Online Тесты

  • Насколько общителен ваш ребенок? (вопросов: 10)

    Данный тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет, он помогает выяснить, насколько общителен ваш ребенок, легко ли он идет на контакт со сверстниками, учителями, родителями, умеет ли он общаться...Симптоми хвороби - Болі у шийному відділі хребта

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у шийному відділі хребта -

Шийний відділ хребта є самим верхнім відділом хребетного стовпа. Він складається з 7 хребців. Шийний відділ має фізіологічний вигин (фізіологічний лордоз) у вигляді літери "С", оберненої опуклою стороною вперед. Шийний відділ є найбільш мобільним відділом хребта. Така рухливість дає нам можливість виконувати різноманітні рухи шиєю, а також повороти і нахили голови.

У поперечних відростках шийних хребців є отвори, в яких проходять хребетні артерії. Ці кровоносні судини беруть участь у кровопостачанні стовбура мозку, мозочка, а також потиличних часток великих півкуль. При розвитку нестабільності в шийному відділі хребта, утворенні гриж, здавлюється хребетна артерія, при больових спазмах хребетної артерії в результаті подразнення пошкоджених шийних дисків з'являється недостатність кровопостачання вказаних відділів головного мозку. Це проявляється головним болем, запамороченням, "мушками" перед очима, хиткістю ходи, зрідка порушенням мови. Даний стан отримав назву вертебро - базиллярної недостатності.

Два верхніх шийних хребця, атлант і аксис, мають анатомічна будова, відмінну від будови всіх інших хребців. Завдяки наявності цих хребців, людина може здійснювати різноманітні повороти і нахили голови.

Біль у шийному відділі хребта - цервікалгія. Локалізація болю тільки в шийному відділі хребта називається цервікалгіей, при іррадіації болю в руку - цервіко-брахіалгіей, при іррадіації в голову - цервікокраніалгіей.

Цервікаго (шийний простріл) розвивається при подразненні здавленням рецепторів синувертебральногонерва. Раптово, зазвичай, у момент здійснення різкого руху головою, виникає гострий біль у шийному відділі хребта, посилюється навіть при ледь помітному русі і віддає в потилицю, голову, грудну клітку. Голова і плечовий пояс приймають неприроднє положення. М'язи шийно-грудного відділу напружуються, набувають "кам'янисту" щільність, різко обмежуються рухи в шийному і верхнегрудному відділах хребта та в області плечового суглоба. Тривалість загострення хвороби близько 10 днів.

Біль у шиї - це відчуття болі в області шийного відділу хребта.

Біль у шийному відділі хребта може сигналізувати про механічні проблеми, що мають місце в шийному відділі хребта. Дуже рідко біль у шийному відділі хребта свідчить про наявність системного захворювання. Хоч біль може бути сильною, в більшості випадків больовий синдром зникає протягом 1-2 тижнів і рідко триває від 8 до 12 тижнів. Біль може розташовуватися в області хребта або віддавати в руку (радикулопатія).

При яких захворюваннях виникає Біль у шийному відділі хребта:

Основні причини болю у шийному відділі хребта:

- Біль у шиї - основна скарга у пацієнтів. Вона зустрічається в будь-якому віці і у всіх осіб, незалежно від статі. Основні причини її виникнення - остеохондроз і остеоартроз відділу хребта, а також пошкодження м'язів шиї і зв'язок хребта. Часто причиною болю при цих захворюваннях служать міжхребетні суглоби і диски, а також власні зв'язки хребта та м'язів спини.

- В основному, причини виникнення болів в шиї - це остеоартроз і остеохондроз шийного відділу хребта, ушкодження м'язів шиї і власних зв'язок хребта. Поширеність остеоартрозу хребта збільшується з кожним роком. Основне джерело болю при остеоартрозі - пошкоджені міжхребцеві суглоби. Зміни власних міжхребцевих суглобів є основною причиною міофасциального болю і гострої кривошиї. Грижі міжхребцевих дисків зазвичай можуть виникнути в нижньошийних відділі хребта: зазвичай страждають міжхребетні диски C5-C6 і C6-C7.

- Сильний біль в шиї і руці може бути викликаний шийним остеохондрозом, наслідками травми шийного відділу хребта, пухлинами шийного відділу спинного, мозку і хребта, зокрема метастазами раку в хребет, краніоспінальними аномаліями. Біль у шиї або обмеження її рухливості найчастіше можуть виникнути в результаті м'язового перенапруження, переохолодження (частіше перебування на протязі), сну в незручному положенні або великому фізичному навантаженні. Біль у шиї може пройти самостійно через день. Якщо біль не зменшується, посилюється або відновлюється, то необхідно звернутися до мануального терапевта.

- Грижа міжхребцевого диска найбільш часто викликає біль у плечі. Здавлювання нервового корінця викликає біль у плечі і в руці (брахіалгія). Грижа диска може викликати порушення функцій нерва, що спричиняє зниження рефлекторної активності, чутливості і м'язової сили.

- Стеноз спинномозкового каналу викликає компресію спинного мозку, що призводить до цервікальної мієлопатії. Звуження може бути викликано випираючим диском, кістковими шпильками і потовщеними спінальним зв'язками. Пошкодження спинного мозку може не супроводжуватися больовими відчуттями, але асоційоване з онімінням кінцівок, слабкістю і порушенням функцій органів малого тазу.

