Online Тесты

  • Доверяет ли вам ребенок? (вопросов: 8)

    Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте от 10 до 12 лет. Доверие между родителями и детьми - важный фактор успешного воспитания...Симптоми хвороби - болі шкіри

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль шкіри -

Біль шкіри виникає при пошкодженні шкіри або підшкірних тканин. Шкірні ноцицептори закінчуються трохи нижче шкіри, і завдяки високій концентрації нервових закінчень надають високоточне, локалізоване відчуття болю малої тривалості.

До найбільш частих болючих захворювань шкіри належать фурункул, карбункул, гідраденіт, лімфаденіт, панарицій. Власне кажучи, мова йде не про захворювання власне шкіри, а про запалення її придатків (наприклад, фурункул і карбункул - це запалення волосяних мішечків; гідраденіт - запалення потової залози; панарицій - запалення нігтя, що теж належить до шкірних придатків). Запалення шкіри - це рожа.

Лікування всіх перерахованих вище захворювань повинен проводити лікар, але на самих ранніх стадіях появи болю можливо спробувати лікувати деякі з цих захворювань дома.

При яких захворюваннях виникає Біль шкіри:

Біль при фурункулах. Фурункул - це гостре гнійне запалення волосяного мішечка й навколишньої його сполучної тканини, при якому частина тканини омертвіває. Він викликається гнійними бактеріями, головним чином золотавим стафілококом. Виникненню фурункула сприяють забруднення і мікротравми шкіри, підвищена пото-і саловиділення, порушення обміну речовин і інші фактори.

Для фурункула характерна поява на шкірі волосистої частини тіла хворобливого запального ущільнення червоного кольору з виразкою в центрі - його ще називають стрижень. Шкіра в цьому місці гаряча, найближчі лімфатичні вузли збільшені. Хворий відзначає загальну слабкість, нездужання, головний біль. Найбільш часто фурункули виникають на шкірі шиї, потилиці, обличчя та спини і можуть бути множинними. При розташуванні фурункула на обличчі можливі важкі ускладнення (гнійний менінгіт, сепсис).

Лікування фурункула зводиться до створення спокою, теплових процедур (теплий компрес, лампа Мініна, краще - УВЧ), обробці шкіри навколо фурункула антисептиком; в деяких випадках лікарі призначають антибактеріальні препарати. Ні в якому разі не можна видавлювати гнійно-некротичний стержень фурункула. Це може привести до розвитку важких гнійних ускладнень, а при розташуванні його на обличчі - до запалення оболонок головного мозку (менінгіту).

Біль при карбункулі. Карбункул - гостре гнійне запалення шкіри та підшкірної клітковини навколо групи волосяних мішечків і сальних залоз, що супроводжується омертвінням тканин і має тенденцію до швидкого поширення; це як би безліч об’єднаних фурункулів. Найчастіше карбункул виникає внаслідок попадання гноєтворних мікробів (при забрудненні шкіри ) у місцях тертя її одягом. Виникненню і розвитку карбункула сприяють виснаження, цукровий діабет, порушення діяльності шлунково-кишкового тракту, печінки і нирок.

Симптоми. Карбункул розташовується на задній частині шиї, на обличчі, попереку, спині. Шкіра в місці ураження різко болюча, запалена, багряно-синя; процес протікає з нагноєнням. При відторгненні омертвілих ділянок в шкірі утворюється безліч воронкоподібних отворів, потім - рана з брудно-сірим дном і подритимі краями. Карбункул супроводжується загальною інтоксикацією організму, високою температурою, у важких випадках - блювотою і навіть втратою свідомості.

Лікувати карбункул повинен хірург. У більшості випадків хворому призначається спокій, обколювання карбункула новокаїном з антибіотиками, рентгенотерапія, УВЧ, переливання крові, висококалорійна дієта. У стадії, коли тканини некротизовані, їх видалення здійснюється хірургічним шляхом під наркозом або місцевим знеболенням.

Біль при гідраденіті. Гідраденіт - це гнійне запалення потових залоз. Викликається мікробом стафілокока, розвивається зазвичай в пахвових западинах, рідше - навколо грудних сосків, статевих органів (у жінок), шкіри мошонки, заднього проходу.

Гідраденіт починається із запалення потових залоз, до якого приєднується запалення навколишнього підшкірно-жирової клітковини. До захворювання привертають ослаблення організму, пітливість, попрілість, неохайність.

При гідраденіті в глибині шкіри з'являються один або кілька щільних болючих вузликів, шкіра над ними червоніє. Потім вузлики розм'якшуються і розкриваються з утворенням гнійних свищевих ходів. Гній потрапляє в сусідні залози і заражає їх. Перебіг гідраденіта тривалий, часто з рецидивами. Жінки хворіють частіше.

Лікування гідраденіта повинно проводитися лікарем. Призначається антибактеріальна терапія, теплові процедури, зокрема, УВЧ, специфічна вакцинація і неспецифічна імунотерапія. При необхідності проводиться хірургічна операція, під час якої під знеболенням розкривають гнійник і випускають гній.

Біль при лімфаденіті. Лімфаденіт - хворобливе запалення лімфатичних вузлів; виникає в результаті вступу до них з лімфою хвороботворних мікроорганізмів і продуктів їх життєдіяльності, тканин, що розпалися, найдрібніших сторонніх тіл і т. п.

Лімфаденіт спостерігається як ускладнення гострих і хронічних місцевих запальних процесів - наприклад, інфікована рана, фурункул, виразка, карієс зуба, а також при загальних інфекційних захворюваннях.

