Online Тесты

 • Тест на степень загрязненности организма (вопросов: 14)

  Существует много способов выяснения, насколько загрязнен Ваш организм Специальные анализы, исследования, а также тесты помогут внимательно и целенаправлено выявить нарушения эндоэкологии Вашего организма...Симптоми хвороби - Болі внизу живота при вагітності

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль внизу живота при вагітності -

Майже всі жінки під час вагітності відчувають болі внизу живота, які не можуть бути приводом для занепокоєння, так як це тільки реакція організму на зростаючу вагу і об'єм живота. Але іноді в основі болів лежать інші причини, наприклад порушення травлення або інфекція сечовивідних шляхів. Часто під час вагітності запори теж можуть привести до болів. Порадьтеся з гінекологом, він допоможе з'ясувати причину ваших болів і призначить необхідне лікування.

Види болів внизу живота при вагітності

Всі болі, що виникають внизу живота під час вагітності, можна розділити на дві великі групи: акушерські і не акушерські. До першої групи належать болі, що виникають при позаматковій вагітності, при передчасному відшаруванні плаценти та при загрозі переривання вагітності. До другої - болі, пов'язані з шлунково-кишковим трактом, з розтягуванням зв'язок, що підтримують матку, з напругою м'язів черевного преса або з яким-небудь хірургічним захворюванням (наприклад, з апендицитом).

При яких захворюваннях виникає Біль внизу живота при вагітності:

При яких захворюваннях виникає біль внизу живота при вагітності:

Біль внизу живота в ранні терміни вагітності може свідчити про мимовільний аборт.

Виділяють наступні стадії мимовільного аборту: загрозливий, що почався, аборт у ході, неповний і повний аборт.

При загрозливому аборті відзначаються відчуття тяжкості або слабкі болі тягнуть внизу живота і області крижів, при аборті в пізні терміни можуть бути болі схваткообразного характеру. Кров'янисті виділення незначні або відсутні. Шийка матки не укорочена, зовнішній зів її закритий, тонус матки підвищений. Величина матки відповідає терміну вагітності.

 • На початку аборту переймоподібні болі внизу живота і кров'янисті виділення більш виражені, ніж при загрозливому аборті. Плодове яйце відшаровується на невеликій ділянці, тому величина матки відповідає терміну вагітності. Шийка матки збережена, канал її закритий або злегка відкритий.
 • Аборт в ходу характеризується переймоподібними болями внизу живота, вираженою кровотечею. Плодове яйце знаходиться в каналі шийки матки, нижній полюс його може виступати в піхву. Аборт в ходу може завершитися неповним або повним абортом.
 • При неповному аборті плодове яйце частково виганяється з порожнини матки, спостерігаються переймоподібні болі внизу живота і кровотеча різної інтенсивності. Канал шийки матки розкритий, при піхвовому дослідженні вільно пропускає палець, матка м'якої консистенції, величина її менше передбачуваного терміну вагітності. У матці зазвичай затримуються плодові оболонки, плацента або її частина.
 • При повному аборті, плодове яйце виходить з порожнини матки, матка скорочується, кровотеча припиняється. Якщо скорочення матки, що виникає після загибелі плодового яйця, недостатні для його вигнання, відбувається повільне відшарування плодового яйця, яке може супроводжуватися тривалою незначною маточною кровотечею, що призводить до розвитку анемії. На ранніх термінах вагітності можливий шийковий аборт. У цьому випадку зовнішній матковий зів не розкривається, а плодове яйце, повністю відшаровуючись, опускається в результаті скорочень матки в канал шийки матки, стінки якого розтягуються, і шийка матки набуває бочкоподібну форму. Цей вид мимовільного аборту слід диференціювати з вагітністю шийковою, коли плодове яйце прикріпляється в каналі шийки матки.
 • При мимовільному аборті можливе проникнення мікрофлори з піхви в порожнину матки з подальшим розвитком запального процесу. Інфікований (гарячковий) аборт може стати причиною генералізованих септичних захворювань. При цьому відзначаються лихоманка, тахікардія, лейкоцитоз, матка може бути за розміром більше норми, болюча при пальпації, з'являються гноєвидні виділення зі статевих шляхів. У разі поширення інфекції стан погіршується, з'являються болі, озноб, диспептичні і дизуричні явища, зміни крові: високий лейкоцитоз, підвищена ШОЕ, розвиваються гнійний сальпінгіт, параметрит, пельвіоперитоніт, сепсис.
 • Болі в низу живота, що виникають при позаматковій вагітності. Позаматкова вагітність - це розвиток заплідненої яйцеклітини не в порожнині матки, а в матковій трубі. Позаматкову вагітність можна побачити при ультразвуковому дослідженні. Але якщо УЗД ще не проводилося, а тест на вагітність позитивний, то раптові болі внизу живота і запаморочення повинні насторожити жінку. Ці симптоми є наслідком того, що зростаюча яйцеклітина розриває тканину маткової труби, викликаючи біль і кровотечу, що трапляється зазвичай на п'ятому-сьомому тижні вагітності. При появі таких ознак потрібно негайно викликати швидку допомогу, так як допомогти в даному випадку може тільки хірургічна операція.

