Online Тесты

 • Насколько общителен ваш ребенок? (вопросов: 10)

  Данный тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет, он помогает выяснить, насколько общителен ваш ребенок, легко ли он идет на контакт со сверстниками, учителями, родителями, умеет ли он общаться...Симптоми хвороби - Болі нижче попереку

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль нижче попереку -

Біль нижче попереку з або без іррадіації в ногу (low back pain) - найбільш часто зустрічається больовий синдром в амбулаторній практиці.

30-60% населення розвинених країн страждають періодично повторюваними болями в спині, і до 80% від усіх болів в спині припадає на низ спини (поперекову ділянку спини). Болями внизу спини можуть страждати всі вікові категорії, проте пік захворюваності припадає на вік від 30 до 60 років.

При яких захворюваннях виникає Біль нижче попереку:

При яких захворюваннях виникає біль внизу спини:

Болі внизу спини - неспецифічний симптом, який може бути викликаний безліччю причин.

Для зручності виділимо первинний і вторинний синдроми болю внизу спини.

В основі більшості болей внизу спини лежать м'язово-скелетні морфофункціональні зміни (первинний синдром болі внизу спини). Це перш за все дегенеративно-дистрофічні ураження хребта:

 1. остеохондроз (дистрофічна поразка міжхребцевого диска і прилеглих до нього тіл хребців з формуванням спондильозу);
 2. спондилоартроз [артроз міжхребцевих (фасеточних) суглобів, які є звичайними синовіальними суглобами)].

Можливі причини вторинного синдрому болі внизу спини:

 • Первинні і метастатичні пухлини хребців, спинного мозку, ретроперитонеального простору
 • Переломи хребців
 • Інфекційні ураження хребців і міжхребцевих дисків (туберкульоз, бруцельоз, епідуральний абсцес)
 • Неінфекційні запальні захворювання (анкілозуючий спондиліт, синдром Рейтера, ревматоїдний артрит)
 • Метаболічні ураження кісток (остеопороз, остеомаляція)
 • Хвороби зростання (сколіоз)
 • Гострі порушення спинального кровообігу (інсульт)
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту (атиповий перебіг гострого апендициту, кишкова непрохідність)
 • Відбиття болю при захворюваннях органів малого тазу (в тому числі ниркова колька, інфекційні гінекологічні захворювання, такі як: хламідіоз, гонорея, трихомоніаз, уреаплазмоз, аднексит)

Біль нижче попереку також може бути гострою та хронічною, а причинами є ураження хребта або корінців нервів. Можливо, переміщення болю з глибших структур (нирки, підшлункова залоза, товста кишка, тазові органи або заочеревинні пухлини).

Гострий біль нижче попереку

Гостре розтягнення. Біль локалізується в області довгих м'язів спини при їх спазмі, що викликає обмеження в рухах. Зсувів болей в пахову область або в нижні кінцівки немає.

Переломи хребців

Зазвичай це наслідок травми при згинанні або падінні на ноги, але такий же результат може бути і без травми або при мінімальній травматизації, якщо у хворого вражена кісткова система, є остеопороз, синдром Кушинга, гіперпаратиреоз, мієломна хвороба, метастази злоякісних пухлин у кістки, хвороба Педжета.

Зміщення міжхребцевих дисків у поперековому відділі

Найчастіше вражена ділянка LV-SP потім - LIV-LV, рідше - LIII-LIV або вище. Симптоми включають біль в поперековій області, вимушене положення тіла, обмеження рухливості. На участь в патологічному процесі нервових корінців вказують: корінцевий біль, зазвичай одностороння, розлад чутливості (парестезії, гіперестезія або гипалгезія); зниження або відсутність ахіллового (корінець S або S2) або колінного рефлексу (L3-L4). Випинання міжхребцевого диска зазвичай впливає на корінець, розташований нижче рівня диска, іншими словами, диск LIV-LV впливає на корінець L5.

Порушення функцій сечового міхура або прямої кишки свідчить про ураження кінського хвоста, але може виникнути і при випинанні значної частини диска.

