Online Тесты

  • Тест на пищевые расстройства (вопросов: 12)

    Пищевые расстройства, как нейрогенная булимия и анорексия более характерны для девушек и молодых женщин, хотя могут развиваться и у мужчин, и женщин разного возраста...Симптоми хвороби - Болі зубні

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль зубна -

Біль в зубах - це сигнал про проблему, захворювання зубів. Біль в зубах з'являється тоді, коли патологічний процес уже почав розвиватися, тому в такому випадку не можна відкладати візит до стоматолога.

Гострий біль у зубах виникає раптово. Це може бути гострий пульсуючий або стріляючий біль, що віддає у вухо, скроню, інші органи. Гострий біль переноситься особливо болісно.

При яких захворюваннях виникає Біль зубна:

При яких захворюваннях виникає біль у зубах:

Зубний біль може бути викликаний безліччю причин. Але стоматологи знають, що зуб (як ми його називаємо), є насправді кістково-мінеральним утвореннням (моляри) і безпосередньо боіти не може. Насправді моляр прикриває чутливі системи зуба, і при його руйнуванні якраз і виникає біль.

Причини болю в зубах:

1. У більшості випадків біль у зубах виникає при хімічному, механічному або температурному впливі на нервовий апарат зубощелепної системи, а також внаслідок ураження твердих тканин зуба, навколозубних тканин, запалення окістя, щелеп чи м'яких тканин, які оточують щелепу.

2. Біль в зубах може виникати при дії подразника (тепла, холоду, хімічних речовин або твердих предметів). Такий вид зубного болю характерний для карієсу і пульпіту. Якщо біль у зубі виникає мимовільно, то це говорить про запалення пульпи або апікального (верхівкового) періодонта.

Якщо при дії подразника біль у зубі швидко виникає, але після усунення подразника швидко проходить, то це, швидше за все, захворювання твердих тканин зуба - карієс, стирання, гіперестезія (підвищена чутливість зуба).

3. При початковому карієсі біль у зубах не постійна, виникає при попаданні на хворий зуб холодної, гарячої, кислої або солодкої їжі.

Після ретельного полоскання ротової порожнини біль зникає. Але заспокоюватися не потрібно. Вперше виникаюча зубна біль служить сигналом до негайного звернення в стоматологічну клініку. Чим раніше буде надана допомога, тим ефективніше і економніше лікування. Якщо карієс проникає в мозкову речовину зуба, розвивається пульпіт.

4. Найчастіше гострий біль у зубах викликає пульпіт - запалення пульпи (м'якоті зуба). Пульпіт викликають бактерії та їх токсини, які проникають в пульпу з каріозної порожнини в зубі. Збудник пульпіту - стрептокок. Також пульпіт може бути викликаний і травмою зуба (відламом частини коронки, переломом зуба), різкими температурними, хімічними впливами (кислота, луг).

Біль при пульпіті носить нападоподібний характер і виникає найчастіше вночі. При гострому запаленні пульпи виникає гострий нападоподібний біль. У денний час біль з'являється при зміні температури (реакція на холодне і гаряче).

- Серозний обмежений пульпіт характеризується появою неяскраво виражених больових нападів тривалістю від 2 до 5-7 хвилин. При цьому біль в ураженому зубі виникає без видимої причини і так само раптово припиняється. Однак через 4-8 годин відбувається повторний больовий напад.

- При подальшому поширенні інфекції розвивається серозний дифузний пульпіт з больовими нападами по 10-15 хвилин. А для серозно-гнійного вогнищевого пульпіту характерний ріжучий, стріляючий біль, часто виникає при дії холоду.

- Поява різкого, рвучого, часто пульсуючого болю в зубах, що віддає в скроневу область і вухо, говорить про розвиток найбільш важкої гнійно-дифузної форми гострого пульпіту. При цьому больовий напад виникає під дією гарячого, а ось холод, навпаки, болю не викликає. Ось чому людина, прокинувшись вночі від гострого зубного болю, іноді знаходить порятунок у тому, що набирає в рот холодну воду.

