Online Тесты

  • Предрасположены ли Вы к раку груди? (вопросов: 8)

    Для того, что бы самостоятельно принять решение, насколько для Вас актуально провести генетическое тестирование на определение мутаций в гене BRCA 1 и BRCA 2 ответьте, пожалуйста, на вопросы данного теста...



Симптоми хвороби - Болі в уретрі

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в уретрі -

Уретра (сечівник) - орган сечовидільної системи, завдяки якому здійснюється виведення сечі з сечового міхура назовні.

Стінки уретри складаються з внутрішньої слизової оболонки і зовнішніх - м'язової і сполучнотканинної, тобто сечовипускальний канал являє собою трубку завдовжки 18-20 см у чоловіків і 3-4 см у жінок і діаметром 6-7 мм.

Уретра у чоловіків починається від сечового міхура, проходить через простату і губчасте тіло статевого члена і відкривається назовні на його голівці.

У ньому прийнято розрізняти кілька відділів:

- Простатичний;

- Перетинчастий;

- Спонгіозний.

Простатичний відділ проходить через передміхурову залозу, на задній стінці якої розташований насіннєвий бугорок. Під час статевого акту цей горбок стає ерогованим і перешкоджає впорскуванню сперми в сечовий міхур. Враховуючи, що у чоловіків сечовипускальний канал виконує дві функції (вмведення сечі з сечового міхура назовні і виведення сперми при статевому акті), саме в цей відділ каналу відкриваються семявивідні протоки і протоки передміхурової залози.

Перетинчастий відділ є самою вузькою частиною каналу, що проходить через м'язову діафрагму тазу. Далі починається спонгіозна частина (найдовша - близько 15 см.), яка оточена кавернозним тілом і йде до зовнішнього отвору.

Жіночий сечівник значно коротший, ніж чоловічий. Він починається від сечового міхура, йде через дно таза і відкривається в предвір'ї піхви. Задня стінка сечівника пов'язана з передньою стінкою піхви. Уздовж каналу розташовані околоуретральні залози, що виробляють секрет, обсяг якого збільшується при статевому збудженні. Цей орган виконує функцію не тільки виведення сечі, але і її утримання, що відбувається за рахунок зовнішнього та внутрішнього сфінктерів.

Біль в уретрі може описуватися як дизурія або печіння при сечовипусканні і бути постійною або виникати періодично.

Хворі з запальними процесами уретри відчувають біль в уретрі в основному при сечовипусканні і під час статевого збудження. У більшості випадків є виділення гнійного характеру з уретри. У випадку, коли камінь спустився з верхніх сечових шляхів і застряг в отворі уретри, хворий відчуває раптовий біль в уретрі. Вона проявляється під час сечовипускання, коли камінь проходить разом із струменем сечі в уретру.

Одночасно з виникненням болю переривається струмінь сечі. Пальпація уретри зазвичай дає можливість визначити локалізацію і розміри каменю. У чоловіків найчастіше за все він зупиняється в човноподібної ямки. Біль при періурстральних і парауретральних абсцесах локалізується відповідно до їх місця перебування.

При яких захворюваннях виникає Біль в уретрі:

Причини болю в уретрі:

Біль в уретрі у чоловіків і жінок є симптомом таких запальних захворювань сечостатевої системи як: уретрит, гострого та хронічного простатиту, каменів у простаті, пухлинних захворювань сечостатевого тракту; циститу; деяких венеричних захворювань. В основному біль в уретрі у чоловіків і у жінок бувають при таких захворюваннях: - Хламідіоз - Гонорея - Уретрит - Трихомоноз (трихомоніаз) - Уреаплазмоз - Простатит - Цистит - Камені в простаті і сечовому міхурі.

1. Хламідіоз - а точніше урогенітальний (сечостатевий) хламідіоз відносять до венеричних хвороб. Це інфекційне захворювання, при якому хламідії пошкоджують статеві органи і сечовивідні шляхи людини. Небезпека хламідіозу полягає в тому, що тривало існуючи, він призводить до ускладнень, які найчастіше і змушують звернутися пацієнта до лікаря. Так, нерідко, симптомом, який змушує звернутися до лікаря є безпліддя. Лікування хламідіозу обов'язково повинно проводитися обома партнерами. По закінченні курсу проводяться контрольні аналізи. Якщо хламідій не виявляють, то аналізи проводять ще раз через місяць (у жінок - перед менструацією). Тільки після цього можна буде говорити про ефективність проведеного лікування.

2. Гонорея - це інфекційне захворювання, що викликається гонококами роду нейсерій і передається статевим шляхом. Гонорея вражає сечостатеві органи, вистелені циліндричним і перехідним епітелієм; уретру, шийку матки, нижню третину прямої кишки, кон'юнктиву. При лікуванні гонореї основне значення мають антибіотики, які виконують бактерицидну і бактеріостатичну дію на гонококи. При гострій свіжій гонореї для отримання терапевтичного ефекту досить етіотропного лікування. Хворим ускладненою, торпідною і хронічною формами гонореї показана комплексна етіологічна та патогенетична терапія.

