Online Тесты

 • Тест на созависимость (вопросов: 9)

  Этот тест поможет определить: вы – тот, кто помогает или тот, кому помогают. Отвечайте «да» или «нет»Симптоми хвороби - Болі у носі

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у носі -

Добре всім знайома видима частина носа, звана зовнішнім носом, складається з кореня, спинки, верхівки і крил. Основу зовнішнього носа складають носові кістки - лобовий відросток щелепи, латеральний хрящ і великий крилоподібний хрящ носа, вкриті м'язами, які призначені для стискання носових отворів і відтягування донизу крил носа. Хоча зовнішній ніс і покритий такою ж шкірою, як і особа, проте із-за великої кількості сальних залоз шкірний покрив у цьому місці товстий і малорухомий.

Перш ніж опинитися в носовій порожнині, повітря спочатку потрапляє в її переддвер'я. Носова перегородка, утворена вертикальною платівкою гратчастої кістки, сошником і хрящем, поділяє носову порожнину на дві частини. Хоча зовні ніс і виглядає симетрично, у багатьох людей носова перегородка викривлена. Це незначне відхилення прийнято вважати нормою, хоча воно і є асиметрію черепа.

Простір між перегородкою носа і носовими раковинами називається загальним носовим ходом; в бічних відділах порожнини носа відповідно трьом носовим раковинам, що має три носові ходи. Нижній носовий хід зверху обмежений нижньою носовою раковиною, знизу - дном порожнини носа. У нижньому носовому ходу, на відстані 10 мм від переднього кінця раковини, знаходиться отвір носослізного каналу. Крило носа, крім великого хряща, включає сполучнотканинні утворення, з яких формуються задненижній відділи носових отворів (ніздрі).

При яких захворюваннях виникає Біль у носі:

При яких захворюваннях виникає біль у носі:

Біль в носі - ознака захворювання цього органу та його придаткових пазух. Своєчасне виявлення причини болю і проведення відповідного лікування попереджають перехід гострої форми захворювання в хронічну і розвиток ускладнень.

Причини болю в носі:

 • При захворюваннях шкірних покривів зовнішнього носа, наприклад при фурункулі, біль у носі носить інтенсивний характер, нерідко поширюючись на лоб і скроню. Відзначається різка болючість носа при доторканні. Вона наростає в міру збільшення припухлості, яка може досягати великих розмірів. Відзначається не тільки припухлість, але і почервоніння, напруга тканин. При огляді входу в ніс може бути, видно його звуження. Це місце найбільш болісне при доторканні. У ранньому віці фурункул, що з'явився в носі, часто поєднується із загальним множинним фурункульозом, причому зустрічається переважно в ослаблених дітей, які страждають кишковими захворюваннями. Біль в носі у них різко виражена поряд з іншими ознаками запалення - червоністю, припухлістю - і супроводжується місцевим підвищенням температури, тобто шкіра гаряча на дотик.
 • Біль виникає при травмах носа. У цих випадках вона викликана травматичним порушенням цілісності тканин.
 • При гострому запаленні придаткових пазух носа (гайморит і ін) біль носить інтенсивний характер. Звуження, а іноді і повне закриття просвіту порожнини носа викликає затримку виділень і поява внаслідок цього болю. Больова ознака зменшується за умови вільного відтоку вмісту з носа та пазух. При ураженні придаткових пазух носа біль типова зі своєю локалізацєюї, часом виникнення. Локалізація болю залежить від того, яка пазуха залучена в процес: якщо лобова - біль відчувається переважно в області чола, при гаймориті - в області щік, зубів. Часто біль пов'язана з певним часом доби. Відзначено її переважне виникнення в ранкові години, у нічний час. Біль посилюється при натисканні на стінки відповідної пазухи, на лоб, щоки. Вона може поширюватися в область скроні, тім'я і навіть потилиці. Якщо запалення лобової пазухи поєднується із запаленням інших пазух, то біль може локалізуватися в корені носа, носити гнітючий характер. Одночасно відзначається біль у внутрішньому куті ока.
 • При хронічному синуситі біль в області пазух не буває настільки інтенсивним і часто супроводжується головним болем, пониженням розумової і фізичної активності. Головний біль при цьому носить розлитий характер, вона непостійна - посилюється під час загострення, а також від різних причин, що викликають прилив крові до мозку (перегрівання на сонці, перевтома). Для попередження болю в носі необхідне своєчасне лікування основного захворювання. Тому профілактика має бути спрямована на ліквідацію гострих і хронічних запальних процесів верхніх дихальних шляхів, відновлення носового дихання шляхом консервативного, а при необхідності і хірургічного лікування. Важливі також і загальнозміцнюючі процедури, що підвищують захисні сили організму дитини. Дітей, у яких часто виникають фурункули, рекомендується обстежити, тому що своєчасне лікування основних захворювань є профілактикою фурункулів та їх ускладнень.
 • Гострий і хронічний риніт (запалення слизової оболонки порожнини носа) - досить поширене і на перший погляд невинне захворювання. Однак що стосується останнього, то це не зовсім так. Порожнина носа є «вхідними воротами» дихальних шляхів, через які проходить вдихуванеповітря і повітря, що видихається. Крім того, це потужна, багато іннервуюча зона, пов'язана з різними органами і системами організму. Тому організм реагує навіть на самі незначні порушення фізіологічних функцій носа (дихальної, нюхової, захисної та ін.) Нежить заподіює хворим чимале занепокоєння, при ньому різко пропадає апетит. Виділення з носа дратують, викликають нервозність, формують негативні умовні рефлекси, шкідливі звички, створюють ризик для ряду інших хвороб. Порушення нормального носового дихання позначається негативно на серцево-судинній системі, органах дихання, внутрішньочерепному, спинномозковому і внутрішньоочний тиск, на русі лімфи, мозковому кровообігу, функції мозку і т. д. Хронічний нежить нерідко є наслідком нелікованого гострого нежитю чи грипу. До виникнення хронічних форм веде також неправильне лікування. Причини захворювання різні (пил, газ, несприятливі кліматичні умови, викривлення носової перегородки, аденоїди та ін.)
 • Алергічний риніт. Причини - підвищена чутливість організму до дії різних агентів на слизову оболонку порожнини носа - пилку рослин, вовни тварин, пилу і т.д.

