Online Тесты

 • Тест на степень загрязненности организма (вопросов: 14)

  Существует много способов выяснения, насколько загрязнен Ваш организм Специальные анализы, исследования, а также тесты помогут внимательно и целенаправлено выявить нарушения эндоэкологии Вашего организма...Симптоми хвороби - Болі шлункові

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль шлунковий -

Гастралгія (шлунковий біль) - переймоподібні болі в шлунку, що виникають при захворюваннях самого шлунка, а також при вегетативних неврозах і деяких ін захворюваннях. Болі у шлунку, як правило, відчуваються в 4-му лівому міжреберному проміжку.

Шлунок, розташований вище горизонтальної лінії, що проходить через пупок, під реберною дугою грудної клітини (це місце іменується надчеревною областю).

При яких захворюваннях виникає Біль шлунковий:

Симптоми шлункового болю:

1. Інтенсивність шлункового болю.

Інтенсивність шлункового болю при захворюваннях шлунка може бути різним. У хворих на хронічний гастрит біль у шлунку мало інтенсивний. Тому пацієнт на нього може не звертати уваги протягом тривалого часу. Мало інтенсивний біль може відзначатися й при виразковій хворобі шлунка, при раку шлунка. Проте при виразковій хворобі шлунка, і особливо при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки, біль буває сильним, іноді дуже сильним, що змушує хворого негайно вживати заходів для полегшення стану. При перфоративній виразці інтенсивність болю настільки висока, що у хворого може розвинутися больовий шок. У хворих дуоденітом інтенсивність болю також може бути досить значною. Судити по інтенсивності болю про характер захворювання складно, оскільки ця характеристика болю в значній мірі визначається індивідуальним, особистісним сприйняттям її. Помічено, що у пацієнтів, які перенесли операції на шлунку, інтенсивність болю, навіть при загостренні виразкової хвороби, може бути не великою. У цих пацієнтів при загостренні виразкової хвороби біль взагалі може бути відсутнім.

2. Характер шлункового болю.

Характер шлункового болю при захворюваннях шлунка може свідчити не тільки про те чи інше захворювання, а й про наявність ускладнень. Так поява наполегливого пекучого болю у хворих на гастрит, виразкову хворобу може вказувати на приєднання соляриту. У хворих на хронічний гастрит зі зниженою секретною функцією звичайно відзначаються тяжкість, почуття розпирання в епігастрії. Почуття розпирання в епігастрії з'являється і при стенозі воротаря. Причиною інтенсивного болю у цих пацієнтів з'явиться швидше приєднання холециститу, панкреатиту, коліту. У хворих на хронічний гастрит із збереженою секрецією біль частіше носить тупий, ниючий характер. При виразковій хворобі шлунка характер болю зазвичай такий же, але він може бути і переймоподібним, різким. Інтенсивний ріжучий, колючий, переймоподібний, сисний біль характерний для виразкової хвороби дванадцятипалої кишки і загострення хронічного дуоденіту. «Кинджальний» біль виникає при перфорації виразки.

3. Причини виникнення шлункового болю.

Ця характеристика больового синдрому має дуже важливе діагностичне значення. Перш за все, необхідно звернути увагу на зв'язок болю з прийомом їжі і з характером прийнятої їжі. При хронічному гастриті звичайно відзначається рання поява болю - практично відразу після прийому їжі, особливо якщо їжа груба, кисла. При виразковій хворобі шлунка біль той же, виникає після прийому їжі, але не пізніше ніж через 1-1,5 години після їжі. При виразці каналу воротаря біль з'являється через 1-1,5 години після їжі. При локалізації виразкового дефекту в дванадцятипалої кишці зазвичай зустрічається пізній біль - пізніше, ніж через 1,5-2 години після їжі. Однак дана характеристика тісно пов'язана з якістю прийнятої їжі. Їжа, що володіє великою лужною буферністю (відварне м'ясо, молочні продукти, крім кисломолочних), викликає більш пізню появу болю. Груба рослинна їжа, овочеві маринади, чорний хліб, консерви викликають більш ранню появу болю. Так звані ранні болі можуть викликати у пацієнта страх перед прийомом їжі. Хворі починають відмовлятися від їжі. Інша картина спостерігається у пацієнтів, що страждають дуоденітом, виразковою хворобою дванадцятипалої кишки. У них біль носить «голодний», нічний характер і полегшується прийомом рідкої (молочної) або м'якої (каші, картопляне пюре, м'ясний або рибний фарш) їжі, прийомом соди.

