Online Тесты

 • Тест на пищевые расстройства (вопросов: 12)

  Пищевые расстройства, как нейрогенная булимия и анорексия более характерны для девушек и молодых женщин, хотя могут развиваться и у мужчин, и женщин разного возраста...Симптоми хвороби - Болі у нижній частині живота

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у нижній частині живота -

Біль справа, в нижній частині живота може бути обумовлена поразкою апендикса, нижнього відрізка клубової кишки, сліпої та висхідного відділу ободової кишки, правої нирки і статевих органів. У нижній частині живота ліворуч біль може бути викликана поразкою поперечної ободової та сигмовидної кишок, лівої нирки, а також захворюваннями статевих органів. Спастичний біль у животі відзначається при інтоксикації свинцем, в прекоматозній стадії при цукровому діабеті, а також при гіпоглікемічних станах, при порфірії.

Локалізація болю не завжди відповідає розташуванню ураженого органу. Іноді в перші години захворювання біль не локалізується чітко і лише пізніше концентрується в певній зоні. В подальшому (наприклад, при генералізації перитоніту) біль знову може стати дифузною. При апендициті біль спочатку може виникати в подложковій або пупковій області, а при прикритій проривної гастродуоденальної виразці до моменту огляду може зберігатися тільки в правій здухвинній області (при затіканні в цю область шлункового вмісту). Крім того, скарги на біль у животі можуть мати місце і при ряді позачеревних захворювань.

Велике діагностичне значення має характер болю. Переймоподібний біль найчастіше спостерігається при спастичних скороченнях гладкої мускулатури порожнистих органів. Поступово наростаюча біль характерна для запальних процесів. Так, переймоподібний біль у животі найбільш характерна для механічної кишкової непрохідності, для ниркової і печінкової кольок. Однак і при цих захворюваннях біль нерідко буває постійною. Переймоподібний біль у 10-20% хворих можлива і при гострому апендициті: вона обумовлена скороченням м'язової оболонки відростка у відповідь на закупорку його просвіту.

При яких захворюваннях виникає Біль у нижній частині живота:

При яких захворюваннях виникає біль у нижній частині живота:

 • Біль внизу живота може бути викликана багатьма причинами. Крім іншого, такий біль може виникати через поширення вниз ексудату, що виникає з хворих органів очеревини, розташованих вище. Апендицит, наприклад, проявляється спочатку болем в районі пупка. Потім біль зміщується до нижньої частини живота, і супроводжується блювотою, ознобом, втратою апетиту.
 • Защемлена грижа також може стати причиною, що викликає біль внизу живота. Особливо болісне місце, де відбулося випинання грижі і навколо нього. Нерідко лікарі не можуть визначити ущемлену грижу тільки тому, що нехтують оглядом тих місць на передній стінці очеревини, де можуть утворитися грижі.
 • При перфорації дивертикулу сигмовидної кишки виникає біль, що сильно нагадує біль при загостренні апендициту. Головна відмінність у тому, що в цьому випадку біль поширюється по нижній частині живота.
 • Біль внизу живота може вказувати на гострий сальпінгіт - запалення тазових органів і органів малого тазу, гострий аднексит. Біль розосереджена по нижній частині живота, нерідко супроводжується підвищенням температури. При змішанні шийки матки під час піхвового або ректального дослідження, також можливе виникнення болей внизу живота, що зумовлено впливом на органи і тканини. При гострому сальпінгиті часто піднімається температура, але зовні пацієнти виглядають досить непогано.
 • Біль внизу живота в середині менструального циклу знайома багатьом жінкам. Больові відчуття виникають при розриві фолікулів і виході яйцеклітин. Болі спочатку різкі, виникають більше під ребрами (з того боку, де сталася овуляція) і потім зміщуються до низу живота, розливаючись в області малого тазу. Болі ці зазвичай нетривалі, але у деяких жінок можуть тривати до двох діб і супроводжуватися загальною млявістю, хворобливістю при ходьбі. У такому випадку можна прийняти но-шпу. Якщо больовий синдром в середині циклу супроводжується кров'янистими виділеннями, що мажуться - потрібно звернутися до лікаря. Ці виділення можуть вказувати на наявність запального процесу, ендометрит, кістки міометрія і цервікального каналу. Біль внизу живота виникає і при непрохідності тонкого або товстого кишечника. Болі локалізуються в нижній частині живота або ж навколо пупка. Спочатку вони гострі, ріжучі та епізодичні. Але в міру розвитку непрохідності, біль набуває постійного характеру, що викликано перерозтягненням кишечника та ішемією судин стінок кишки. Біль внизу живота при цьому тупа, що стискає.

При захворюваннях сечостатевої системи і сечовивідних шляхів також відчувається біль внизу живота. Ниркові коліки, викликані опущенням каменю в сечовід, виникають в боці, але віддають по ходу сечоводу в низ живота і навіть до стегна. При цьому аналіз сечі встановлює наявність бактерій, підвищений вміст еритроцитів і лейкоцитів. Пальпація в області розташування нирок дуже болюча для пацієнта, що ще раз підтверджує наявність проблем. Для більш повної картини призначається пієлографія, яка достовірно встановить діагноз, навіть якщо камінь не візуалізується.

Гострий пієлонефрит характеризується крайньою хворобливістю ураженої нирки. У хворого піднімається температура тіла, з'являється озноб. Для підтвердження діагнозу призначається пієлографія і аналіз сечі.

Біль внизу живота виникає також через затримку сечі. Діагностувати затримку сечі допомагає здуття трохи нижче пупка. Біль при цьому досить сильна, ріжуча. При затримці сечі показана установка катетера і призначення відповідних обстежень для з'ясування причин виникнення захворювання.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у нижній частині живота:

 • Гастроентеролог;
 • Гінеколог;
 • Уролог;
 • Проктолог;
 • Хірург.

Ви відчуваєте Болю у нижній частині живота? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у нижній частині живота? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.