Online Тесты

 • Есть ли у вашего ребенка творческий потенциал? (вопросов: 8)

  Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте 3-5 лет. Он помогает выявить творческий потенциал, проанализировать стремление ребенка к творчеству, выявить его способности...Симптоми хвороби - Болі кишкові

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль кишковий -

Кишковий біль є найбільш поширеною скаргою при захворюваннях кишечника. Він відрізняється від болю при захворюваннях шлунка відсутністю зв'язку з прийняттям їжі (винятком є запальний процес у поперечно-ободової кишці, при якому біль у животі виникає після прийому їжі: болі в кишечнику пов'язані з рефлекторними скороченнями кишки при надходженні їжі в шлунок).

Зазвичай біль посилюється перед актом дефекації, який приносить полегшення. Захворювання деяких відділів кишечника супроводжується появою болю під час акту дефекації.

Кишкові болі можуть бути ниючими і переймоподібними (кишкова колька). Колікоподібні кишкові болі характеризуються короткими повторними нападами. Ниючі болі носять стійкий характер, посилюються при напрузі від кашлю. Болі типові для запальних захворювань кишечника.

При яких захворюваннях виникає Біль кишковий:

Як правило, болі при захворюваннях кишечника носять спастичний характер, тобто виникають внаслідок спазму (різкого скорочення гладкої мускулатури кишечника). Таке явище називається кишкової колькою і виникає при ентериті, коліті, різних отруєннях, глистових інвазіях. Хворі в момент кишкової кольки відчувають занепокоєння. Намагаючись полегшити свій стан, вони охоплюють руками живіт.

Кишкові болі можуть виникати в результаті розтягування кишечника газами при метеоризмі, непрохідності кишечника (при пухлинах, завороті кишок, вузлоутвореннях). Такі болі, на відміну від спастичних, більш постійні і мають ниючий характер.

Часто при кишковій непрохідності, внаслідок розтягування, до болей додаються сильні переймоподібні болі, пов'язані з посиленою кишковою перистальтикою вище місця перешкоди.

При розвитку спайкового процесу між петлями кишечника болі мають тягнучий характер, посилюються при піднятті вантажу, залежать від положення тіла, провокуються клізмою.

Локалізація больових відчуттів при захворюваннях кишечника залежить від того, який відділ кишечника вражений:

 • Так, при хворобах тонкого кишечника біль відчувається в околопупковій області, при гострому апендициті - у правій половині живота, спочатку виникаючи в області шлунка і через кілька годин опускаючись вниз.
 • При аппендикулярній кольці болі можуть віддавати в праву ногу.
 • Болі в правій здухвинній ділянці (область крила клубової кістки справа) виникають при апендициті, раку кишки, запаленні кишки (тіфліті).
 • У хворих на дизентерію, непрохідність кишок, запалення сигмовидної кишки, неспецифічний виразковий коліт, рак сигмовидної і низхідної кишки, біль відзначається в лівій здухвинній ділянці.
 • При гострому ураженні лівих відділів товстої кишки (дизентерії) болі іррадіюють в крижову область.
 • При ураженнях прямої кишки (геморої, тріщині заднього проходу, раку, проктиту - запалення прямої кишки) болі локалізуються в промежині, посилюючись при акті дефекації, супроводжуючись хворобливими помилковими позивами до дефекації (тенезмами).
 • Поява болів перед дефекацією пов'язана із захворюванням товстої кишки, сигмовидної кишки, під час дефекації - з гемороєм, тріщинами заднього проходу, раком.
 • Болі в області пупка спостерігаються при запаленні тонкої кишки (ентерит), запаленні і раку товстої кишки.
 • При непрохідності кишечника колікоподібні болі поєднуються з постійними болями. Для них характерні певна локалізація (область пупка або товстої кишки) і посилення у зв'язку з кишковою перистальтикою.
 • Болі при ураженні кишечнику можуть віддавати в грудну клітку й прийматися за напади стенокардії.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль кишковий:

Гастроентеролог

Проктолог

Онколог

Ви відчуваєте болю кишкового? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить в кишці? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.