що знаходяться в несвідомому стані, слід підозрювати наявність перелому кісток тазу, якщо не доведено протилежне.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль при переломах:

Травматолог.

Ви відчуваєте Болю при переломах? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить при переломах? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.