Online ТестыСимптоми хвороби - Болі у ногах у дітей

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у ногах у дітей -

Болі в ногах у дітей виникають з багатьох причин і в багатьох різних місцях. Тому вам знадобиться поговорити з дитиною і точно з'ясувати, де знаходиться джерело болю.

При яких захворюваннях виникає Біль у ногах у дітей:

При яких захворюваннях виникає біль у ногах у дітей:

Причини болю в ногах у дітей:

 1. Найчастіша причина болю в ногах у дітей - це так званий дитячий вік. Саме в цей період є ряд особливостей будови кісток, м'язово-зв'язкового апарату, судин, що забезпечують їх живлення, а також темпи зростання і високий обмін речовин. Дитина до періоду статевого дозрівання збільшує довжину свого тіла в основному за рахунок зростання ніг, причому, найбільш інтенсивно ростуть стопи і гомілки. Саме в таких місцях, де відбувається швидке зростання і диференціювання тканини, необхідно забезпечити рясний кровотік. Судини, що живлять кістку, м'яз, - широкі, здатні інтенсивно постачати зростаючі тканини кров'ю, але в них міститься мало еластичних волокон, кількість яких збільшується тільки до 7-10 років. Звідси випливає, що циркуляція крові в них поліпшується при руховій активності дитини, коли йде робота м'язів, сприяє зростанню і розвитку кісток. Вночі в період сну тонус артеріальних та венозних судин знижується, інтенсивність кровотоку в настільки швидко зростаючих частинах тіла зменшується, звідси і виникає больовий синдром. Багато батьків знають, що варто погладити, помасажувати гомілки дитини, як біль відступає, і дитина засинає. А відбувається це за рахунок посилення припливу крові до м'язів гомілок, стоп.
 2. Другою причиною болю в ногах може бути наявність ортопедичної патології, такий, як порушення постави, сколіоз, плоскостопість, при якій відбувається зсув центру ваги, і найбільший тиск тіла припадає на якусь ділянку ноги (стопу, гомілку, стегно або суглоб). До болів в ногах і порушення ходи може призвести вроджена патологія тазостегнових суглобів, а також так звані остеохондропатії: хвороба Пертеса - асептичний некроз головки стегнової кістки, хвороба Остуди-Шлаттера - остеохондропатія горбистості великогомілкової кістки.
 3. Біль в ногах у дітей з'являється за наявності хронічних вогнищ інфекції в носоглотці - тонзиліт, аденоїди, множинному карієсі. Тому важливо своєчасно санувати порожнину рота, відвідуючи стоматолога, лор-лікаря. Біль в ногах з залученням суглобів може бути першою ознакою ревматизму, ювенільного ревматоїдного артриту. Вона може супроводжувати ендокринну патологію: цукровий діабет, хвороби надниркових залоз, паращитовидної залози, що приводять до порушення мінералізації кісткової тканини. Необхідно пам'ятати, що ряд захворювань крові починається з болю в ногах, артритів колінних і гомілковостопних суглобів. І в жодному разі не можна відмовлятися від консультації фтизіатра, якщо больовий синдром в ногах супроводжується позитивною реакцією Манту (проба на туберкульозне інфікування проводиться дітям щорічно).
 4. Дуже часто, особливо останнім часом, болі в ногах, так звані оссалгіі, можуть виникати у дітей з нейроциркуляторною дистонією за гіпотонічним типом, особливо ночами. При цьому вони періодично супроводжуються почуттям дискомфорту в області серця, живота, відчуттям нестачі повітря, головним болем, порушенням сну.
 5. Біль в ногах у дітей може бути проявом вродженої патології серця і судин. При деяких вроджених пороках аортального клапана, коарктації аорти відбувається зниження кровотоку в нижніх кінцівках, в результаті дитина під час ходьби може спотикатися, падати і говорити мамі, що його ноги втомилися, болять і не слухаються. Якщо у таких дітей порівняти пульс на руках і ногах, то на нижніх кінцівках він буде слабко промацуватися або відсутній взагалі.
 6. У продовження про причини болю в ногах слід вказати на вроджену неповноцінність сполучної тканини, яка входить до складу клапанного апарату серця, венозних судин, зв'язок. У дітей з такою аномалією сполучної тканини може бути гіпермобільність суглобів, плоскостопість, сколіоз, порушення постави, нефроптоз (опущення нирок), варикозне розширення вен.
 7. Біль у п'яті, наприклад, може бути викликана розтяганням Ахиллового сухожилля. Біль у середній частині ступні, під її серединою, часто є результатом хвороби зводу стопи. Біль у великому пальці може бути викликана запаленням сумки на зовнішній частині пальця. А водяні мозолі можуть з'явитися де завгодно, в чому ви можете переконатися, навіть самостійно оглянувши ноги своєї дитини (якщо проблема полягає саме в цьому, дивіться відповідний розділ про мозолі, де наводяться додаткові відомості).
 8. У дітей старше 3-х років часто відзначаються сильні болі в литкових м'язах. Ці болі пов'язані недостатнім надходженням кальцію і фосфору в зони росту кісток кісток (наприклад, подібні болі часто виникають у вагітних жінок, що пов'язане з виведенням кальцію). У дітей такі болі часто пов'язані з недостатнім засвоєнням кальцію, калію і фосфору в крові (при вторинному рахіті).
 9. Раптова біль в одному з суглобів швидше за все свідчить про травму. Біль і припухлість суглоба невідомого походження заслуговують уваги лікаря.
 10. Червоний розпухлий суглоб вимагає негайної уваги лікаря через те, що, можливо, це зміна суглоба пов'язано з попаданням в нього інфекції (септичний артрит) або з початком важкого системного захворювання, в першу чергу виявляє себе подібними симптомами (хвороба Стілла, або юнацький ревматоїдний артрит). Септичний артрит, якщо його не лікувати, може викликати, необоротне ушкодження суглоба. Хвороба Стілла, якщо вчасно не звернути на неї уваги, може завдати шкоди зору.
 11. Болі в суглобах, супроводжувані прострілами, особливо вранці, або болю в суглобах у дитини, що відчуває виражене загальне нездужання, заслуговують серйозного до себе ставлення. Зверніться до лікаря, тому що це можуть бути симптоми хвороби Стілла або навіть лейкемії (лейкозу - пухлини кровотворної тканини).
 12. Болі в суглобах по всьому тілу при грипі чи іншому гострому респіраторному захворюванні - досить звичайне явище, що становить частину загальної симптоматики грипу. Парацетамол допоможе зняти біль, а через кілька днів вона пройде сама.
 13. У старших дітей і підлітків поширена хвороба Шляттера. Вона проявляє себе гострим болем у передній частини коліна, де сухожилля колінної чашечки приєднується до гомілкової кістки (кістку гомілки). Це місце набуває хворобливу чутливість. Причина хвороби з точністю не встановлена. Захворювання особливо поширене серед дітей, що займаються спортом, і може бути просто результатом травми.
 14. Причина прикульгування дитини очевидна, якщо він тільки що забив ногу. Іноді, особливо у маленьких дітей, такої впевненості немає, і тоді до прикульгування варто поставитися серйозно. Причиною кульгавості можуть стати також занадто тісні черевики або цвях, що стирчить з підошви, запалення в пальці ноги або врослі нігті, запалення чи удар гомілки та коліна; уваги заслуговує будь-яке хворе або почервоніле місце. Обережно зігніть і розігніть стегновий, колінний і гомілковостопний суглоби; подивіться, чи не викликає це болі. Огляньте пах на предмет пошуку пухлин і запальних лімфовузлів.
 15. Іноді причиною кульгавості стають стрес і сильні емоції. Зверніть увагу, якщо ваша дитина дуже сильно засмучена або схвильована. Якщо ви не можете знайти очевидної причини, то покладіть дитину в ліжко. Якщо на наступний день він буде продовжувати кульгати без очевидної причини, то зверніться до лікаря.
 16. Забій або травма - найпоширеніші причини кульгавості; у активних дітей старшого віку часто бувають розтягування м'язів і зв'язок, які гояться без стороннього втручання через деякий час.