Біль внизу живота на пізніх термінах вагітності

Біль внизу живота на пізніх термінах вагітності далеко не завжди свідчить про загрозу викидня або який-небудь іншої проблеми.

 • Досить часто біль внизу живота на пізніх термінах вагітності виникає на тлі неправильного харчування. Це призводить до спазмів органів системи травлення і відбивається ниючий болем внизу живота. Біль в нижній частині живота при вагітності може сформуватися на тлі існуючого вже коліту та дизбактеріоз кишківника. Щедра вечеря, приготований недостатньо або не зовсім свіжа їжа надають додаткове навантаження на кишечник, що може призвести до підвищеного газоутворення і виникненню відчуття тяжкості внизу живота. Такі болі закінчуються в міру завершення процесу травлення, але можуть виникнути знову при подібних умовах. Найголовнішою зброєю боротьби з подібними болями - правильне харчування. Зростаюча матка здавлює кишечник, який і без того на тлі гормональних перебудов відчуває себе несолодко: знижується моторика, порушується перистальтика, запори стають частим явищем. Саме запори часто викликають біль внизу живота при вагітності. Для зниження ризику запорів потрібно пити більше рідини, ввести в раціон багато сирої клітковини (овочів, фруктів, цільнозернового хліба), частіше гуляти.
 • Біль внизу живота на пізніх термінах вагітності виникає також через розтягнення зв'язок, що підтримують матку. У міру того, як росте плід, матка збільшується в розмірах, і тиск на зв'язки посилюється. Розтягування зв'язок вельми відчутно при різких рухах, чханні, зміні положення. Біль різка, але короткочасна.
 • Біль внизу живота на пізніх термінах вагітності може так само виникнути через перенапруження м'язів черевного преса. Болі ці виникають при фізичних навантаженнях, перенапруженні. Щоб біль вщух - досить просто відпочити і розслабитися.
 • Вкрай рідко під час вагітності можуть загострюватися такі захворювання як апендицит, панкреатит, кишкова непрохідність. Біль при цих захворюваннях специфічна: вона наростає, супроводжується підвищенням температури тіла і нудотою, запамороченням. Не виключено, що може знадобитися оперативне хірургічне втручання. Тому краще за все як можна швидше звернутися до лікаря або викликати «швидку».
 • Біль внизу живота на пізніх термінах вагітності може говорити про проблеми гінекологічного характеру. Біль може бути наслідком і неблагополучного перебігу вагітності, та стану здоров'я вагітної в цілому.
 • Біль при вагітності може виникнути на тлі загрози мимовільного переривання вагітності. При цьому біль ниючий, віддає у поперек, нагадує сутички. Без ліків, як правило, не вщухає. Майже завжди подібні больові відчуттями супроводжуються виділеннями із статевих органів. Виділення можуть бути від світло-коричневого до насичено-червоного кольору, і мати різну періодичність та інтенсивність. При подібних симптомах слід відразу ж звернутися до лікаря. Він направить вас у стаціонар для обстеження і збереження вагітності.
 • Болі внизу живота, виникають при передчасному відшаруванні плаценти. Болі внизу живота можуть виникнути при передчасному відшаруванні (під час вагітності або на початку пологів) нормально розташованої плаценти (відділенні плаценти від стінки матки до народження дитини). Передчасне відшарування плаценти може початися після травми живота, фізичного перенапруження, при деяких захворюваннях (наприклад, гіпертонічної хвороби, токсикозі другої половини вагітності) та ін. При цьому відбувається розрив кровоносних судин, що супроводжується сильним болем внизу живота і кровотечею в порожнину матки, яке може привести до ускладнень з боку матері та плоду. При появі таких ознак потрібно негайно викликати швидку допомогу, так як допомогти може лише швидке розродження і зупинка кровотечі.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль внизу живота при вагітності:

 • Гінеколог;
 • Уролог;
 • Проктолог;
 • Травматолог.

Ви відчуваєте Болю внизу живота при вагітності? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить внизу живота при вагітності? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.