Online Тесты

 • Наблюдателен ли ваш ребенок? (вопросов: 5)

  Данный тест рассчитан на детей в возрасте 6-7 лет, он позволяет определить, насколько внимательно ваш ребенок воспринимает окружающий мир, как развиты его память, мыслительные способности...Симптоми хвороби - Болі нижче пупка

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль нижче пупка -

Біль нижче пупка може бути сигналом серйозного захворювання. Болі в області живота завжди були і є для нас одними із самих неприємних. Адже коли болить живіт, робити ми вже точно нічого не можемо, навіть нормально ходити. Найчастіше визначення причин болю нижче пупка є досить складним. У певних ситуаціях неможливо навіть послідовне детальне дослідження причин болю. Часто для якісної діагностики та призначення лікування необхідний великий досвід лікаря, що взявся за лікування хворого, адже іноді картина захворювання буває незрозумілою, стертою.

Біль нижче пупка, може також розповсюджуватися вправо і вліво, зазвичай вказує на негаразди в прямій кишці. У жінок також можуть зустрітися інфекції і запалення сечостатевої системи.

При яких захворюваннях виникає Біль нижче пупка:

При яких захворюваннях виникає біль нижче пупка:

Біль нижче пупка може бути викликана багатьма причинами. Окрім того, такий біль може виникати через поширення вниз ексудату, що виникає із хворих органів очеревини, розташованих вище.

 • Вражена грижа також може стати причиною, що викликає біль нижче пупка. Особливо болісне місце, де відбулося випинання грижі і навколо нього. Нерідко лікарі не можуть визначити защемлену грижу тільки тому, що нехтують оглядом тих місць на передній стінці очеревини, де можуть утворитися грижі.
 • При перфорації дивертикулу сигмовидної кишки виникає біль, що сильно нагадує болі при загостренні апендициту. Головна відмінність у тому, що в цьому випадку біль поширюється по нижній частині живота.
 • Біль нижче пупка може вказувати на гострий сальпінгіт - запалення тазових органів і органів малого тазу, гострий аднексит. Біль розосереджена по нижній частині живота, нерідко супроводжується підвищенням температури.
 • Біль нижче пупка в середині менструального циклу знайома багатьом жінкам. Больові відчуття виникають при розриві фолікулів і виході яйцеклітин. Болі спочатку різкі, виникає більше під ребрами (з того боку, де сталася овуляція) і потім зміщуються до низу живота нижче пупка, розливаючись в області малого тазу. Болі ці зазвичай нетривалі, але у деяких жінок можуть тривати до двох діб і супроводжуватися загальною млявістю, хворобливістю при ходьбі. У такому випадку можна прийняти но-шпу. Якщо больовий синдром в середині циклу супроводжується мажучими кров'янистими виділеннями - потрібно звернутися до лікаря. Ці виділення можуть вказувати на наявність запального процесу, ендометрит, кісти міометрія і цервікального каналу.
 • Біль нижче пупка виникає і при непрохідності тонкого або товстого кишечника. Болі локалізуються в нижній частині живота або ж навколо пупка. Спочатку вони гострі, ріжучі та епізодичні. Але в міру розвитку непрохідності, біль набуває постійного характеру, що викликано перерозтягненням кишечника та ішемією судин стінок кишки. Біль внизу живота при цьому тупа, що стискає.
 • При захворюваннях сечостатевої системи і сечовивідних шляхів також відчувається біль нижче пупка. Ниркові коліки, викликані опущенням каменю в сечовід, виникають в боці, але віддають по ходу сечоводу в низ живота і навіть до стегна. При цьому аналіз сечі встановлює наявність бактерій, підвищений вміст еритроцитів і лейкоцитів. Пальпація в області розташування нирок дуже болюча для пацієнта, що ще раз підтверджує наявність проблем. Для більш повної картини призначається пієлографія, яка достовірно встановить діагноз, навіть якщо камінь не візуалізується.
 • Гострий пієлонефрит характеризується крайньою хворобливістю ураженої нирки. У хворого піднімається температура тіла, з'являється озноб. Для підтвердження діагнозу призначається пієлографія і аналіз сечі.
 • Біль нижче пупка виникає також через затримку сечі. Діагностувати затримку сечі допомагає здуття трохи нижче пупка. Біль при цьому досить сильна, ріжуча. При затримці сечі показана установка катетера і призначення відповідних обстежень для з'ясування причин виникнення захворювання.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль нижче пупка:

 • Гінеколог;
 • Гастроентеролог;
 • Уролог;
 • Нефролог.

Ви відчуваєте Болю нижче пупка? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить нижче пупка? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші види болю на літеру "П":

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.