5. Гострий біль у зубах може викликати і інше, ще більш небезпечне захворювання зубів - періодонтит. При періодонтиті запальний процес поширюється не тільки на сам зуб, але і на кісткову тканину навколо верхівок коренів зубів. Періодонтит - це ускладнений карієс, при якому розпадається нерв і уражається зв'язка, що утримує зуб у щелепі). При періодонтиті виникає чітко локалізований сильний зубний біль, іноді носить пульсуючий характер. Характерною особливістю зубного болю при періодонтиті є її значне посилення при механічному навантаженні на зуб, особливо при постукуванні. З'являються також загальне нездужання, головний біль, гіперемія і набряк слизової оболонки навколо хворого зуба. Характерною особливістю зубного болю при періодонтит є його значне посилення при механічному навантаженні на зуб, особливо при постукуванні. Багато пацієнтів відмовляються від прийому навіть рідкої їжі. Можливо помірне підвищення температури тіла (до 37,5 ° С). При зазначених симптомах необхідно терміново звернутися за стоматологічною допомогою. Відтягнення звернення до фахівця загрожує виникненням важких гнійних ускладнень.

6. При захворюваннях ясен біль в зубах носить постійний ниючий характер. Посилюється при механічному або хімічному впливі на ясна. Хоча хвороби ясен вкрай рідко призводять до ускладнень, небезпечних для життя, але можуть позбавити Вас зубів.

7. Також ви можете відчувати біль у всіх зубах при вживанні холодної їжі або при вдиханні холодного повітря на вулиці, при вживанні солодкої їжі. Ці больові відчуття "виходять" як би від шийок зубів. Ця ситуація не така страшна, як попередні. Тут можна говорити про підвищену чутливість емалі. Підвищена чутливість зубів виникає, коли дентин - основна кісткова тканина зуба - позбавляється захисного покриття. Дентин пронизаний тисячами дрібних канальців, які заповнені рідиною і ведуть до зубного нерву. Дії цієї рідини, викликані тепловим, хімічним або механічним впливом, можуть завдавати різкий біль. До цих пір єдиним засобом проти таких болів служили зубні пасти, що сприяють природному відновленню зубного покриття.

8. Спровокувати гострий біль у зубах може абсцес зуба. Захворювання виникає в результаті розвитку інфекційних процесів у ротовій порожнині. При абсцесі зуба з'являється пухлина, в області якої і локалізується гострий біль.

Захворювання і стани, біль при яких може помилково прийматися за зубну. В основному це захворювання суміжних областей (додаткові пазухи, органи зору і слуху, глотка, шийні хребці, мозок); причиною можуть бути також захворювання серця і судин, кістково-м'язової системи (хребет), нервової системи, а також психічні порушення.

1. Невралгія трійчастого нерва. Трійчастий нерв відповідає за чутливість обличчя і порожнини рота. При його ураженні біль дуже сильний і схожий на зубну. На жаль, багато пацієнтів з невралгією піддалися численним депульпування і видаленнях зубів, однак продовжують відчувати біль. Незважаючи на впевненість пацієнта в тому, що причиною болю є зуб, стоматолога необхідно скорегувати діагноз і направити хворого до невропатолога. Іншим варіантом є постгерпетична невралгія, яка зустрічається у людей, які перенесли оперізуючий герпес (оперізуючий лишай). Тому важливо повідомити стоматолога, якщо якийсь час назад з'являлися сверблячі пухирці на шкірі та слизовій, або був поставлений цей діагноз.

2. Кластерний головний біль - це синдром неясного походження, що проявляється гострим приступоподібним болем. Можливо, це одна з форм мігрені. Кластерний головний біль частіше зустрічається у чоловіків у віці 30-60 років. Багато пацієнтів відзначають появу болю після прийому алкоголю. У класичних випадках відзначається однобічний біль в області верхньої щелепи, верхньощелепної пазухи і позаду очниці. Кластерний головний біль часто помилково приймають за гострий пульпіт або періодонтит жувальних зубів верхньої щелепи.

3. Запалення середнього вуха (середній отит) - поширене захворювання, особливо у дітей, що викликається стрептококами. Добре відомо, що при захворюваннях жувальних зубів біль може віддавати назад, в область вуха. І навпаки, при запаленні середнього вуха симптоми зміщуються в задню частину верхньої та нижньої щелеп. Після постановки діагнозу пацієнта направляють до оториноларинголога.

4. Гострий верхньощелепнийсинусит (гайморит). Коріння зубів верхньої щелепи прилягають до дна пазухи, тому запалення часто імітує зубний біль. Більшість форм синуситу є алергічними і характеризуються тупим болем у виличній області та альвеолярному відростку верхньої щелепи.