Крім того, поява шлункового болю може зв'язуватися пацієнтом з виконанням фізичного навантаження, нервово-психічними перевантаженнями. Хворі дуоденітом і виразковою хворобою іноді пов'язують появу болю саме з цими причинами, а не з прийомом їжі.

Пацієнти, що страждають на рак шлунка, часто не можуть пов'язати появу болю з якимись певними причинами.

4. Фактори, які посилюють шлунковий біль.

Вони часто збігаються з причинами появи болю. При захворюваннях шлунка, як було зазначено вище, біль зазвичай не постійний. Тому про причини посилення болю говорять тільки тоді, коли біль носить постійних характер.

Основні причини шлункового болю:

1. Гастрит.

Виділяють:

 • Бактеріальний гастрит (не так давно, частою причиною гастриту стали називати мікроорганізм - Helicobacter p., який оселившись в шлунку викликає ряд порушень).
 • Гострий стресовий гастрит (стреси різної етіології, важкі травми, захворювання).
 • Ерозивний гастрит (від тривалого вживання ліків, алкоголю, гострої їжі і т.п.).
 • Вірусний, грибковий гастрит (слід говорити про зниження імунітету).
 • Еозинофільний гастрит (наслідок алергічних реакцій), але є й інші істотні фактори
 • Атрофічний гастрит (витончення, атрофія слизової оболонки шлунка та ін.)

2. Виразкова хвороба шлунка та / або 12-палої кишки.

3. Рак шлунка.

4. Поліпи шлунка.

Інші причини шлункового болю:

 • Шлунковий біль може бути викликаний переїданням, нетравленням, запором, фізичною перевтомою або невеликою напругою м'язів живота. Він також може свідчити про захворювання або інфекції, пошкодження чи травми, алергії, емоційний стрес або інші невідомі фактори, що залишаються недіагностованими.
 • Шлунковий біль у поєднанні зі спазмами, нудотою, блювотою або проносом може бути викликаний вірусною або, рідше, бактеріальною інфекцією, симптоми яких зберігаються 24-72 години. Харчові отруєння звичайно проявляються болем у шлунку і проносом. Такі звичайні інфекції, як пневмонія та ангіна, можуть супроводжуватися болями в шлунку.
 • Іноді шлунковий біль розвивається в постійний біль і напруженість в нижній частині живота. Ці симптоми можуть бути викликані апендицитом. У цьому випадку треба невідкладно проконсультуватися з лікарем.
 • Будь-які органи шлунково-кишкового тракту: печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, а також сечовидільна система (нирки, сечоводи та сечовий міхур) і репродуктивна система можуть бути інфіковані. Травма органів черевної порожнини може викликати шлунковий біль, який проходить у міру загоєння.
 • Деякі люди страждають непереносимістю молока, особливо його цукру (лактози). Коли вони п'ють молоко, у них розвивається біль в шлунку. Різні види харчової алергії можуть викликати біль у шлунку при вживанні відповідних продуктів.
 • Іноді діти намагаються уникнути відвідування школи, кажучи: «У мене болить шлунок». Подібні скарги можуть мати фізичні і емоційні причини. «Школофобія» - боязнь школи або чогось іншого, пов'язаного зі школою, зазвичай вважається причиною подібних скарг. Однак подальших досліджень по встановленню причин цих болей не проводилося. Шлунковий біль, ймовірно, має емоційний походження: страхи, сварки з однолітками, конфлікти в сім'ї дійсно дратують. Ці причини заслуговують уваги, відповідного вивчення і можливого лікування.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль шлунковий:

Гастроентеролог

Онколог

Хірург

Ви відчуваєте болю шлункового? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить в шлунку? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.