Online Тесты

  • Тест на степень загрязненности организма (вопросов: 14)

    Существует много способов выяснения, насколько загрязнен Ваш организм Специальные анализы, исследования, а также тесты помогут внимательно и целенаправлено выявить нарушения эндоэкологии Вашего организма...Симптоми хвороби - Болі психогенні

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль психогенний -

Психогенний біль - (псіхалгіі) (грец. psych + aldos - біль; син. Невралгія психічна) - сукупність розладів, домінуючими симптомами яких є болі психічного походження. Це біль, що виникає в результаті психічної травми і супроводжуються почуттям тривоги або страху, найчастіше головні болі, болі в спині, в животі, що виникають без видимих органічних дисфункцій.

Психогенні болі виникають при відсутності будь-якого органічного ураження, яке дозволило б пояснити вираженість болю і пов'язані з нею функціональні порушення. На формування больового відчуття можуть впливати особливості особистості (тривожність, демонстративність, іпохондричність, помисливість), закладені батьками і соціумом установки, що визначають відносини до болю; різні емоційні стани (горе, радість, гнів, образа, провина, тощо). У пацієнтів з психогенним больовим синдромом спостерігається витіснення конфліктів на рівень несвідомого, уникнення вирішення проблем на кшталт догляду у хворобу.

При яких захворюваннях виникає Біль психогенний:

Психогенні болі можуть бути одним з безлічі порушень, характерних для соматоформних розладів. Будь-яке хронічне захворювання або нездужання, що супроводжується болем, впливає на емоції і поведінку особистості. У багатьох людей біль асоціюється з поняттям покарання і провини. Біль часто веде до появи тривожності і напруженості, які самі підсилюють сприйняття болю

Сприйняття болю пов'язано з раннім дитячим досвідом людини. У залежності від цього досвіду в особистості формуються установки, що визначають ставлення до болю. Біль і страждання сприймаються як протилежність радості і задоволення.

При болю і депресії є спільні механізми формування, пов'язані з ангієонією - неможливість відчувати задоволення. Тому депресія є однією з форм психічних розладів, тісно пов'язаних з виникненням психогенних болів. Ці порушення можуть виникати одночасно або одне випереджати прояви іншого. У хворих з клінічно вираженою депресією знижується больовий поріг, і біль вважається звичайною скаргою у хворих з первинною депресією. У хворих з больовим синдромом, зумовленим хронічним соматичним захворюванням, також часто розвивається депресія. З психодинамічної позиції хронічний біль розглядається як зовнішній захисний прояв депресії, що полегшує психічні імпульси (почуття провини, сорому, душевні страждання, нереалізовані агресивні тенденції, тощо) і оберігає хворого від більш сильних душевних мук або суїциду. Біль часто є наслідком захисного механізму - витіснення, типового для істеричної конверсії. У багатьох випадках поєднання больової симптоматики і депресії розглядається як маскована депресія, де на перший план виступає больовий синдром або соматоформний болючий розлад.

Механізм виникнення психогенного болю

Зазвичай психогенні болі виникають в результаті змін функціонального стану нервової системи.Дана зміна відбувається під впливом стресогенних факторів, які шляхом впливу на нервову систему змінюють стан і функції різних органів і систем організму. Змінюється тонус судин, ритм серцевої діяльності та дихання, функція шлунково-кишкового тракту і т. п. Внаслідок цього може виникати підвищення коливальної рухливості судин, зміна мозкового кровообігу, порушення обмінних процесів, і т.п. Підвищується внутрішньочерепний тиск, що призводить до натягнення структур мозку, чутливих до болю, подразнення больових рецепторів, закладених в стінках судин. При цих станах змінюється реактивність нервової системи. У результаті цього імпульси, які зазвичай не викликають реактивних зрушень, стають для центральних апаратів мозку пороговими або надпороговими і викликають больові відчуття.

Деякі види психогенних болю:

1. Психогенний головний біль.

Інтенсивний, болісний біль, нерідко провокуючий стресовими ситуаціями та психосоціальними чинниками. Такий біль виникає на тлі психічних розладів (істерія, іпохондрія, обсесивно-фобічний синдром, депресія тощо)

Психогенним головним болем називають групу синдромів, у тому числі головний біль психічної напруги, головний біль фізичної напруги і головний біль при тривожних станах і депресії.

