Online Тесты

 • Тест на созависимость (вопросов: 9)

  Этот тест поможет определить: вы – тот, кто помогает или тот, кому помогают. Отвечайте «да» или «нет»Симптоми хвороби - Болі внизу живота при місячних

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Болі внизу живота при місячних -

Поява менструації у жінок є результатом складних взаємодій репродуктивних гормонів, рівень яких в організмі підвищується і знижується в різні періоди циклу місячних, що триває приблизно протягом одного місячного місяця (28 днів). Багато жінок не помічають особливих змін у своєму організмі за весь цикл менструації, за винятком кров'яних виділень протягом декількох днів. Однак близько третини жінок у світі страждають від неприємних симптомів під час менструації, пов'язаних з коливаннями рівнів гормонів, особливо відчутні негативні відчуття менструації протягом останніх 7-14 днів циклу.

Що є причиною болю під час менструації?

 • Недостатній рівень ендогенних опіатів (ендорфіни, енкефаліни);
 • Недостатність лютеїнової фази;
 • Функціональна неспроможність тканинних ферментів ендометрію і порушення фрагментації вона не сприймає, слизової оболонки матки;
 • Надмірний вміст простагландинів;
 • Підвищена больова чутливість;
 • Сильна мотивація і вольове зусилля, перемикання уваги на будь-яку інтелектуальну діяльність можуть послабити біль під час менструації або навіть повністю придушити її.

Як проявляється біль під час менструації?

Болі під час менструації зустрічаються у 30-50 % жінок, але лише в 5-10 % випадків болю є занадто сильними (дисменорея) і призводять до зниження працездатності. Розрізняють первинну, або функціональну, не пов'язану з вторинною альгодисменорею, обумовлену патологічними процесами в органах малого тазу. Альгодисменорея проявляється сильними болями під час менструації, слабкістю, втратою свідомості, низьким артеріальним тиском.

При яких захворюваннях виникає Болі внизу живота при місячних:

При яких захворюваннях виникає біль під час менструації:

Симптоми болю під час менструації:

 • Переймоподібні болі внизу живота, що віддають в поперекову область, рідше - в область зовнішніх статевих органів, пах і стегон. Сильні болі турбують в дні менструації або за кілька днів до неї. Болі приступообразні і досить інтенсивні. Сильні болі під час менструації виснажують нервову систему, сприяють розвитку астенічного стану (млявість, слабкість), знижують працездатність;
 • Загальна слабкість, нудота, блювота;
 • Спастичні головні болі, запаморочення;
 • Підвищення температури до 37 ° С;
 • Сухістю в роті;
 • Здуття живота;
 • Психічні розлади - занепокоєння, дратівливість, безсоння, депресія, порушення пам'яті, неуважність і апатія; тяга до солодкого, підвищений апетит, реакція на цукор (головний біль, серцева аритмія, стомлюваність, непритомність);
 • Збільшення ваги, набряки рук і ніг, набухання і хвороблива чутливість молочних залоз;
 • Непритомність і іншими розладами.

Іноді ведучим стає один симптом, який турбує більше, ніж біль. Болі не супроводжуються розладом функції шлунково-кишкового тракту.

Сильні болі під час менструації в підлітковому віці (первинна альгодисменорея) зазвичай бувають у худеньких емоційних дівчаток, через 1-1,5 років після перших місячних, з початком овуляції.

Сильні болі під час менструації у дівчаток-підлітків, як правило, не пов'язані з анатомічними змінами внутрішніх статевих органів. Біль при місячних зазвичай відчувається в нижній частині живота або посередині нього і носить характер хвилеподібних сутичок. Іноді біль під час менструації відчувається також у області крижів і стегон. Хворобливі місячні можуть супроводжуватися й іншими симптомами: нудотою, запамороченням, діареєю, головним болем, а також черевними коліками. Причиною виникнення болю під час менструації є надлишок «поганих» простагландинів, які викликають звуження кровоносних судин і спазми м'язової стінки матки. Проте досвідчені фахівці без праці позбавлять вас від неприємних симптомів, які супроводжують вас під час менструації.

Біль під час менструації - як симптом інших хвороб (вторинна альгодисменорея). Сильні болі під час менструації, які виникають через анатомічні зміни матки (порушення скоротливої активності міометрія, гиперантефлексия, гіперретрофлексія, аденоміоз, міома і т.д.).

Інші причини сильних болів під час менструації у жінок після 30 років:

 • У жінок після 30 років можуть виникати після пологів, аборту, запальних гінекологічних захворювань;
 • Одна з найбільш частих причин вторинної альгодисменореї - ендометріоз. При ендометріозі ниючі (іноді переймоподібні) болі внизу живота віддають у пряму кишку можуть турбувати протягом усього менструального циклу і посилюються за 2-3 дні до менструації;
 • Використання внутрішньоматкових контрацептивів, але при використанні внутрішньоматкових контрацептивів, що містять гестагени (наприклад, Мірена), сильних болів під час менструації не спостерігається;
 • Субмукозна міома матки - при так званих народжуються міоматозних вузлах, коли вузол виштовхується через канал шийки матки;
 • Варикозне розширення тазових вен. Варикозне розширення вен малого тазу може бути наслідком запалення і спайок, системного захворювання вен (розширення гемороїдальних вен і вен нижніх кінцівок);
 • Вади розвитку геніталій, які утрудняють відтік менструальної крові.

У випадку хворобливих місячних краще звернутися до гінеколога, щоб переконатися у відсутності будь-яких серйозних проблем зі здоров'ям. Якщо ніяких ускладнень немає, позбутися від болю під час менструації допоможе правильно підібрана дієта і вітаміни.

Зверніться до гінеколога, якщо:

 • Болі не проходять після закінчення менструації;
 • Якщо у Вас висока температура, діарея або сип під час менструації;
 • Менструальна кровотеча була особливо сильна протягом декількох місяців;
 • Після "нормальної менструації" раптом настає хвороблива;
 • Болі супроводжуються серйозними проблемами з органами травлення - чорний, дьогтеобразні рідкі випорожнення або кров у випорожненнях.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Болі внизу живота при місячних:

Гінеколог.

Ви відчуваєте Болю внизу живота при місячних? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить внизу живота при місячних? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.