Online Тесты

 • Есть ли у вашего ребенка творческий потенциал? (вопросов: 8)

  Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте 3-5 лет. Он помогает выявить творческий потенциал, проанализировать стремление ребенка к творчеству, выявить его способности...



Симптоми хвороби - Болі в області грудей

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в області грудей -

Біль в області грудей (торакалгій) буває пов'язана з ураженням внутрішніх органів, кістково-хрящових структур грудної клітини, міофасциальним синдромом, захворюваннями хребта та периферичної нервової системи або психогенними захворюваннями. Торакалгій може бути проявом стенокардії, інфаркту міокарда, пролапсу мітрального клапана, розшаровує аневризми аорти, тромбоемболії легеневої артерії, плевриту, пневмонії, злоякісного новоутворення в легенях, захворювань органів шлунково-кишкового тракту (виразки шлунка або дванадцятипалої кишки, панкреатиту або раку підшлункової залози, холециститу), діафрагмального абсцесу.

Між вираженістю болю в області грудей і серйозністю, що викликало її причину, відзначена лише слабка залежність.

При яких захворюваннях виникає Біль в області грудей:

Коронарогенні ураження серця

 • Ішемія міокарда (angina pectoris). Почуття тиску за грудиною з типовою іррадіацією в ліву руку; зазвичай при фізичному напруженні, часто після їди або у зв'язку з емоційним стресом. Діагностично значущий ефект від нітрогліцерину і відпочинку.
 • Гострий інфаркт міокарда. Відчуття близькі до описаних при ішемії міокарда, але інтенсивніше і триваліша (приблизно 30 хв), відпочинок або нітрогліцерин не позбавляють від них. Часто виникають III і IV серцеві тони.

Некоронарогенних ураження серця

Міокардит

Біль в області грудей зустрічається у 75-90% хворих міокардитом. Як правило, це давучий, ниючий або колючий біль, частіше всього в області серця. Зв'язок з фізичним навантаженням не простежується, іноді відзначається посилення болю в наступні після навантаження дні. Нітрати біль не купіруюють. Чіткого зв'язку між змінами ЕКГ і больовим синдромом немає.

Перикардит

Біль в області грудей при перикардиті є одним з провідних ознак захворювання, проте больовий синдром має певні особливості. Найчастіше біль при перикардиті виникає тільки на початку захворювання, коли відбувається тертя листків перикарда. При появі значної кількості рідини в порожнині перикарда або зрощенні порожнини біль зникає, у зв'язку з чим больовий синдром нетривалий. При гострому сухому перикардиті біль найчастіше локалізується в області верхівкового поштовху, проте може поширюватися і на всю прекардіальну область. Рідше біль відзначається в епігастрії або в підребер'ї. Іррадіація болю в ліву руку, плече, лопатку мало характерна для перикардиту. У той же час нерідка іррадіація в праву половину грудної клітки і праве плече. За характером біль може бути тупий, ниючий або ж, навпаки, гострий, ріжучий.

Характерною особливістю болю при перикардиті є залежність від дихання і положення тіла. Дихання часто поверхневе через посилення болю при глибокому диханні. Іноді пацієнти змушені приймати вимушене положення (сидять, нахилившись вперед).

Кардіоміопатія

Больовий синдром зустрічається у всіх хворих кардіоміопатією, проте він найбільш характерний при гіпертрофічній кардіоміопатії. Характер болю при кардіоміопатії зазнає з перебігом захворювання певні зміни. Найчастіше спочатку виникає атипова біль (не пов'язана з фізичним навантаженням, тривала, та що не знімається при прийомі нітрогліцерину). Характер і локалізація цього болю можуть досить широко варіювати. Типових нападів стенокардії, як правило, не спостерігається. Частіше мають місце епізодичні больові напади, провоковані навантаженням (частіше - ходьбою), в той же час основним фоном або найбільш типовим є спонтанна біль, в тій чи іншій мірі, що не знімається нітрогліцерином, але не так чітко, як при типовій стенокардії.

Придбані пороки серця

Виражена гіпертрофія міокарда сприяє розвитку відносної недостатності коронарного кровообігу і розладів обмінних процесів в міокарді. У зв'язку з тим, що набуті вади серця є найбільш частою причиною гіпертрофії міокарда, біль у прекардіальній області характерна для цієї патології. Найбільш часто біль в області грудей відзначається при аортальних вадах.

Пролапс мітрального клапана

Біль в області грудей при цій патології тривала, ниюча, що давить або щемлива, не купірується нітрогліцерином.

Міокардіодистрофія

Клінічні прояви міокардіодистрофії мало характерні і в той же час досить різноманітні. Біль у прекардіальній області спостерігається часто і носить різноманітний характер.

Артеріальні гіпертонії

Гіпертонічна хвороба і симптоматичні артеріальні гіпертонії досить часто супроводжуються різноманітним болем у прекардіальной області.

Виділяють кілька варіантів болю. Перш за все, це біль при підвищенні артеріального тиску, обумовлена надмірним напруженням стінок аорти і стимуляцією механорецепторів міокарда лівого шлуночка. Зазвичай це тривала ниюча біль або відчуття тяжкості в області серця.

Нейроциркуляторна дистонія (НЦД)

Біль в області грудей - досить частий симптом НЦД.

Виділяють 4 типи больових відчуттів:

 • Проста кардіалгія - ниюча біль або щем у верхівковій або прекардіальній області, слабка або помірна, тривалістю від декількох хвилин до декількох годин, виявляється у 95% хворих. Ангіоневротична кардіалгія (у 25% хворих) - нападоподібна, короткочасна, але часто повторюється протягом доби, що стискає або давить біль різної локалізації, що проходить переважно самостійно, але нерідко ополегшується валідолом, нітрогліцерином. Може супроводжуватися занепокоєнням, відчуттям нестачі повітря, прискореним пульсом. Не супроводжується ішемічними змінами ЕКГ. У її основі, ймовірно, розлад тонусу коронарних артерій і гіпервентиляція.
 • Приступоподібна затяжна кардіалгія (кардіалгія вегетативного кризу) - інтенсивна здавлююча або ниюча біль, що не полегшується прийомом валідолу і нітрогліцерину, супроводжується страхом, тремтінням, серцебиттям, задишкою, підвищенням артеріального тиску. Купірується зазвичай седативними засобами у поєднанні з ß-блокаторами. Буває у 32% хворих з важким перебігом НЦД. У патогенезі має значення гіперкатехоламінемії, викликана психогенними кризами або дисфункцією гіпоталамуса.
 • Симпаталогічна кардіалгія - печія або пекучий біль у прекардіальній або парастернальній області, супроводжується майже завжди гипералгезією при пальпації міжреберних проміжків. Біль не купірується прийомом нітрогліцерину, валідолу і валокордину. Кращі результати дають гірчичники на ділянку серця, зрошення хлоретілом, акупунктура. Буває у 19% хворих. Причиною, ймовірно, є подразнення серцевих симпатичних сплетень.
 • Псевдостенокардія напруги (помилкова стенокардія) - давить, ниюча, що стискає біль в області серця або за грудиною, що виникає або посилюється при ходьбі, фізичному навантаженні. Виявляється у 20% хворих. Ймовірно, причина її - неадекватна на фізичний стрес гіпервентиляція з властивим їй розладом метаболізму міокарда.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в області грудей:

 • Кардіолог;
 • Пульмонолог;
 • Травматолог;
 • Ортопед;
 • Реаніматолог;
 • Лікар швидкої допомоги;
 • Онколог.

Ви відчуваєте Болю в області грудей? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в області грудей? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.