Психогенний головний біль у більшості випадків змушує вдатися до лікарської допомоги лише тоді, коли вона виникає щодня, триває місяцями або навіть роками. У багатьох таких пацієнтів є депресія (почуття безнадійності, сльозливість, безсоння, відсутність апетиту, постійно пригнічений настрій). Вони ніяк не описують свої відчуття, скаржаться на ниючий або давлячий головний біль, зазвичай дифузний або локалізований в потиличній, скроневій або лобовій області і майже завжди двосторонній. Характерний для мігрені односторонній пульсуючий біль зустрічається рідко.

Емоційний, стрессорний головний біль може виникнути у будь-якої людини, але частіше він виникає у людей вразливих, чутливих, тривожних, інтелектуально розвинених, емпатичних, емоційних. Необхідно зрозуміти причину виникнення головного болю і усунути джерело стресу.

Причини виникнення

Перенапруження, перевтома і хронічна втома, відчуття страху, тривоги, неспокою, і страх перед невдачею, занижена самооцінка, відчуття незахищеності; надмірні психоемоційні навантаження; проблеми у відносинах зі значимими людьми; ситуації неприйняття індивідуальності і придушення особистості; фізичне і психічне насильство; розлучення.

2. Психогенний абдомінальний біль (абдоміналгіі).

Психогенний абдомінальний біль (від abdominalgia - біль у животі) зазвичай виникають на тлі невротичних розладів у особистостей з демонстративним радикалом. Найчастіше супроводжуються невротичними шлунково-кишковими розладами (спазм стравоходу, синдром подразненого кишечника, кардіоспазм, дисфагія, анорексія, аерофагія, невротична блювота, біль у шлунку, "кишкові кризи")

Причини виникнення

Психотравмуючі ситуації, стреси, емоційне напруження, тривога, депресія; особливості особистості, що призводять до підвищення емотивності (егоцентрічность, прагнення до залучення уваги, помисливість, тривожність, іпохондричність, нестійкість психіки); конфліктні ситуації в сім'ї та колективі, коливання самооцінки,  проблеми з відносинами та ін.

Встановлено відсутність залежності даних розладів від прийому їжі. Виникнення болю обумовлено конкретною психотравмуючою ситуацією і залежить від емоційно-афективних факторів. У лікуванні ефективно використовується психотерапія.

3. Психогенні болі в області серця (кардіалгії).

Основні причини болю в області серця - це ішемічна хвороба серця, проблеми з хребтом і психогенно-обумовленого стану.

Щоб виявити природу болю важливо провести диференційну діагностику цих захворювань. Якщо з точки зору кардіолога і невропатолога порушень не виявлено, можна говорити про психогенні болі у серці.

Прояви психогеннго болю можуть бути різними. Як правило, біль носить більш-менш постійний або повторюваний характер. При цьому, фактично мова йде не про біль, який мучить при "серйозних" хворобах, а про фіксацію пацієнтів на своїх відчуттях, які обумовлюють тривогу і занепокоєння, які вони описують як біль. Наприклад, «колють болі, які не знімаються ліками», «пульсуючий біль», «серце завмирає і зупиняється». При психовегетативних синдромах, або "панічних атаках", частим варіантом перебігу є кардіофобія - страх померти від серцевого нападу. На тлі тривоги і страху може формуватися різноманітне відчуття болю (колючий, ріжучий). Тривалість больових відчуттів варіює від декількох секунд до декількох годин. При хронічному больовому соматоформному розладі характер болю одноманітний, його локалізація одна і та ж - це точкова, стійка, монотонний біль. Інших симптомів практично не спостерігається, вегетативні розлади відсутні.

Критерії визначення психогенної болю: множинність і тривалість болю; відсутність органічних змін або невідповідність виявлених змін скаргами хворого; тимчасовий зв'язок між болем і конфліктом; використання болю як засобу досягнення мети, яка не може бути досягнута іншими способами; біль як форма уникнення небажаної діяльності.

4. Психогенні болі в спині (дорсалгія)

Дорсалгія - біль в спині - клінічний синдром, обумовлений безліччю причин. Якщо не вдається виявити неврологічні порушення і поразки хребта мова йде про психогенний біль.

Причини психогенної болі в спині

Стреси, конфлікти, депресії, психопатії, перенапруження м'язів спини. Больовий синдром зазвичай не вдається полегшити до тих пір, поки не буде дозволена побутова чи інша конфліктна ситуація.


До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль психогенний:

  • Невроло;
  • Психіатр;
  • Психолог.

Ви відчуваєте Болю психогенного? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить психогенно? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.