Online Тесты

 • Доверяет ли вам ребенок? (вопросов: 8)

  Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте от 10 до 12 лет. Доверие между родителями и детьми - важный фактор успешного воспитания...Симптоми хвороби - Болей нічних

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль нічна -

Зв'язок болю і сну рідко розглядається як самостійна проблема і часто має чисто абстрактний, побутовий характер, що вказує на сон, як на полегшуючий, фізіологічний феномен, що лікує.

Дійсно, у ряді випадків сон несе полегшуючі функції. Наприклад, він може бути єдиним засобом купірування деяких видів головних болів.

Однак, широкомасштабні епідеміологічні дослідження, проведені в США, показують, що порушення нічного сну внаслідок переносимих болів значно частіше явище, ніж благотворний вплив сну на перебіг хвороби. Так, серед населення старше 18 років скарги на нічні болі пред'явили близько 94 млн. чоловік, у 56 млн. нічні болі порушували нормальний нічний сон (31,6% опитаних). Таким чином, кожен третій американець відчуває нічні болі, що призводять до порушень сну (інсомнія).

92% осіб, які страждають нічними болями, випробовують їх і в денний час. Однак, приблизно одна третина з них вказують на загострення болю саме в нічний час.

Серед нічних болів домінують болі в спині (64%) і головні болі (56%). Міалгії та інші болі зустрічаються в 55% випадків.

Особи, які відчувають болі вночі за даними цього дослідження втрачають, в середньому, 2,4 год нормального сну щодня, що призводить до достовірного зниження якості життя, включаючи фізичне здоров'я, настрій, працездатність.

Нічні болі стають більш істотним чинником дезадаптації, ніж "денна" біль, тому лікарю необхідно правильно оцінити больовий синдром в циклі "сон - неспання", підібрати лікарські препарати з урахуванням тривалості їх дії, часу призначення, впливу на механізми болю і сну.

Протягом останніх кількох десятків років розвивається медицина сну, що представляє собою важливий розділ функціональної неврології, що вивчає клінічні прояви хвороби в співвідношенні з конкретним функціональним станом мозку, в даному випадку під час сну. Так, під час сну розвиваються або посилюються клінічні прояви ряду патологічних станів з домінуючим больовим синдромом:

 • мігрень;
 • кластерні головні болі;
 • нейрогенні болі.

При яких захворюваннях виникає Біль нічна:

При яких захворюваннях виникає біль вночі?

Відомо, що болюче відчуття має сигнальне значення для організму і викликає цілий каскад пристосувальних фізіологічних реакцій, спрямованих на мінімізацію шкоди, що завдається зовнішнім чи внутрішнім подразником. Це фізіологічна біль.

Разом з тим існує інший вид болю, що не має захисного значення для організму, і, навпаки, викликає ряд патофізіологічних реакцій, що посилюють перебіг захворювання і стан пацієнта. Такий біль називають патологічним.

Патологічна біль може мати соматогенне або нейрогенне походження. Прикладом соматогенних болей можуть бути посттравматичні або післяопераційні болі, широке коло міофасциальних синдромів, болі в онкологічних хворих та ін.

Нейрогенні болі обумовлені пошкодженням периферичної або центральної нервової системи. До них відносять невралгію трійчастого нерва, радикулопатії, травматичні нейропатії, фантомний-больовий синдром, таламічні болі та інші. Нічні болі можуть бути різного походження, в залежності від характеру розладів, серед яких:

 • Головні болі
 • Болі в спині
 • Дисфункціональний-больовий синдром скронево-нижньощелепного суглоба
 • Артритна біль
 • Фіброміалгія, яка може викликати біль у м'язах, зв'язках і сухожиллях
 • Невралгія
 • Передменструальні спазми.

Важкі поранення, оперативне втручання і серйозні захворювання, такі як рак, також можуть бути причиною хворобливих, безсонних ночей.

Інтенсивність нічного болю - не найголовніша причина, по якій Ви не можете заснути. Мінлива біль, яка в певні дні посилюється, є основною причиною безсоння.

Причина безсоння криється саме в цьому. Якщо Ви відчуваєте біль протягом місяців, то знаєте, якими методами з нею боротися. Але якщо біль непередбачувана і кожного разу виявляється по-іншому, Ви до неї не зможете звикнути, і вона буде постійно перешкоджати нормальному протіканню сну.

Сон і головний біль

Мігрень сну

Виникнення цих нападів пов'язують з певними стадіями сну, особливо зі зменшенням тривалості фази швидкого сну. На відміну від мігрені неспання напади мігрені сну відрізняються більшою інтенсивністю, наявністю аури, лівобічною локалізацією, емоційною лабільністю, астенізація, вираженими порушеннями сну. У багатьох пацієнтів спостерігається денна сонливість, млявість, слабкість, зниження працездатності, що посилюються в другій половині дня. Багатьом з них потрібен додатковий денний сон.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль нічна:

Невролог.

Ви відчуваєте Болю нічного? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить вночі? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.