Online ТестыСимптоми хвороби - Болі внизу попереку

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль внизу попереку -

Біль внизу попереку з або без іррадіації в ногу (low back pain) - найбільш часто зустрічається больовий синдром в амбулаторній практиці. 30-60% населення розвинених країн страждають періодично повторюваними болями в спині, і до 80% від усіх болів в спині припадає на поперек (поперекову ділянку спини). Болями внизу попереку можуть страждати всі вікові категорії, проте пік захворюваності припадає на вік від 30 до 60 років.

Болі внизу попереку - неспецифічний симптом, який може бути викликаний безліччю причин. Для зручності виділимо первинний і вторинний синдроми болів внизу попереку.

При яких захворюваннях виникає Біль внизу попереку:

При яких захворюваннях виникає біль внизу поясниці:

В основі більшості болей внизу попереку лежать м'язово-скелетні морфофункціональні зміни (первинний синдром болю внизу попереку). Це перш за все дегенеративно-дистрофічні ураження хребта:

 • остеохондроз (дистрофічна поразка міжхребцевого диска і прилеглих до нього тіл хребців з формуванням спондильозу);
 • спонділоартроз [артроз міжхребцевих (фасеточних) суглобів, які є звичайними синовіальними суглобами)].

Можливі причини вторинного синдрому болю в попереку:

Первинні і метастатичні пухлини хребців, спинного мозку, ретроперитонеального простору.

 • Переломи хребців
 • Інфекційні ураження хребців і міжхребцевих дисків (туберкульоз, бруцельоз, епідуральний абсцес)
 • Неінфекційні запальні захворювання (анкілозуючий спондиліт, синдром Рейтера, ревматоїдний артрит)
 • Метаболічні ураження кісток (остеопороз, остеомаляція)
 • Хвороби зростання (сколіоз)
 • Гострі порушення спинального кровообігу (інсульт)
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту (атиповий перебіг гострого апендициту, кишкова непрохідність)
 • Відбиті болі при захворюваннях органів малого тазу (в тому числі ниркова колька, інфекційні гінекологічні захворювання, такі як: хламідіоз, гонорея, трихомоніаз, уреаплазмоз, аднексит).

Біль внизу попереку також може бути гострою та хронічною, а причинами є ураження хребта або корінців нервів. Можливо, переміщення болю з глибших структур (нирки, підшлункова залоза, товста кишка, тазові органи або заочеревинні пухлини).

Гострий біль внизу попереку

Гостре розтяг. Біль локалізується в області довгих м'язів спини при їх спазмі, що викликає обмеження в рухах. Зсувів болей в пахову область або в нижні кінцівки немає.

Переломи хребців

Зазвичай це наслідок травми при згинанні або падінні на ноги, але такий же результат може бути і без травми або при мінімальній травматизації, якщо у хворого вражена кісткова система, є остеопороз, синдром Кушинга, гіперпаратиреоз, мієломна хвороба, метастази злоякісних пухлин у кістки, хвороба Педжета.

Зміщення міжхребцевих дисків у поперековому відділі

Найчастіше вражена ділянка LV-SP потім - LIV-LV, рідше - LIII-LIV або вище. Симптоми включають біль в поперековій області, вимушене положення тіла, обмеження рухливості. На участь в патологічному процесі нервових корінців вказують: корінцевий біль, зазвичай одностороння, розлад чутливості (парестезії, гіперестезія або гипалгезія); зниження або відсутність ахіллового (корінець S або S2) або колінного рефлексу (L3-L4). Випинання міжхребцевого диска зазвичай впливає на корінець, розташований нижче рівня диска, іншими словами, диск LIV-LV впливає на корінець L5.

Порушення функцій сечового міхура або прямої кишки свідчить про ураження кінського хвоста, але може виникнути і при випинанні значної частини диска.

Фасеточний синдром

Здавлення корінця в місці його виходу з хребетного каналу викликає корінцевий біль, не обумовлений ураженням диска. Односторонній фасеточний синдром, який найчастіше пов'язаний з корінцем L5, виявляється при збільшенні верхньої та нижньої фасеток міжхребцевого суглоба, що тягне за собою звуження міжхребцевого каналу або отвору.