Зверніться до лікаря, якщо:

 • Ви підозрюєте перелом чи серйозну травму;
 • Ваша дитина кульгає без будь-якої очевидної причини протягом декількох днів;
 • Гомілковостопний, колінний чи кульшовий суглоби запалені і почервоніли.

На закінчення - порада батькам: прислухайтеся до своєї дитини, спостерігайте за ним і під час денного неспання, і під час сну. Слідкуйте за його взуттям. Не допускайте тривалого перебування в кросівках. Намагайтеся, щоб туфлі були за розміром, з твердою підошвою. Не обмежуйте своє чадо в русі, пам'ятайте, що воно сприяє зміцненню м'язів і зростання кістки. Дбайте про повноцінне харчування, включайте в раціон більше овочів, фруктів, молочнокислих продуктів, рибу, тобто те, що необхідно для нормального росту і розвитку ваших дітей. У кожному випадку мама повинна оглянути свою дитину, звертаючи увагу не тільки на ноги, але і на його самопочуття, виміряти температуру тіла, оцінити його апетит, згадати, коли з'явився біль у ногах, може бути, після перенесеної простуди або ангіни, а може бути, на тлі розладів шлунку або після травми. Про все це необхідно інформувати лікаря в плані своєчасної діагностики захворювання і якнайшвидше пройти призначені лабораторні дослідження (загальний аналіз крові, сечі, біохімічний аналіз крові, ЕКГ та ін діагностичні заходи).

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у ногах у дітей:

 • Ортопед-травматолог;
 • Педіатр;
 • Гематолог;
 • Невролог.

Ви відчуваєте Болю у ногах у дітей? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у ногах у дітей? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.