Лімфаденіт проявляється хворобливістю лімфатичних вузлів, їх збільшенням. При гострому гнійному лімфаденіті болючість різка, вузли малорухливі, навколо них - хворобливе ущільнення через залучення до процесу навколишніх тканин (періаденіт). Підвищується температура тіла, зникає апетит. Хворі скаржаться на розбитість, слабкість, головний біль. Вузли можуть розплавитися з утворенням гнійника. Якщо такий гнійник не розкрити, то гній може прорватися назовні або проникає в глибину, залучаючи до запалення нові тканини.

Лікування лімфаденіту повинно проводитися хірургом. Призначаються антибактеріальне лікування, УВЧ, при абсцедуванні проводиться хірургічна операція, під час якої гнійник розкривають, випускають гній і дренажується його порожнина.

Біль при панариції. Панарицій - це гостре гнійне запалення тканин пальця. Основна причина панариції - інфіковані тріщини шкіри, мікротравма (задирки, уколи, садна, подряпини, порізи). Розрізняють панарицій поверхневий (шкірний, підшкірний, піднігтьовий) і глибокий (сухожильний, кістковий, суглобовий). Особливу форму панариції представляє пароніхія - запалення колонігтьового ложа. Може спостерігатися ураження всіх тканин пальця - пандактіліт.

Симптоми панариції - сильний, пульсуючий, смикаючий біль, який позбавляє сну, припухлість, почервоніння, болючість на місці гнійного вогнища. При шкірному панариції гній накопичується під зовнішнім шаром шкіри, утворюючи міхур, наповнений каламутною, іноді кров'янистої рідиною; шкіра навколо міхура стає червоною і болючою. Болі зазвичай помірні, головним чином пацієнти скаржаться на відчуття сильного жару. Пузир з часом збільшується, а гнійне запалення переходить у більш глибоко розташовані тканини.

Для підшкірного панарицію властивий постійний стріляючий біль, особливо вночі. При доторканні в пальці виникає різкий біль. Якщо біль посилюється при спробі поворухнути пальцем, то це свідчить про перехід гнійного процесу на сухожилля або суглоб.

Глибокий панарицій, як правило, починається з поверхневого і виникає на долонній поверхні пальця. Шкіра на цій стороні пальця щільна, з'єднана з окістям перемичками, що нагадують за будовою бджолині стільники. У зв'язку з цим, утворений під шкірою гній довго не може прорватися назовні, а процес швидко поширюється в глибину - на сухожилля, суглоб, кістку, іноді вражає їх одночасно. Біль при цьому виді панариції дуже сильний, пульсуючий, що пов'язано з високим тиском у набряклих запалених тканинах.

При колонігтьовій панариції гнійний міхур утворюється в шкірі нігтьового валика. Якщо гній проникає під нігтьову пластинку, панарицій називається піднігтьовим. Такий панарицій розвивається також при уколі або попаданні занози під ніготь. У запущених випадках гнійне запалення може розповсюдитися углиб - на кістку нігтьової фаланги.

Лікування панарицій. У початкових стадіях поверхневого панарицію допустимі консервативні методи лікування, а отже, і усунення болю - компреси з 20%-ним спиртовим розчином димексиду, ванночки, теплові процедури, УВЧ. Якщо процес не зупинено, після першої ж безсонної ночі від болю показана термінова операція - розкриття і дренування гнійника. Не можна намагатися лікувати панарицій самостійно, наприклад, проколюючи стінку гнійного міхура. Неграмотний розтин гнійника при панариції не призведе до ліквідації глибокого ураження, а лише погіршити перебіг запального процесу. При глибокому панариції спроби самолікування мазями, зігріваючими компресами неприпустимі.

Треба пам'ятати, що будь-яка форма панарицію, особливо глибока, може призвести до тяжких наслідків: гній може проникнути з вогнища запалення по лімфатичних і кровоносних судинах у віддалені органи і тканини і викликати їх поразку, а також загальне зараження крові.

Кістковий панарицій може викликати спотворення нігтьової фаланги пальця; сухожильний і суглобовий - втрату функції пальця. У запущених випадках глибокого панарицію мікроби поширюються на тканини долоні і далі - на передпліччі. Тому дуже важливо вчасно (при появі перших ознак запалення, в усякому разі, раніше, чим болі порушать нічний сон) звернутися до хірурга.

Біль у зв'язку з бешиховим запаленням. Бешихове запалення шкіри розвивається внаслідок впровадження в пошкоджену шкіру мікроорганізму стафілокока. Воно супроводжується змінами в шкірі (у залежності від форми перебігу), больовими відчуттями, симптомами загального отруєння організму - головним і м'язовим болем, слабкістю, нудотою, підвищенням температури тіла. Місцево рожа проявляє себе почуттям печіння і болю розпираючого характеру, почервонінням з чіткими кордонами (схожими на язики полум'я), виступаючими над здоровою шкірою у вигляді валика. Іноді в області запалення визначаються бульбашки, наповнені жовтуватою рідиною або кров'яним вмістом.

При виявленні таких симптомів необхідно звернутися за допомогою до лікаря. Зазвичай лікар призначає курс антибактеріальних препаратів; шкіру на ураженій ділянці обробляють препаратами йоду, опромінюють кварцовою лампою. Рекомендуються постільний режим, заходи, спрямовані на підвищення захисних сил організму. Для зниження сильних болів можливе застосування знеболюючих препаратів.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль шкіри:

Дерматолог

Ви відчуваєте болю шкіри? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить шкіра? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.