Online Тесты

  • Общительный ли ваш ребенок? (вопросов: 10)

    Данный тест позволяет выяснить, умеет ли ваш ребенок заводить друзей, умеет ли он дружить. Тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет.Симптоми хвороби - Болі у лівій нозі

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у лівій нозі -

Нога (лат. Mémbrum inférius liberum) - парний орган опори і руху людини. Частина нижньої кінцівки, розташована дистально кульшового суглоба.

Нога анатомічно складається з трьох основних частин: стегна, гомілки та стопи. Стегно утворено стегнової кісткою (наймасивнішою і міцної з людських кісток) і надколінником, що захищає колінний суглоб. Гомілку утворюють велика і мала гомілкові кістки. Стопу утворюють безліч дрібних кісток. Місце зчленування стегнової кістки з тазової кісткою називається тазостегновим суглобом. Зчленування стегнової і гомілкових кісток називається колінним суглобом, а гомілкових кісток з кістками стопи - гомілковостопним суглобом. Ахіллове сухожилля обмежує рухи стопи щодо гомілкової кістки. Травми гомілковостопного і особливо колінного суглоба небезпечні, оскільки часто приносять невідворотну шкоду.

Біль, важкість у ногах стають супутниками життя багатьох людей. Деякі люди продовжують терпіти такі болі протягом довгого періоду часу. Між тим, вкрай необхідно провести діагностування та виявити причину появи дискомфортного стану. Адже вилікувати захворювання на початковій стадії набагато легше, ніж запущене.

При яких захворюваннях виникає Біль у лівій нозі:

При яких захворюваннях виникає біль у лівій нозі:

Існує кілька причин, які викликають біль у лівій нозі. Це захворювання хребта, суглобів, судин ніг, або м'язів.

Частіше за все поява боліу лівій нозі пов'язана із захворюваннями судин. Відбувається це через порушення відтоку венозної крові і підвищення внаслідок цього тиску в судинах. Утворюючийся венозний застій є причиною подразнення нервових закінчень і розвитку больового синдрому. Найчастіше такі болі в лівій нозі носять «тупий» характер, відчувається важкість у нозі. Таким чином, поступово розвивається варикозне розширення вен.

При іншому судинному захворюванні - тромбофлебіті, спостерігається біль пульсуючого характеру, часто переходить у відчуття печіння під шкірою. При тромбофлебіті біль у лівій нозі носить постійний характер, особливо це стосується болю в литкових м'язах.

Ще одна причина болю в лівій нозі - атеросклероз артерій. При цьому захворюванні відбувається ущільнення стінок судин, хворий при цьому відчуває стискаючі болі в литкових м'язах. Найчастіше атеросклероз викликає больовий синдром саме в м'язах гомілки. Болі посилюються при ходьбі. Характерним симптомом атеросклерозу є відчуття холодних стоп, незалежно від пори року.

Наступною групою захворювань, що провокують появу болю у лівій нозі є хвороби хребта. Наявні порушення в роботі хребта, наприклад, в міжхребцевих дисках, приводять до появи так званих іррадіюючих болей, тобто віддаючих в ногу. Сам хребет при цьому може і не боліти. До такого виду болів можна віднести ішіас (запалення сідничного нерва). При цьому захворюванні болі від хребта по ходу сідничного нерва передаються в ноги.

Ураження сідничного нерва (ішіас). Захворювання характеризується інтенсивними болями по задній поверхні всієї лівої ноги або тільки стегна. Хворі відчувають як би «болючий натягнутий шнур».

При обстеженні виявляється:

а) сколіоз хребта в здорову сторону;

б) болючість по ходу сідничного нерва;

в) позитивний симптом Ласега (болючість при пасивному піднятті випрямленої ноги у хворого, що знаходиться в горизонтальному положенні);

г) обмеження згинальних рухів хребта через болі по задній поверхні ноги;

д) атрофія м'язів гомілки (при певній давності захворювання);

е) зниження або відсутність ахіллового рефлексу;

ж) гіпестезія по зовнішній поверхні гомілки.

Гострий ішіас слід диференціювати, особливо у дітей, від гострого туберкульозного кокситау, при якому виявляється болючість самого суглоба при його пальпації, при навантаженні на ногу (биття по п'яті), при розтягуванні і відведення ноги; спостерігається симптом «потовщеною шкірної складки» в області кульшового суглоба.

