Online Тесты

 • Тест на наркотическую зависимость (вопросов: 12)

  Будь-то препараты по рецепту, незаконные наркотики или препараты в свободной продаже, если вы попали в зависимость, ваша жизнь начинает движение по наклонной вниз, и вы тянете тех, кто вас любит, с собой...Симптоми хвороби - Болі у ногах

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у ногах -

Нога (кінцівка нижня вільна, лат. Mémbrum inférius liberum) - парний орган опори і рухів людини. Частина нижньої кінцівки, розташована дистальніше кульшового суглоба.

Нога анатомічно складається з трьох основних частин: стегна, гомілки та стопи. Стегно утворено стегнової кісткою (наймасивнішою і найміцнішою з людських кісток) і надколінником, що захищає колінний суглоб. Гомілка утворює велику і малу гомілкові кістки. Стопу утворюють безліч дрібних кісток. Місце зчленування стегнової кістки з тазової кісткою називається тазостегновим суглобом. Зчленування стегнової і гомілкових кісток називається колінним суглобом, а гомілкових кісток з кістками стопи - гомілковостопним суглобом. Ахіллово сухожилля обмежує рухи стопи щодо гомілкової кістки. Травми гомілковостопного і особливо колінного суглоба небезпечні, оскільки часто приносять невідворотної шкоди.

Біль, важкість у ногах стають супутниками життя багатьох людей. Деякі люди продовжують терпіти такі болі протягом довгого періоду часу. Між тим, вкрай необхідно провести діагностування та виявити причину появи дискомфортного стану. Адже вилікувати захворювання на початковій стадії набагато легше, ніж запущене.

При яких захворюваннях виникає Біль у ногах:

При яких захворюваннях виникає біль у ногах:

Існує кілька причин, які викликають болі в ногах. Це захворювання хребта, суглобів, судин ніг, або м'язів.

Частіше за все поява болю в ногах пов'язано із захворюваннями судин. Відбувається це через порушення відтоку венозної крові і підвищення внаслідок цього тиску в судинах. Утворився венозний застій є причиною подразнення нервових закінчень і розвитку больового синдрому. Найчастіше такі болі носять «тупий» характер, відчувається важкість у ногах. Таким чином, поступово розвивається варикозне розширення вен.

При іншому судинному захворюванні - тромбофлебіті, спостерігається біль пульсуючого характеру, часто переходить у відчуття печії під шкірою.

При тромбофлебіті болі носять постійний характер, особливо це стосується болю в литкових м'язах.

Ще одна причина болю в ногах - атеросклероз артерій. При цьому захворюванні відбувається ущільнення стінок судин, хворий при цьому відчуває стискаючі болі в литкових м'язах. Найчастіше атеросклероз викликає больовий синдром саме в м'язах гомілки. Болі посилюються при ходьбі. Характерним симптомом атеросклерозу є відчуття холодних стоп, незалежно від пори року.

Наступною групою захворювань, що провокують появу болю у ногах є хвороби хребта. Наявні порушення в роботі хребта, наприклад, в міжхребцевих дисках, приводять до появи так званих іррадіюючих болів, тобто віддають в ноги. Сам хребет при цьому може і не хворіти.

До такого виду болів можна віднести ішіас (запалення сідничного нерва). При цьому захворюванні болю від хребта по ходу сідничного нерва передаються в ноги.

Дуже часто болі в ногах пов'язані із захворюваннями суглобів. Болі як би «викручують» ноги. Загострення цього больового синдрому спостерігається при зміні погоди. На більш серйозних стадіях захворювань суглобів болі можуть носити постійний, часом просто болісний характер. Особливо це стосується нападів болю при подагрі. Болі в колінному суглобі можуть свідчити про руйнування хряща цього суглоба. Але точний діагноз і призначення ліків може зробити тільки досвідчений фахівець.

Однією з причин постійних болів в ногах є плоскостопість. Це захворювання проявляється у швидкій стомлюваності при ходьбі, відчуття просто «свинцевої тяжкості» в ногах. При плоскостопості слід щодня приділяти увагу спеціальному комплексу вправ, який розробляється лікарем. Також стан можна полегшити, використовуючи ортопедичні устілки.

Захворювання периферичних нервів можуть також провокувати болі в ногах. При невралгіях болю носять нападоподібний характер і виникають по ходу нервових волокон. У перервах між нападами біль практично відсутня, а сам больовий напад може тривати від кількох секунд до кількох хвилин.

Поразка сідничного нерва (ішіас). Захворювання характеризується інтенсивними болями по задній поверхні всієї ноги чи лише стегна. Хворі відчувають як би «болючий натягнутий шнур».

