Online Тесты

  • Тест на пищевые расстройства (вопросов: 12)

    Пищевые расстройства, как нейрогенная булимия и анорексия более характерны для девушек и молодых женщин, хотя могут развиваться и у мужчин, и женщин разного возраста...Симптоми хвороби - Болі фантомні

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль фантомна -

Фантомні болі в кінцівках - один з найбільш серйозних больових синдромів. Вперше вони були описані в 1552 році Амбруаз Паре, але до цих пір механізми, що лежать у їх основі, не цілком вивчені, а перспективи їх швидкого усунення вельми сумні.

Відсоток людей, які страждають фантомними болями доситьвисокий. У 72% людей фантомні болі виникали вже в перші 8 днів після операції, через 6 місяців вони відзначалися у 65%, двома роками пізніше - у 60%. 60% людей продовжують скаржитися на болі в фантомній кінцівці і через 7 років. Проте з плином часу больові атаки стають рідшими.

При яких захворюваннях виникає Біль фантомна:

Багато пацієнтів продовжують відчувати фантомнукінцівку відразу після ампутації руки або ноги. Фантомна кінцівка зазвичай описується як така, що має таку ж форму і характеристики, як і справжня кінцівка до ампутації. Виникає відчуття, що фантомна кінцівка займає таке ж положення в просторі, яке займала б реальна, коли пацієнт йде, сідає, лягати в ліжко. На початку вона відчувається нормальною за розміром і формою, пацієнт намагається взяти предмет відсутньою рукою, встає з ліжка на відсутню ногу. З часом, всеж, фантомна кінцівку змінює форму, може займати неприродне, вигадливе положення в просторі, стає менш виразною, а може і повністю зникнути.

Деякі люди мають дуже слабкі болю або відчувають їх досить рідко. Інші страждають від болю періодично, від кількох атак на день до 1 - 2 разів на тиждень. Решта схильні до постійних болів, що варіюються по інтенсивності і якості. За характером описувані болі можна розділити на 3 групи: з переважанням "каузалгічною" (пекучої), з переважанням "невралгічною" біллю (подібної до удару електричного струму) і з болем типу "крамп" (зводить, стискають). Вони можуть початися безпосередньо після ампутації, а іноді виникають тижні, місяці і навіть роки потому. Біль може відчуватися в певній частині фантомної кінцівки. Так, наприклад, хворі скаржаться, що фантомний кисть стискається в кулак, пальці зведені, впиваються в долоню, від чого кисть втомлюється і болить.

Якщо біль існує досить тривалий час, інші ділянки тіла сенсибілізуючі, і простий дотик до них викликає спазм та інтенсивні болі в фантомної кінцівки. Біль, крім того, часто провокується вісцеральними імпульсами, наприклад, при сечовипусканні і дефекації. Навіть емоційні переживання, стрес можуть викликати посилення болю. При цьому оперативні втручання, такі як невро-, радикуло-, сімпатікотомія та інші, часто безуспішні, і хворий може бути підданий цілому ряду операцій без значущого зниження інтенсивності болей.

Властивості фантомних болей.

Фантомні болі в кінцівках характеризуються 4-ма основними властивостями:

1. Біль продовжується після загоєння пошкоджених тканин. В одних пацієнтів болі минущі, а в інших зберігаються роки і десятиліття, навіть коли початкове пошкодження повністю загоюється. Іноді біль подібна до тієї, яка передувала ампутації. Так, наприклад, хворий, який пошкодив палець тріскою, що відскочила від дерева, надалі втратив руку в результаті нещасного випадку, скаржився на біль у пальці, точно таку ж, як від попередньої травми тріскою. Так само і хворі з ампутованою ногою відчувають в ній біль від виразок, що існували в реальній нозі до її оперативного видалення. Протягом двох років після ампутації 45% хворих відчувають біль певної локалізації, а 35% хворих - такий самий біль, як і напередодні ампутації.

2. Тригерні зони можуть поширюватися на здорові ділянки тієї ж або протилежної сторони тіла. Легкий дотик до іншої кінцівки чи до голови може спровокувати напад жахливого болю в фантомнійї кінцівці. Очевидно, що біль у місці, віддаленому від кукси може викликати фантомний біль. Наприклад, стенокардія, що розвинулася на протязі 25 років після ампутації, може провокувати сильну біль у фантомній кінцівці при кожній атаці.

3. Тривале полегшення болю може бути досягнуто зниженням соматичної імпульсації. На цьому засновані такі методи лікування, як місцеве введення анестетиків в чутливі ділянки або нерви кукси. Ці блокади можуть зупинити біль на години, дні, тижні, навіть назавжди, але, як правило, ефективні тільки протягом кількох годин.

4. Крім того, тривалий полегшення болю може бути обумовлено і посиленням сенсорних імпульсів. Ін'єкції гіпертонічного розчину у відповідні ділянки викликає біль, іррадіюючу в фантомну кінцівку, що триває близько десяти хвилин, з наступним частковим або повним зникненням болю на годинник, тижні або назавжди. Вібраційна стимуляція, електростимуляція м'язів кукси може також приносити полегшення. Хірургічним шляхом електроди можуть також бути розміщені на спинному мозку.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль фантомна:

Невролог

Ви відчуваєте Болю фантомного? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить фантомно? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "Ф":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.