Фасеточний синдром

Здавлення корінця в місці його виходу з хребетного каналу викликає корінцевий біль, не обумовлений ураженням диска. Односторонній фасеточний синдром, який найчастіше пов'язаний з корінцем L5, виявляється при збільшенні верхньої та нижньої фасеток міжхребцевого суглоба, що тягне за собою звуження міжхребцевого каналу або отвору.

Епідуральний абсцес

Найчастіше зустрічається в грудному відділі хребта, може супроводжуватися гострим болем у спині при прощупуванні або простукуванні ураженої зони. Вимагає швидкої діагностики і початку лікувальних заходів аж до хірургічного втручання, якщо є ознаки стискання спинного мозку. Патологічні процеси в області кульшового суглоба можуть супроводжуватися болями, що віддають у сідничну область і нижні кінцівки до рівня колінного суглоба.

Хронічна біль нижче попереку

Деформуючий спондильоз. Деформуючий спондильоз представляє собою дегенеративні зміни поперекових хребців з формуванням кісткових виростів, звужуючих хребетний канал і які чинять тиск на корінці. При появі попереково-крижової болю з неврологічною симптоматикою при ходьбі (втрата чутливості, порушення чутливості або слабкість в обох нижніх кінцівках) є підозри на синдром переміжної кульгавості, пов'язаний з хребтом і виникає при звуженні хребетного каналу. Діагноз підтверджується при обстеженні.

Анкілозуючий спондилоартроз

Його слід запідозрити у молодих людей з болями в нижніх відділах спини, зміщаються в стегна. Спочатку виникають обмеження рухливості і ранкова скутість, зменшення дихальних рухів грудної клітки, прогресуюче викривлення і згинання грудного відділу хребта.

Рентгенологічні ознаки: руйнування і перебудова крижово-клубових зчленувань, формування так званого "бамбукового" хребта. Подібна симптоматика з обмеженням рухів у нижніх відділах хребта може мати місце при псоріатичному артриті, синдромі Рейтера і хронічному коліті.

Пухлини та їх метастази, хвороби обміну. За допомогою рентгенографії та мієлографії необхідно виключити наступні патологічні стани: метастатична карцинома (молочна залоза, легені, передміхурова залоза, щитовидна залоза, нирки, шлунково-кишковий тракт), мієломна хвороба, лімфома.

Остеомієліт

Викликається гнійними бактеріями (частіше стафілококами) або мікобактерією туберкульозу; можливість зазначених інфекцій необхідно підтвердити або виключити з допомогою визначення ШОЕ, рентгенографії кісток, шкірної проби з туберкуліном.

Інтрадуральні пухлини - нейрофіброма, менінгіома і ліпома - можуть викликати хронічний біль ще до появи інших неврологічних симптомів. Переміщаються болі нижче попереку при захворюваннях внутрішніх органів. При ураженні тазових органів біль зміщується в крижовий відділ, органів нижніх відділів черевної порожнини - в поперекові сегменти L3-L5, верхніх відділів черевної порожнини - в нижні грудні і верхні поперекові сегменти Т10-L2. Характерна відсутність локальних симптомів і скутость в спині, рухи спини в повному обсязі не посилюють біль.

 1. Пептична виразка і пухлини шлунка, дванадцятипалої кишки і підшлункової залози, особливо з заочеревинному розповсюдженні, можуть викликати біль у спині в сегментах Т10-L2.
 2. Виразковий коліт, дивертикуліт, пухлини товстої кишки викликають біль у нижніх відділах спини.
 3. Хронічні захворювання органів малого тазу, ендометріоз, карцинома яєчників або матки супроводжуються болем у ділянці нирок. У чоловіків необхідно виключити хронічний простатит і карциному передміхурової залози.
 4. Захворювання нирок викликають болі в реберно-хребетному куті.
 5. Розшарувальна аневризма аорти викликає біль у грудному та поперековому відділах.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль нижче попереку:

 • Гастроентеролог;
 • Інфекціоніст;
 • Травматолог;
 • Ортопед;
 • Мануальний терапевт;
 • Терапевт;
 • Сімейний лікар;
 • Кардіолог;
 • Пульмонолог;
 • Нефролог;
 • Уролог;
 • Гінеколог;
 • Проктолог;
 • Хірург;
 • Лікар швидкої допомоги.

Ви відчуваєте Болю нижче попереку? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить нижче попереку? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.