Online Тесты

 • Кто ты: шпион или его «находка»? (вопросов: 12)

  Граница между общительностью и излишней болтливостью порой бывает весьма размытой. Попробуй определить, по какую сторону находишься ты, ответив на вопросы этого теста...Симптоми хвороби - Болі у нозі при ходьбі

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у нозі при ходьбі -

Біль, тягар в ногах при ходьбі стають супутниками життя багатьох людей. Деякі люди продовжують терпіти такі болі протягом тривалого періоду. Між тим, вкрай необхідно провести діагностування та виявити причину появи дискомфортного стану. Адже вилікувати захворювання на початковій стадії набагато легше, ніж запущене. Існує кілька причин, які викликають болі в ногах. Це захворювання хребта, суглобів, судин ніг.

При яких захворюваннях виникає Біль у нозі при ходьбі:

При яких захворюваннях виникає біль у нозі при ходьбі:

Причини болю в ногах при ходьбі:

 • Біль в нозі при ходьбі зустрічається при різних захворюваннях, але ми поговоримо про радикуліті, дуже часто супроводжує остеохондроз.
 • Ішіас - запалення сідничного нерва. Найбільшим нервом в нашому організмі є сідничний нерв. Цей нерв бере свій початок на п'яти різних рівнях спинного мозку в поперековому відділі хребта, відділі, що несе на собі основне навантаження. Потім сідничний нерв спускається вниз по нозі, розділяючись на більш дрібні нерви, що подають енергію в стегно, коліно, гомілка, гомілковостопний суглоб, ступню і пальці. Часто ішіас розвивається разом внаслідок артриту, травми, дегенерації міжхребцевого диска, запорів, діабету або навантаження на хребет. Симптоми: захворювання проявляється болем у ногах по задній поверхні стегна, сідниці. Біль у ногах посилюється при ходьбі, кашлі, чханні.
 • Люмбаго (lumbago; від лат. Lumbus поперек) - це раптовий, різкий і іноді пульсуючий біль у нижній частині спини і нозі. При люмбаго уражається стегновий нерв, і біль виникає вздовж передньої поверхні стегна, в попереку, в колінному суглобі, іноді на внутрішній поверхні гомілки і в паху. Також слабшають м'язи стегна, і випадає колінний рефлекс. Біль значно посилюється при ходьбі, в положенні сидячи або стоячи. Дуже типові вимушені пози - лежачи з підтягнутими до живота ногами, сидячи з опорою руками ззаду на сидінні. Рухи в нозі значно обмежені через біль.
 • Нейрогенна кульгавість частіше спостерігається у чоловіків у віці 40-45 років, які виконують фізичну роботу. Біль виникає в одній або обох ногах при ходьбі, локалізуючи вище або нижче рівня коліна або поширюючись на всю кінцівку. Іноді відзначається відчуття тяжкості в ногах, втома. У спокої біль не виражена, в анамнезі часто є вказівки на наявність болю в спині.
 • Справжня переміжна кульгавість є наслідком ішемії м'язів ніг при навантаженні, викликаної органічним порушенням артеріального кровообігу (вазогенна переміжна кульгавість). Залежно від місця оклюзії судини біль може розвиватися тільки в області гомілки або (при ураженні артерій тазу) в області тазового поясу і стегна. Біль у ногах при переміжній кульгавості посилюється при ходьбі і змушує пацієнта зупинятися. Після короткочасної зупинки він знову здатний пройти певний відрізок шляху. Характерним симптомом атеросклерозу є відчуття холодних стоп, незалежно від пори року.
 • Венозна кульгавість викликана порушенням відтоку венозної крові з нижніх кінцівок при стенозі або оклюзії тазових вен. При ходьбі виникають дифузна біль, відчуття розпирання і м'язові судоми в ногах. Піднесене положення ніг приносить полегшення. При зупинці біль затихає не відразу, а лише поступово.
 • Переміжна кульгавість при ішемії попереково-крижового сплетення характеризується болем при ходьбі спочатку в тазовому поясі з подальшою іррадіацією в ногу. Потім розвиваються також парестезії і ослаблення сухожильних рефлексів, рідше м'язова слабкість. Симптоми можуть бути одно-або двосторонніми.
 • Остеоартроз колінних суглобів (гонартроз) у багатьох випадках є вторинним і обумовлений частіше порушеннями анатомічної осі гомілок - варусної або вальгусної їх деформації. Для остеоартрозу фемуропателлярного зчленування (між надколінником і стегнової кісткою) характерна біль у ногах при ходьбі по сходах і будь-яких інших навантаженнях на це зчленування: стояння на колінах, присадка навпочіпки і т. п. Для остеоартрозу фемуротібіального (між стегнової і великогомілкової кісткою) типова біль, що виникає при ходьбі і стихає в спокої.
 • Остеоартроз плюснефалангового суглоба I пальця стопи найчастіше розвивається внаслідок різних аномалій переднього відділу стопи. Характерна біль при тривалій ходьбі, стихає в спокої. З часом можуть виникати обмеження рухів в суглобі (hallux rigidus), його потовщення і деформація, розвиток бурситу з зовнішнього боку, що створює передумови для більш постійних і інтенсивних больових відчуттів.
 • Однією з причин постійних болів в ногах є плоскостопість. Це захворювання проявляється у швидкій стомлюваності при ходьбі, відчуття просто «свинцевої тяжкості» в ногах. При плоскостопості слід щодня приділяти увагу спеціальному комплексу вправ, який розробляється лікарем. Також стан можна полегшити, використовуючи ортопедичні устілки. Більш рідкісними причинами, що викликають біль у ногах при ходьбі, є:
 •  
  • корінцевий біль внаслідок сегментарної нестабільності;
  • біль у ногах при мікседемі пов'язана з швидкою стомлюваністю м'язів, в основі якої лежить відсутність підвищення метаболізму при фізичному навантаженні;
  • розсіяний склероз;
  • ураження суглобів ніг дегенеративного характеру.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у нозі при ходьбі:

 • Травматолог;
 • Ортопед;
 • Ревматолог;
 • Невролог;
 • Судинний хірург.

Ви відчуваєте Болю у нозі при ходьбі? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у нозі при ходьбі? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.