Лікування гонореї повинне проводитися суворо під контролем лікаря.

3. Сечокам'яна хвороба - захворювання, що виявляється утворенням каменів в будь-якому відділі сечостатевої системи. Захворювання зустрічається у людей різного віку, від дітей до літніх людей. Так при каменях у сечовому міхурі виникає біль внизу живота, який може віддавати в промежину, статеві органи. Біль в уретрі з'являється при русі і при сечовипусканні. Інший прояв каменів сечового міхура - прискорене сечовипускання. Різкі безпричинні позиви з'являються при ходьбі, трясці, фізичному навантаженні. Під час сечовипускання може відзначатися так званий симптом "закладання" - несподівано струмінь сечі переривається, хоча хворий відчуває, що сечовий міхур спорожнений не повністю, і сечовипускання відновлюється тільки після зміни положення тіла.

У важких випадках при дуже великих розмірах каменю хворі можуть мочитися тільки лежачи.

Лікування сечокам'яної хвороби може бути консервативним, інструментальним і оперативним.

4. Уретрит - це запалення сечовипускального каналу, основним проявом якого є виділення з нього і біль при сечовипусканні. Уретрит зустрічається і у чоловіків, і у жінок. Біль в уретрі може виникати як періодично - лише при сечовипусканні, так і носити постійний характер. Постійний біль в уретрі - це, найчастіше, симптом коллікуліта (один з видів уретриту).

При гострому уретриті болі бувають різкими і болісними, при хронічному вони менш сильні і сприймаються як відчуття печіння. Але будь-який симптом уретриту - вагома підстава терміново звернутися до лікаря: інфекція з уретри просувається вгору, залучаючи до запального процесу і інші органи. У гіршому разі, нелікований уретрит може з часом перерости в простатит, а у жінок - стати причиною запальних процесів жіночих статевих органів. Лікування уретриту призначається строго індивідуально.

5. Трихомоніаз - це хвороба, яку викликають трихомонади. Основне місце їх проживання в чоловічому організмі - передміхурова залоза і сімяні пухирці, у жіночому - піхва. Однак при першому попаданні в організм трихомонада завжди викликає уретрит, і, як наслідок, біль в уретрі. Зараження відбувається статевим шляхом при контакті з хворим або носієм інфекції. У жінок трихомоніаз проявляється запаленням піхви (кольпіт), шийки матки (цервіцит) та залоз, що виділяють змазку, необхідну для статевого акту. У чоловіків частіше за все запалюється сечівник (уретрит) і передміхурова залоза (простати).

Лікування обов'язково має проводиться обома партнерами незалежно від результатів лабораторних досліджень. Курс лікування антибактеріальними препаратами складає в середньому 10 днів.

6. Простатит - це запалення тканини передміхурової залози, її набряк. Це найчастіше урологічне захворювання у чоловіків у віці 20-50 років. Велику роль у розвитку простатиту відіграють перенесені раніше або існуючі в даний час інфекції. Клінічно значимими є хламідії, уреплазма, мікоплазма, вірус герпесу, трихомонади, гонокок, грибок роду Кандіда.

На сьогоднішній день актуальною залишається антибактеріальна терапія хронічних простатитів. Фахівець повинен враховувати індивідуальні особливості перебігу захворювання, наявність інфекції, стан імунної системи. Широко і успішно в лікуванні простатиту застосовуються фізіотерапевтичні методи лікування: магніто-лазеро-індуктотерапія, ультразвук, рефлексотерапія, лікування п'явками, масаж передміхурової залози, теплові процедури.

7. Цистит - це запалення сечового міхура. Цистит є одним з найпоширеніших запальних захворювань сечостатевих органів. Хворіють на цистит в основному жінки. Якщо Ви підозрюєте у себе цистит - не намагайтеся лікувати його самі, і тим більше не запускайте хворобу. Неправильно пролікований або недолікований цистит може перейти в хронічний процес, який потім доведеться лікувати все життя. Якщо Ви діагностували у себе симптоми циститу, то Вам слід найближчим часом звернутися до уролога чи гінеколога

8. Болі в уретрі можуть бути наслідком хімічних, травматичних або інфекційних факторів.

9. Різі і болі в уретрі при сечовипусканні не завжди пов'язані із запальним процесів у сечівнику. Вони можуть спостерігатись при сечокислому діатезі і сечокам'яній хворобі (під час проходження піску і (або) каменів по уретрі).

10. Поява болю в уретрі при сидінні і ходьбі характерно для каменю задньої уретри. Підтвердженням цього є повтроний розвиваючийся уретрит.

11. Біль в жіночій уретрі часто супроводжується карункулами - розростання синюватого кольору, легко кровоточать і болісні при статевих зносинах.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в уретрі:

Уролог

Ви відчуваєте Болю в уретрі? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в уретрі? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "У":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.