При обстеженні виявляється:

а) сколіоз хребта в здорову сторону;

б) болючість по ходу сідничного нерва;

в) позитивний симптом Ласега (болючість при пасивному піднятті випрямленою ноги у хворого, що знаходиться в горизонтальному положенні);

г) обмеження згинаючих рухів хребта через болі по задній поверхні ноги;

д) атрофія м'язів гомілки (при певній давності захворювання);

е) зниження або відсутність ахіллового рефлексу;

ж) гіпестезія по зовнішній поверхні гомілки.

Гострий ішіас слід диференціювати, особливо у дітей, від гострого туберкульозного коксіта, при якому виявляється болючість самого суглоба при його пальпації, при навантаженні на ногу (биття по п'яті), при розтягуванні і відведення ноги; спостерігається симптом «потовщеної шкірної складки» в області кульшового суглоба.

Поразка стегнового нерва

Найчастіше захворювання буває вторинним при поперековому остеохондрозі, рідше спондиліті (особливо у дітей), пухлини хребта і характеризується болями по передньо-внутрішній поверхні стегна. Наголошується хворобливість при пальпації по ходу стегнового нерва. Позитивні симптоми натягу нервів: болючість по передній поверхні стегна при згинанні ноги в колінному суглобі в положенні хворого на животі; сила чотириголового м'яза знижується, колінний рефлекс знижений або відсутній, гіпестезія в зоні іннервації стегнового нерва.

Больовий синдром внаслідок ураження стегнового нерва слід диференціювати від больового синдрому в результаті запалення клубово-поперекового м'яза (псоіт), який супроводжується сгинальною контрактурою стегна. При цьому відзначається болючість при пальпації живота і при дослідженні per rectum; можливі підвищення температури тіла і зміни в крові, що свідчать про наявність запального процесу.

Найбільш сильний біль виникає при запаленні м'язів. Міозити - це досить серйозне захворювання, яке необхідно лікувати під постійним наглядом лікаря.

Болі в нижніх кінцівках можуть викликатися такими інфекційними захворюваннями кісток як остеомієліт. Болі при даному захворюванні гострі й тривалі. У даному випадку причиною виникнення болів виступають самі кістки.

У деяких випадках причиною болю в ногах є травма (забиття, перелом, розтягнення або розрив зв'язок і м'язів), тоді послідовність дій більш-менш очевидна. Однак іноді пошкодження розвивається поступово в результаті надмірного фізичного навантаження, виконання вправ без попередньої розминки, носіння незручного взуття, бігу по твердій поверхні.

Різка біль в гомілці в поєднанні з раптовою червоністю шкіри і підвищенням температури свідчить на користь бешихи (рожи). Щільний набряк, пульсуючі і розпираючі больові відчуття в гомілці можуть вказувати на тромбоз, лімфатичний набряк, гнійний запальний процес (флегмону).

При цьому вони посилюють при обмацуванні і роботі мускулатури. Звернутися за медичною допомогою слід, якщо біль в ногах не проходить протягом трьох і більше днів, поширюється на всі відділи нижніх кінцівок, супроводжується їх слабкістю, онімінням і охолодженням, синюшністю або набряклістю шкірного покриву.

Для того щоб попередити появу болю у ногах необхідно дотримуватися деяких правил. Наприклад, при судинних проблемах необхідно обмежити в раціоні жирну, багату холестерином їжу, скинути зайву вагу, регулярно виконувати спеціальний комплекс вправ для попередження розвитку варикозного розширення вен. Намагайтеся виключити тривале стояння або сидіння. При сидячій або стоячій роботі необхідно регулярно робити перерви і змінювати положення.

При проблемах з хребтом або суглобами необхідно виробляти своєчасне лікування цих захворювань і слідувати за вказівками лікаря. При проблемному хребті і частих іррадіюючих болях в ногах, корисне проведення регулярних курсів масажу. Виконання вправ, спрямованих на зміцнення м'язів живота призводить до зменшення напруги м'язів нижніх відділів спини і, як правило, знижують частоту іррадіюючих болів.

Варто звернутися до лікаря, якщо:

 • Різкі болі в нозі не відступають протягом трьох днів;
 • Ноги німіють, холонуть і слабшають;
 • Біль віддає у верхні і нижні частини ноги;
 • Шкіра синіє і набухає;
 • Після травми з'явився сильний набряк.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у ногах:

 • Ангіохірург;
 • Травматолог;
 • Хірург;
 • Ревматолог;
 • Інфекціоніст.

Ви відчуваєте Болю у ногах? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у ногах? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.