При гострому гаймориті біль може бути колючою, здавлюючою, пульсуючою. Часто вона віддає в підочноямковауобласть, в область зубів верхньої щелепи. При цьому біль відчувається не в якому-небудь одному зубі, а в декількох. Рекомендується звернутися до ЛОР-лікаря.

5. Захворювання придаткових пазух часто носять хронічний характер і є алергічними. Вони мають тенденцію до сезонності, адже для більшості людей алергенами є насіння та пилок різних рослин. У країнах з північним кліматом відсоток захворюваності синуситу зростає навесні і восени. Пацієнт повинен бути направлений до ЛОР-лікаря і алерголога.

6. Захворювання серця. Стенокардія - це біль за грудиною, яка може "віддавати" в ліве плече і уздовж руки. Біль зазвичай виникає після фізичного навантаження. Ці симптоми вкрай важливі, тому що стенокардія є передвісником гострого інфаркту міокарда. Іноді біль при цьому відчувається тільки в лівому плечі й руці, ще рідше - в лівому кутку нижньої щелепи. Отже, якщо є скарги на біль у задній частині нижньої щелепи зліва, і при цьому відсутні об'єктивні причини з боку зубів, можна припустити серцеву природу болю. У такому випадку стоматолог направить пацієнта на консультацію до кардіолога або терапевта.

7. Слюннокам'яна хвороба розвивається в протоці однією з слинних залоз. Довгий час єдиним проявом є сухість у роті. Коли камінь досягає критичного розміру, він закупорює слинну протоку; з'являється біль. Може виникати припухлість в піднижньощелепній області. Щоб поставити діагноз, роблять кілька рентгенівських знімків. Лікування проводить хірург-стоматолог, воно полягає в надрізі протоки і видаленні каменя під місцевою анестезією.

Біль кістково-м'язового походження може бути викликана травмою або дисфункцією м'язів шиї, голови, щелеп. Біль може відзначатися в області зубів, щоки, скроні, бічній поверхні шиї, потилиці. У цю групу також входять захворювання скронево-нижньощелепного суглоба і шийного відділу хребта. Інші захворювання суглобів (ревматоїдний артрит, подагра, псоріаз; колагенові хвороби) можуть викликати біль у щелепно-лицьовій області.

8. При внутрішній дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба часто виникають скарги на біль. Внутрішня дисфункція може виникати через зсув суглобового диска, утворення зрощень або з-за різних форм артриту, при травмах (наприклад, в автоаварії), позіхань, тривалому відкриванні рота. Прояви: рот відкривається не повністю, при відкриванні нижня щелепа зсувається в бік, клацання або скрип в суглобі, а також біль попереду від козелка вуха. Біль тривалий, тупий, приглушений, але може ставати більш гострим при широкому відкриванні рота або жуванні. У деяких випадках біль віддає в скроню, щоку, дистальні відділи верхньої та нижньої щелеп. У таких випадках пацієнт може вважати, що відчуває зубний біль.

9. Пухлини. Проявом злоякісних пухлин в області щелеп рідко є біль. У типових випадках відзначаються скарги на поколювання або зниження чутливості (оніміння). Більшість пухлин вражає не тільки чутливі, але і рухові нерви. Тому зазвичай разом з болем з'являється м'язова слабкість або параліч. У таких випадках потрібно зробити сучасні методи дослідження (томографія). При наявності пухлини вона буде виявлена на знімку, і пацієнт буде направлений до онколога.

10. Атипові болючі стани, що маскуються під зубний біль - це група синдромів, які не відповідають будь-якій специфічній хворобі. При цьому пацієнт зазвичай переконаний в тому, що причиною болю є зуби, і наполягає на їх лікування або видаленні .. Хоча причина невідома, багато експертів передбачають участь нервової системи. Атипова біль зазвичай хронічний, ниючий; пацієнти відчувають його глибоко всередині кістки і насилу локалізують. Іноді здається, що біль переміщається з однієї області в іншу, можливі скарги на біль у всьому тілі. Обстеження має включати психологічний скринінг та тести на порушення поведінкових реакцій, які оцінюють депресивність, тривожнсть, ворожу поведінку. Не виключено, що первинною причиною атипового болю є психологічне порушення. Показана консультація психолога чи психіатра.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль зубна:

Стоматолог

Ви відчуваєте Болю зубного? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болять зуби? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.