Online Тесты

  • Тест на степень загрязненности организма (вопросов: 14)

    Существует много способов выяснения, насколько загрязнен Ваш организм Специальные анализы, исследования, а также тесты помогут внимательно и целенаправлено выявить нарушения эндоэкологии Вашего организма...Симптоми хвороби - Болі кластерні

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль кластерний -

Кластерний головний біль є різновидом судинного болю, але досить рідкісного (вражає приблизно 1% населення, з яких 80% - чоловіки). Вона виникає серіями (кластерами) нападів, по кілька разів на день протягом дня  або навіть тижнів, потім раптово проходить і нс відзначається місяці, а то й роки. Триває напад від 15 хвилин до години і характеризується таким гострим болем, що відзначалися навіть випадки суїциду серед жертв цього різновиду головного болю.

Точний біологічний механізм кластерного болю найменш вивчений. Але існує загальна думка, що це явище носить судинний характер і що гормональний дисбаланс, викликаний періодичними збуреннями гіпоталамуса, може грати в ньому ключову роль.

При яких захворюваннях виникає Біль кластерний:

Причиною виникнення кластерного болю може бути розширення сонної артерії (судини, що ведуть від серця до мозку через шию і є основним джерелом кровопостачання мозку) і роздратування нервів, розташованих позаду очей, викликане розширенням місцевої великої вени. Більшість експертів вважають, що саме тому кластерний головний біль характеризується больовими відчуттями в області очей.

Спочатку закладає вухо, потім починається гострий пронизуючий біль позаду очей. Спостерігається почервоніння ока і поява сліз, закупорка носової порожнини, приплив крові до обличчя і потовиділення. Біль образно був описаний одним з пацієнтів, який говорив, що має таке відчуття, як якби йому встромили в око розпечену кочергу і дістали їй до самого мозку. Іншим здавалося, ніби у них здирали шкіру з лиця і поливали рани кислотою.

Кластерний біль зазвичай вражає тільки одну сторону обличчя, але може переходити на іншу при подальших нападах, під час яких людина нервово ходить по кімнаті, голосно кричить, а іноді навіть б'ється головою об стіну з метою відвернути свою увагу від нестерпного головного болю. Періоди виникнення болю можуть носити сезонний характер, весна та осінь - найбільш небезпечні часи року. Певні життєві звички - зокрема куріння і вживання спиртних напоїв - можуть підвищувати ризик кластерних болів, але даний тип головного болю не проявляє спадкового характеру і не залежить від умов виховання.

Загальна характеристика кластерного головного болю:

Як і мігрені,  випадки кластерного болю мають одні й ті ж симптоми у різних пацієнтів. Однак деякі загальні риси все ж було встановлено:

  • Напади відзначаються групами, по 4-8 за день.
  • Якщо головний біль виникає, він триває щодня або через день протягом періоду від одного до трьох місяців. 
  • Зазвичай крім кластернго болю пацієнти не страждають ніякими іншими видами головних болів. 
  • Під час нападів відбувається закупорка носової порожнини або починаються виділення з носа з тієї сторони, яка вражена болем. 
  • Виступають сльози з того боку особи, яка уражена болем. 
  • При нахилах біль посилюється. 
  • Навіть малі порції алкоголю можуть викликати напад.
До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль кластерний:

Невролог.

Ви відчуваєте Болю кластерного? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить кластерно? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.