Ураження стегнового нерва. Найчастіше захворювання буває вторинним при поперековому остеохондрозі, рідше спондиліті (особливо у дітей), пухлині хребта і характеризується болями по передньо-внутрішньої поверхні стегна. Наголошується болючість при пальпації по ходу стегнового нерва. Позитивні симптоми натягу нервів: болючість по передній поверхні стегна при згинанні ноги в колінному суглобі в положенні хворого на животі; сила чотириголового м'яза знижується, колінний рефлекс знижений або відсутній, гіпестезія в зоні іннервації стегнового нерва.

Больовий синдром внаслідок ураження стегнового нерва слід диференціювати від больового синдрому в результаті запалення клубово-поперекового м'яза (псоіт), який супроводжується згинальною контрактурою стегна. При цьому відзначається болючість при пальпації живота і при дослідженні per rectum; можливі підвищення температури тіла і зміни в крові, що свідчать про наявність запального процесу.

Дуже часто біль у лівій нозі пов'язаний із захворюваннями суглобів. Біль як би «викручує» ногу. Загострення цього больового синдрому спостерігається при зміні погоди. На більш серйозних стадіях захворювань суглобів болі можуть носити постійний, часом просто болісний характер. Особливо це стосується нападів болю при подагрі. Болі в колінному суглобі можуть свідчити про руйнування хряща цього суглоба. Але точний діагноз і призначення ліків може зробити тільки досвідчений фахівець.

Захворювання периферичних нервів можуть також провокувати біль у лівій нозі. При невралгіях болі носять нападоподібний характер і виникають по ходу нервових волокон. У перервах між нападами біль практично відсутня, а сам больовий напад може тривати від кількох секунд до кількох хвилин.

Найбільш сильний біль у лівій нозі виникає при запаленні м'язів. Міозити - це досить серйозне захворювання, яке необхідно лікувати під постійним наглядом лікаря.

Болі в лівій нозі можуть викликатися таким інфекційним захворюванням кісток як остеомієліт. Болі при даному захворюванні гострі й тривалі. У даному випадку причиною виникнення болів виступають самі кістки.

У деяких випадках причиною болю в лівій нозі є травма (забиття, перелом, розтягнення або розрив зв'язок і м'язів), тоді послідовність дій більш-менш очевидна. Однак іноді пошкодження розвивається поступово в результаті надмірного фізичного навантаження, виконання вправ без попередньої розминки, носіння незручного взуття, бігу по твердій поверхні.

Різка біль в гомілці лівої ноги в поєднанні з раптовим почервонінням шкіри і підвищенням температури свідчить на користь бешихи . Щільний набряк, пульсуючіі і розпираючі больові відчуття в гомілці можуть вказувати на тромбоз, лімфатичний набряк, гнійний запальний процес (флегмону). При цьому вони посилюють при обмацуванні і роботі мускулатури. Звернутися за медичною допомогою слід, якщо біль в ногах не проходить протягом трьох і більше днів, поширюється на всі відділи нижніх кінцівок, супроводжується їх слабкістю, онімінням і охолодженням, синюшністю або набряклістю шкірного покриву.

Для того щоб попередити появу болю у лівій нозі необхідно дотримувати деякі правила. Наприклад, при судинних проблемах необхідно обмежити в раціоні жирну, багату холестерином їжу, скинути зайву вагу, регулярно виконувати спеціальний комплекс вправ для попередження розвитку варикозного розширення вен. Намагайтеся виключити тривале стояння або сидіння. При сидячій або стоячій роботі необхідно регулярно робити перерви і змінювати положення.

При проблемах з хребтом або суглобами необхідно виробляти своєчасне лікування цих захворювань і слідувати вказівкам лікаря. При проблемному хребті і частих іррадіюючих болях в праву ногу, корисно проведення регулярних курсів масажу. Виконання вправ, спрямованих на зміцнення м'язів живота призводить до зменшення напруги м'язів нижніх відділів спини і, як правило, знижують частоту іррадіюючих болей.

Варто звернутися до лікаря, якщо:

- Різкі болі в нозі не відступають протягом трьох днів;

- Ноги німіють, холонуть і слабшають;

- Біль віддає у верхні і нижні частини ноги;

- Шкіра синіє і набрякає;

- Після травми з'явився сильний набряк.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у лівій нозі:

Травматолог

Хірург

Ревматолог

Ви відчуваєте Болю у лівій нозі? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у лівій нозі? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.