- М'язовий спазм дуже часто виникає при різких ротаційних поворотах шиї, що найчастіше відбувається при дорожньо-транспортних пригодах. Біль і ригідність в таких випадках розвивається протягом 24-48 годин після травми.

- Системні порушення, які можуть призвести до болю в шийному відділі хребта, включають анкілозуючий спондиліт (хвороба Бехтєрєва), ревматоїдний артрит, ревматична поліміалгія, пухлини та інфекції. Найчастіше болі в шиї виникають у жінок.

Біль в нижній частині шиї може спостерігатися при ревматичній поліміалгії, хоча багато хто помилково вважає, що при цьому захворюванні біль локалізується тільки у плечах.

Розлита біль в шийному відділі хребта спостерігається при фиброміалгії. При обстеженні хворого фіброміалгію виявляють больові точки певної локалізації. Захворювання погано піддається лікуванню.

Сильний біль в шийному відділі хребта спостерігається також при гострому тиреоїдиті. Гострий тиреоїдит - рідкісне захворювання, він може бути гнійним, спостерігається також при сифілісі. Менш інтенсивна біль, збільшення щитовидної залози і дисфагія спостерігаються при підгострому гранулематозному тиреоїдиті. Причиною болю в шиї може бути і депресія.

- Біль у шийному відділі хребта та обмеження рухів голови спостерігаються при менінгіті, субарахноїдальному крововиливі, пухлині головного мозку і заковтувальному абсцесі. При болю, що локалізується по передній поверхні шиї, виключають ІХС - стенокардію та інфаркт міокарда.

- Пухлини шийного відділу хребта зазвичай бувають метастатичними. Пухлини слід виключати при тривалому, постійному болю, що турбує хворого і вдень, і вночі. Метастази при злоякісних новоутвореннях в 5-10% випадків локалізуються в хребті, при цьому ураження шийного відділу хребта спостерігається у 15% випадків. У хребет найчастіше метастазують рак молочної залози, передміхурової залози і легені і дещо рідше - меланома, рак нирки і рак щитовидної залози.

- М'язовий спазм виникає при тривалому статичному фізичному навантаженні (наприклад, при тривалому сидінні за комп'ютером). Гострий м'язовий біль може з'явитися після сну, якщо сон протікав у незручному положенні.

- Біль у шийному відділі хребта дуже часто з'являється від того, що протягом тривалого часу доводиться тримати голову в самому незручному положенні Незалежно від способу життя, можна позбутися від основної причини болю в шиї, позбавляючись від поганих звичок, роблячи кожен день вправи для шиї і правильно організувавши своє робоче місце.

При змінах у шийному і грудному відділах характерні сильні болі в шиї, потилиці. Болі носять постійний, ниючий характер і часто посилюються при певному положенні, особливо при тривалому фізичному навантаженні. Характерні часто запаморочення, нудота, шум у вухах, оніміння пальців рук, болі в руках. Іноді навіть можуть виникнути болі в області серця, що провокуються незручною позою. Можуть також з'явитися болі і у верхній частині живота, розлади діяльності органів всього шлунково-кишкового тракту. Хворі часто скаржаться на обмеження рухливості шиї, хрускіт у шиї при повороті голови. У процесі лікування болю в шийному відділі хребта потрібно використовувати методи як фізичного, так і психологічного впливу, а також мануальну терапію.

Причини болю в шийному відділі хребта у дітей:

- У дітей і підлітків біль в шийному відділі хребта і обмеження рухів голови часто виявляються проявом шийного лімфаденіту (ускладнення ангіни).

- Ригідність потиличних м'язів спостерігається при менінгіті та інших тяжких інфекціях, наприклад при пневмонії (менінгізм). Болем в шийному відділі хребта може супроводжуватися і поліомієліт - рідкісне в даний час захворювання.

- Деякі причини болю в шийному відділі хребта у дітей - ті ж, що у дорослих: це внутрішньочерепні крововиливи, абсцеси і пухлини. У дітей, крім того, часто спостерігається гостра кривошия. Біль в шийному відділі хребта також може бути проявом ювенільного ревматоїдного артриту.

Інші причини болю в шийному відділі хребта

  • Травма

- міжхребцевих суглобів

- міжхребцевих дисків

- м'язів і зв'язок

- хребців

  • Імунні порушення

- ревматоїдний артрит

- анкілозуючий спондиліт

- псоріатичний артрит

- артрити при запальних захворюваннях кишечника

- синдром Рейтера і реактивні артрити

- ревматична поліміалгія

  • Інфекція

- кісток: остеомієліт, туберкульоз

- іншої локалізації: лімфаденіт, гострий тиреоїдит, поліомієліт, правець, оперізуючий лишай, менінгіт, менінгізм, малярія

  • Дегенеративні захворювання хребта

- остеохондроз

- остеоартроз

  • Новоутворення

- доброякісні

- злоякісні

  • Іррадіюючий біль

- при захворюваннях внутрішніх органів

- хвороби серця

- хвороби стравоходу

- рак легенів

- при внутрішньочерепних об'ємних утвореннях

- крововилив, наприклад субарахноїдальний

- пухлина

- абсцес.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у шийному відділі хребта:

Невролог

Травматолог

Ревматолог

Онколог

Ви відчуваєте Болю у шийному відділі хребта? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у шийному відділі хребта? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.