Online Тесты

  • Тест на пищевые расстройства (вопросов: 12)

    Пищевые расстройства, как нейрогенная булимия и анорексия более характерны для девушек и молодых женщин, хотя могут развиваться и у мужчин, и женщин разного возраста...Симптоми хвороби - Болі корінцеві

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль корінцевий -

Корінцевий біль пов'язаний з подразненням (здавленням) нервового корінця. Він зазвичай віддає по ходу самого нерва.

При яких захворюваннях виникає Біль корінцевий:

При яких захворюваннях виникає біль корінцевий:

Корінцевий біль носить стріляючий характер, і навіть при тупих, ниючих фонових відчуттях руху, які посилюють ирритацію корінців, викликають гострий, ріжучий біль. Майже завжди біль іррадіює в кінцівку по ходу дерматоми, частіше в колінні суглоби, поєднується з ослабленням чутливості, зниженням або випаданням сухожильних рефлексів, рідше зі слабкістю і атрофією м'язів в зоні іннервації даного корінця. Нахил тулуба вперед, піднімання випрямлених в колінах ніг, кашель, чхання, натужуванння призводять до зміщення, здавлення корінців і посиленню болю.

Периферичні спинномозкові нерви в більшості своїй є змішаними і складаються з рухових, чутливих і вегетативних волокон, тому симптомокомплекс ураження нерва включає рухові, чутливі і вазомоторно-секреторно-трофічні розлади. Уражження периферичної ланки нервової системи може бути на рівні корінців, сплетінь і їх нервів.

Ураження спинномозкових корінців (радикуліт). Клінічна картина складається з ознак одночасного ураження передніх (рухових) і задніх (чутливих) корінців, причому в першу чергу проявляються симптоми захворювання задніх корінців, про що свідчить поява болю на початку захворювання. Корінцевий симптомокомплекс складається із симптомів подразнення і випадіння.

Симптоми подразнення, як правило, переважають на ранньому етапі захворювання. Клінічні ознаки подразнення корінців виявляються у вигляді пожвавлення сухожильних і періостальних рефлексів, парестезії, гіперестезії (частіше поверхневих видів чутливості), болю, больових точок, характерних Анталгічних поз і ін До симптомів випадіння відносяться ослаблення або повне зникнення сухожильних і періостальних рефлексів, сегментарна гіпестезія або анестезія окремих (або всіх) видів чутливості. При ураженні корінців можуть спостерігатися м'язово-тонічні феномени (симптоми Ласега, Бехтерева, Нері, Дежеріна та ін.) Чутливі розлади, і, рухів, рефлексів та трофічні порушення при ураженні корінців носять сегментарний характер. Можливі зміни в спинномозковій рідині, пов'язані зі стадією перебігу захворювання та локалізацією патологічного процесу. Так, на початку захворювання, коли переважають явища подразнення корінців, у спинномозковій рідині може бути збільшена кількість клітинних елементів. На більш пізніх етапах захворювання, коли процес переходить на корінцевий нерв, викликаючи його набряк, спостерігається збільшення кількості білка при нормальному чи підвищеному цитозі.

Корінці тісно пов'язані з оболонками спинного мозку, тому клінічну картину радикуліту можуть доповнювати менінгіальні симптоми. У таких випадках діагностують менінгорадікуліт.

Характерною для клінічних симптомів радикуліту є їх асиметрія. Симетричність корінцевий симтоматики може відзначатися при вторинному радикуліті, викликаному деструктивними змінами в хребцях, особливо їх тілах (туберкульозний спондиліт, метастази в тіло хребця та ін.)

При переході патологічного процесу на спинномозковий вузол - говорять про гангліорадікуліт. У таких випадках до клінічної картини радикуліту приєднується картина оперізуючого лишаю (herpes zoster). При цьому спостерігаються висипання герпетичної висипки в зоні іннервації уражених корінців і відповідних їм вузлів.

Ураження корінців може наступати на будь-якому рівні, тому виділяють шийний, грудний і попереково-крижовий радикуліт.

Нервові волокна корінців поперекового і крижового відділів утворюють сідничний і стегновий нерви, тому корінцевий біль може поширюватися по ходу зазначених нервів. Корінцевий біль посилюється при кашлі, чханні, напруженні під час акту дефекації і підняття тяжкості, поворотах і згинанні тулуба, що пояснюється посиленням внутрішньокорінцевої гіпертензії, в основі якої лежать мікроциркуляторні порушення і набряклі явища в корінцях і їх оболонкових піхвах.

При штучному посиленні внутршньокорінцевої гіпертензії з'являються больові симптоми, і крапки.

Мікроциркуляторні і набряклі явища в корінцях і їх оболонкових піхвах спостерігаються при ураженні хребетного стовпа (остеохондроз, випадання міжхребцевих дисків, спондилоартроз, спондилолістоз, спондиліт та ін.)

Корінцевий біль нерідко є причиною виникнення Анталгітичних поз (сколіоз), що виявляються викривленням хребетного стовпа частіше в здорову сторону. При цьому зменшується навантаження на хвору сторону і, отже, здавлювання корінцево-оболонкового комплексу, що сприяє зменшенню застійних і набряклих явищ.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль корінцевий:

Невролог

Ви відчуваєте Болю корінцевого? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить корінцево? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.