  Клінічні прояви: часто рясні водянисті виділення з носа, чхання, закладеність носа, почервоніння очей, сльозотеча, головні болі. У випадку уповільненої реакції - рідкісне чхання, частіше вранці, майже постійна закладеність носа, яка посилюється в положенні лежачи, відокремлюване, як правило не водянисте, а більш густе, слизувате. Як правило, захворювання має сезонний характер. У одного й того ж пацієнта захворювання загострюється щорічно, в один і той же час, зазвичай навесні або на початку літа. Діагноз встановлюється ЛОР-лікарем на підставі скарг хворого, історії захворювання, огляді порожнини носа. Цих методів часто буває достатньо для постановки діагнозу. У деяких випадках вдаються до передньої ріноманометріі (оцінка дихальної функції носа), аналізу соскоба із слизової оболонки носа, ендоскопічного дослідження порожнини носа, проведення алергопроби.

 • Гіпертрофічний риніт - наслідок хронічного катарального риніту.

  Причини: в результаті тривалого впливу несприятливих факторів (пил, гази, невідповідний клімат і д.р.), наявності викривленої перегородки носа. Часто причиною буває хронічний запальний процес у придаткових пазухах чи аденоїди.

  Симптоми: виражена закладеність носа, відчуття сухості в порожнині носа, важке сякання, зниження нюху. Нерідкі носові кровотечі.

  Діагностика: діагноз ставлять на підставі анамнезу, передній риноскопії (широка носова порожнина внаслідок атрофії головним чином нижніх носових раковин, скупчення густого секрету, що місцями засихаючи, утворить скоринки), передній активної ріноманометріі.

 • Невралгія назоціліарного нерву. Виявляється у відносно молодих людей (до 40 років). Характерна приступоподібна інтенсивна пекуча, що тисне, розпираюча біль в області очниці, очей, носа, іррадіюючі у відповідну половину лоба. Тригерні зони не виявляються. Напади болю частіше виникають вночі, тривають десятки хвилин, зрідка кілька годин і навіть діб. Супроводжуються вегетативними розладами: гіперемією очей, сльозотечею, ринореї, набуханням слизової оболонки носа на гомолатеральній стороні. Іноді розвиваються порушення трофіки рогівки (явища кератиту).
 • Гангліоніт (гангліоневрит) крилонебного вузла характеризується спонтанними різкими болями в оці, навколо орбіти, в області носа, верхньої щелепи, а іноді в зубах і яснах нижньої щелепи. Болі можуть поширюватися на область скроні, вушної раковини, потилиці, шиї, лопатки, плеча, передпліччя і навіть кисті. Больові пароксизми супроводжуються різко вираженими вегетативними симптомами, своєрідною «вегетативної бурею» (почервоніння половини обличчя, набряклість тканин обличчя, сльозотеча, рясне відділення секрету з однієї половини носа). Триває напад від декількох хвилин до декількох годин, а іноді 1-2 діб і більше. Часто хворобливі пароксизми розвиваються вночі.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у носі:

 • Отоларинголог;
 • Травматолог.

Ви відчуваєте Болю у носі? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у носі? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.