Online Тесты

  • Ваш ребенок: звезда или лидер? (вопросов: 6)

    Данный тест предназначен для детей в возрасте 10-12 лет. Он позволяет определить, какое место ваш ребенок занимает в коллективе сверстников. Чтобы правильно оценить результаты и получить самые точные ответы, не стоит давать много времени на раздумье, попросите ребенка отвечать то, что первым придет ему в голову...Симптоми хвороби - Болі у шийці матки

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у шийці матки -

Шийка матки (cervix uteri) пzвляє собою нижній сегмент матки. Стінка шийки матки є продовженням стінки тіла матки. Місце переходу тіла матки в шийку називається перешийком. У той час, як стінка матки в основному представлена гладкою мускулатурою, стінка шийки матки в основному складається із сполучної тканини з великим вмістом колагенових волокон та в меншій кількості з еластичних волокон і гладком'язових клітин.

Нижня частина шийки матки входить в порожнину піхви і тому називається піхвовю частиною шийки матки, а верхня частина, що лежить вище піхви, називається надвпіхвовою частиною шийки матки. При гінекологічному дослідженні огляду доступна саме піхвова частина шийки матки. На піхвовії частини шийки матки видно зовнішній зів - отвір що веде з піхви в канал шийки матки (цервікальний канал, canalis cervicis uteri) і продовжується в порожнину матки. У порожнину матки цервікальний канал відкривається внутрішнім зівом.Слизова оболонка цервікального каналу складається з епітелію і розташованої під епітелієм сполучнотканинної пластинки (lamina propria), що яавляє собою фіброзну сполучну тканину.

Слизова цервікального каналу утворює складки. Крім складок в цервікальному каналі розташовані численні розгалужені трубчасті залози. І епітелій слизової оболонки каналу та епітелій залоз складається з високих циліндричних клітин, які секретують слиз. Такий епітелій називається циліндричним. Під впливом гормональних змін, що відбуваються в організмі жінки протягом менструального циклу, в клітинах епітелію цервікального каналу також відбуваються циклічні зміни. У період овуляції секреція слизу залозами цервікального каналу збільшується, і змінюються її якісні характеристики. Іноді залози шийки матки можуть закупорюватися і при цьому утворюються кісти (наботових фолікули або кісти наботових залоз).

Піхвова частина шийки матки покрита багатошаровим плоским епітелієм. Цей же тип епітелію вистилає стінки піхви. Місце переходу циліндричного епітелію цервікального каналу в багатошаровий плоский епітелій поверхні шийки матки називається перехідною зоною. Іноді зона переходу між двома типами епітелію може зміщуватися, і при цьому циліндричний епітелій цервікального каналу покриває невелику ділянку піхвової частини шийки матки. У таких випадках говорять про так званих псевдоерозія (багатошаровий плоский епітелій, що покриває в нормі вагінальну частину шийки матки, має рожево-сірий колір, а циліндричний епітелій цервікального каналу - червоний, звідси і термін ерозія або псевдоерозія).

При яких захворюваннях виникає Біль у шийці матки:

Симптоми захворювань шийки матки

Захворювання шийки матки в більшості випадків протікають безсимптомно, часто виникають на тлі інших захворювань репродуктивної системи. Тому всім жінкам рекомендується 2 рази на рік проходити профілактичні огляди у гінеколога, щоб своєчасно виявити патологію.

Справжня ерозія - це дефект багатошарового плоского епітелію на піхвової ділянці шийки матки, тобто це ранка, подряпина, існуюча від 2-3 днів до 1-2 тижнів. Як правило, вона себе ніяк не проявляє, специфічного лікування не вимагає, гоїться самостійно, проте якщо є супутній запальний процес в піхві, лікар призначить відповідне лікування.

Ектопія шийки матки (псевдоерозія). Вона буває вроджена, коли з якої-небудь причини (наприклад, при ранньому початку статевого життя) у дівчат старше 18 років межа стику епітеліїв залишається на піхвової частини шийки матки. Тобто при цьому захворюванні циліндричний епітелій розташовується за межами цервікального каналу. Придбана ектопія виглядає так само, але з'являється за наявності інфекції, у тому числі венеричних захворювань, при порушенні гормонального фону, особливо при нерегулярному менструальному циклі. Пацієнтки з ектопією частіше за все не пред'являють скарг, однак їх іноді можуть турбувати білі, кров'янисті виділення з піхви після статевого акту.

Ектропіон - це вивернення слизової цервікального каналу, що виникає після пологів, травматичного розширення шийки матки при абортах та діагностичних вискоблювання. Специфічних скарг пацієнтка, як правило, не пред'являє.

Лейкоплакія - це поява на епітелії шийки матки ділянок з зроговінням (вони схожі на звичайну шкіру). Причини різноманітні: інфекція, травми, порушення гормонального фону та імунітету. Ця патологія ніяк себе не проявляє, проте, в більшості випадків рано чи пізно малігнізується. Перед лікуванням цього захворювання рекомендується брати біопсію з підозрілої ділянки слизової шийки матки.

Еритроплакія - витончення слизової шийки матки. Візуально представляє собою яскраво-червона пляма на шийці матки. Причини появи цього захворювання до цих пір невідомі.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у шийці матки:

Гінеколог

Ви відчуваєте Болю у шийці матки? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у шийці матки? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.