Online Тесты

 • Кто ты: шпион или его «находка»? (вопросов: 12)

  Граница между общительностью и излишней болтливостью порой бывает весьма размытой. Попробуй определить, по какую сторону находишься ты, ответив на вопросы этого теста...Симптоми хвороби - Болі в нігті

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в нігті -

Нігті - це щільні рогові пластини на тильній поверхні кінців пальців рук і ніг. Вони лежать на так званому ложі.

Їх функції: захист нервових закінчень і кінцевих фаланг пальців, від механічних пошкоджень. Нігтьова пластина - це сам ніготь, нігтьове ложе лежить під нігтьової пластиною, капіляри нігтьового ложе живлять ніготь і надають йому рожевий колір.

Нігтьова платівка - це безбарвна напівпрозора структура, сформована з кератінізірованних клітин (оніхобласти), які виходять з матриксу. У міру зростання нігтя білі клітини, що проходять під областю епоніхія, втрачають колір і стають напівпрозорими. Оскільки, знаходячись під нігтьовою платівкою нігтьового ложа багато кровоносних судин, вона виглядає рожевою. В області заднього нігтьового валика є світла дуга (сегмент кола), названа лункою. Це видима частина матриксу. У нігтьової пластинки розрізняють тіло нігтя і вільний край, під яким знаходиться нігтьова щілина. Вільний край нігтя має білий колір.

Корінь нігтя називається задня частина нігтьової пластинки під заднім нігтьовим валиком.

Корінь нігтя лежить на задній частині нігтьового ложа називається матрицею. Матриця є місцем, де відбувається утворення нігтьової пластинки, вона складається з епітеліальних клітин. У шипоподібному шарі цих клітин є оніхобласти, це клітини творять ніготь які перетворюються на рогові пластинки нігтя.

Нігтьовий валик це вузька кромка шкіри навколо нігтя, вона виконує захисну роль, не даючи чужорідним тілам і бактеріям проникнути до паросткової зони нігтя. Край валу є мертвими клітками, висихаючи, а потім, відшаровуючись, цей край, дає початок задиркам.

Основою нігтьової пластини є кератин того ж виду білка який входить до складу шкіри і волосся.

Щільність каротину в нігтях і волосся зумовлена тим, що в цьому білку присутня значна кількість атомів сірки.

Утворюються між молекулами, укріплюють білок, роблячи його твердим. Між шарами кератину розташовуються тонкі прошарки жирових з'єднань 1% і води 15% саме ці прошарки відповідають за еластичність, гнучкість і блиск нігтьової пластини. Ніготь має можливість добре вбирати воду і жири, однак під впливом несприятливих зовнішніх факторів він ще швидше віддає їх, також до складу входить кальцій, миш'як, фосфор і цинк.

Зростання натурального нігтя; фаланги пальця і бічні валики є напрямними структурами в процесі росту нігтів. Площа і товщина нігтя залежить від нормальної діяльності організму (статі, віку) від будови кінцевої фаланги пальців від професії малюнок поверхні нігтя в кожної людини не унікальний, і складається з поздовжніх виступів і поглиблень.

Зростання формування нігтя визначається діяльністю матриці складової кореневої частини.

Швидкість відростання індивідуальна на руках у середньому 1мм, а на ногах 0,25 мм на тиждень. У жінок нігті ростуть трохи повільніше, ніж у чоловіків, у дітей швидше, ніж у дорослих. Темп росту нігтів досягає свого піку у віці 10-14 років і сповільнюється після 20 років, повна регенерація (оновлення) займає в середньому 170 днів.

У плоду нігті доростають до кінчиків пальців тільки до кінця внутрішньоутробного періоду, тому по їхній довжині можна судити про його строк.

Зростанням нігтя називається утворення нової речовини нігтьової пластини. Якщо манікюр проводиться занадто часто і недбало, то на поверхні нігтя з'являються поперечні борозни і ніготь стає хвилястим.

Середня товщина нігтя на пальцях рук становить 0,5 мм на ногах 1мм. Нігті ростуть швидше на домінуючій руці на пальцях найбільш активно діючих рук, в період гормональних зрушень (підлітковий вік, період перед менструацією, вагітність весняний час).

При діяльності, яка призводить до сточування нігтів у тих, хто кусає нігті, в теплих кліматичних умовах зростання нігтів сповільнюється. Зростання нігтів сповільнюється при різних захворюваннях при недоїданні або незбалансованому харчуванні, вночі, в період грудного вигодовування.

При яких захворюваннях виникає Біль в нігті:

При яких захворюваннях виникає біль в нігті:

Основні причини болю в нігті:

 1. Травми нігтя. Хронічна тривала травма від взуття призводить до дісколорації (зміна кольору) нігтьових пластинок великих пальців.
 2. Врослий ніготь по науковому називається оніхокріптоз. Ця недуга характеризується вростанням нігтьової пластинки в бічний край нігтьового валика. Врослий ніготь - дуже поширене і неприємне захворювання. Найчастіше вростання відбувається на великих пальцях стоп.

Виділяють кілька основних ознак врослого нігтя:

 • Біль в нігті, яка супроводжується кровотечею з м'яких тканин і їх запаленням. Біль в нігті посилюється при ходьбі, особливо при носінні незручного і вузького взуття;
 • З ураженої тканини з'являються набряки і гнійні виділення. Особливо небезпечно поява врослого нігтя для людей, які хворіють порушенням кровообігу в ногах і цукровим діабетом, так як без належного лікування дане захворювання може призвести до розвитку гангрени.

Врослий ніготь дуже часто зустрічається, навіть у дітей.

Причини захворювання дуже різноманітні, проте можна виділити кілька основних:

 • Тісне взуття;
 • Ортопедична патологія стоп;
 • Вроджена схильність;
 • Грибок нігтів;
 • Плоскостопість;
 • Неправильно виконаний педикюр.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в нігті:

 • Трихолог;
 • Дерматолог.

Ви відчуваєте Болю в нігті? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в нігті? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.