Епідуральний абсцес

Найчастіше зустрічається в грудному відділі хребта, може супроводжуватися гострим болем у спині при прощупуванні або простукуванні ураженої зони. Вимагає швидкої діагностики і початку лікувальних заходів аж до хірургічного втручання, якщо є ознаки стискання спинного мозку. Патологічні процеси в області кульшового суглоба можуть супроводжуватися болями, що віддають у сідничну область і нижні кінцівки до рівня колінного суглоба.

Хронічна біль внизу попереку

Деформуючий спондильоз. Деформуючий спондильоз представляє собою дегенеративні зміни поперекових хребців з формуванням кісткових виростів, звужуючих хребетний канал і які чинять тиск на корінці. При появі попереково-крижової болю з неврологічною симптоматикою при ходьбі (втрата чутливості, порушення чутливості або слабкість в обох нижніх кінцівках) є підозри на синдром переміжної кульгавості, пов'язаний з хребтом і виникає при звуженні хребетного каналу. Діагноз підтверджується при обстеженні.

Анкілозуючий спондилоартроз

Його слід запідозрити у молодих людей з болями в нижніх відділах спини, зміщаються в стегна. Спочатку виникають обмеження рухливості і ранкова скутість, зменшення дихальних рухів грудної клітки, прогресуюче викривлення і згинання грудного відділу хребта.

Рентгенологічні ознаки: руйнування і перебудова крижово-клубових зчленувань, формування так званого "бамбукового" хребта. Подібна симптоматика з обмеженням рухів у нижніх відділах хребта може мати місце при псоріатичному артриті, синдромі Рейтера і хронічному коліті.

Пухлини та їх метастази, хвороби обміну. За допомогою рентгенографії та мієлографії необхідно виключити наступні патологічні стани: метастатична карцинома (молочна залоза, легені, передміхурова залоза, щитовидна залоза, нирки, шлунково-кишковий тракт), мієломна хвороба, лімфома.

Остеомієліт

Викликається гнійними бактеріями (частіше стафілококами) або мікобактерією туберкульозу; можливість зазначених інфекцій необхідно підтвердити або виключити з допомогою визначення ШОЕ, рентгенографії кісток, шкірної проби з туберкуліном.

Інтрадуральні пухлини - нейрофіброма, менінгіома і ліпома - можуть викликати хронічний біль ще до появи інших неврологічних симптомів. Переміщаються болі внизу попереку при захворюваннях внутрішніх органів. При ураженні тазових органів біль зміщується в крижовий відділ, органів нижніх відділів черевної порожнини - в поперекові сегменти L3-L5, верхніх відділів черевної порожнини - в нижні грудні і верхні поперекові сегменти Т10-L2. Характерна відсутність локальних симптомів і скутость в спині, рухи спини в повному обсязі не посилюють біль.

 • Пептична виразка і пухлини шлунка, дванадцятипалої кишки і підшлункової залози, особливо з заочеревинному розповсюдженні, можуть викликати біль у спині в сегментах Т10-L2.
 • Виразковий коліт, дивертикуліт, пухлини товстої кишки викликають біль у нижніх відділах спини.
 • Хронічні захворювання органів малого тазу, ендометріоз, карцинома яєчників або матки супроводжуються болем у ділянці нирок. У чоловіків необхідно виключити хронічний простатит і карциному передміхурової залози.
 • Захворювання нирок викликають болі в реберно-хребетному куті.
 • Розшарувальна аневризма аорти викликає біль у грудному та поперековому відділах.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль внизу попереку:

 • Гастроентеролог;
 • Інфекціоніст;
 • Травматолог;
 • Ортопед;
 • Мануальний терапевт;
 • Терапевт;
 • Сімейний лікар;
 • Кардіолог;
 • Пульмонолог;
 • Уролог;
 • Нефролог;
 • Гінеколог;
 • Проктолог;
 • Хірург;
 • Лікар швидкої допомоги.

Ви відчуваєте Болю внизу попереку? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить внизу попереку? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.