Online Тесты

 • Есть ли у вашего ребенка творческий потенциал? (вопросов: 8)

  Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте 3-5 лет. Он помогает выявить творческий потенциал, проанализировать стремление ребенка к творчеству, выявить его способности...Симптоми хвороби - Болі в області живота

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у області живота -

Біль - це неприємне відчуття, пов'язане з дійсним або можливим пошкодженням тканин або описане в термінах цього пошкодження (визначення Міжнародної Асоціації з вивчення болю).

В даний час більшість гастроентерологів виділяють три типи абдоміналгіі. Вісцеральна біль, обумовлена спазмом або розтягуванням органів, зазвичай тупа або переймоподібна, без суворої локалізації. При цьому біль, пов'язана з ураженням непарних органів, проектується ближче до серединної лінії, вище (шлунок, дванадцятипала кишка, жовчний міхур, підшлункова залоза), нижче (сечовий міхур, товста кишка, органи малого тазу) або в області пупка (тонка кишка) , а біль, обумовлена змінами в парних органах (нирки, придатки), - в бокових відділах живота. Це правило має істотне клінічне значення.

Так, біль при біліарних коліках часто локалізується не в правому підребер'ї (як вважають деякі лікарі), а в епігастральній ділянці. Вісцеральна біль переймоподібна, свербляча або пекуча, нерідко протікає з вегетативними реакціями (пітливість), нудотою, блювотою, а також занепокоєнням, внаслідок чого пацієнт часто змінює своє положення.

Вісцеральна біль (наприклад, пов'язана із захворюваннями шлунка) може супроводжуватися появою ділянок підвищеної шкірної больової і температурної чутливості (зони Захар'їна-Геда), яким раніше надавалося важливе діагностичне значення в розпізнаванні ряду захворювань (зокрема, виразкової хвороби). В даний час зони Захар'їна-Геда втратили колишню діагностичну роль, оскільки одна і та ж проекція цих зон може зустрічатися при самих різних захворюваннях. Париєтальна, або соматична біль виникає при подразненні парієтальної очеревини і більш чітко локалізується відповідно до анатомічного положення органу, тому при гострому холециститі, при якому в процес втягується очеревина, що покриває жовчний міхур, біль вже буде локалізуватися в області правого підребер'я. Соматичній (парієтальній) болі властива іррадіація, вона більш інтенсивна. Пацієнти, як правило, вважають за краще лежати спокійно, уникаючи руху, трясіння.

Відбитий біль відзначається при захворюваннях органів поза черевною порожниною. При цьому передача больових відчуттів від різних органів (наприклад, органів грудної клітини) на центральні шляхи аферентних нейронів створює картину болю в тій чи іншій області живота. У рамках больового синдрому виділяють особливі варіанти больових відчуттів - гіпералгезію (виникнення болю на подпороговому рівні роздратування больових рецепторів) і аллодінію (виникнення болю під впливом стимулів, в нормі не впливають на больові рецептори).

При яких захворюваннях виникає Біль у області живота:

При яких захворюваннях виникає біль в області живота:

Коло захворювань, що протікають з болем у животі (перш за все, гострої), надзвичайно широкий. З огляду на їх різноманіття вони важко піддаються систематизації. Одна з можливих класифікацій передбачає розподіл цих захворювань на інтраабдомінальні (хірургічні, гінекологічні, урологічні та ін) і Екстраабдомінальний (захворювання органів грудної клітини, ендокринні, неврологічні, хвороби крові та ін). Нижче коротко розглянуті основні захворювання, які необхідно приймати до уваги при проведенні диференційної діагностики у хворих з гострим болем у животі.

У групу захворювань, що об'єднуються під загальним терміном «гострий живіт», включають:

 1. Гострі запальні захворювання черевної порожнини:
 • Гострий апендицит.
 • Гострий дивертикуліт Меккеля.
 • Гострий холецистит.
 • Гострий панкреатит.
 • Перитоніт.

Гострі порушення прохідності по шлунково - кишковому тракту:

 • Гостра кишкова непрохідність.
 • Обмеження грижі.

Перфорація порожнистих органів:

 • Перфорація виразок шлунка або дванадцятипалої кишки.
 • Перфорація дивертикулів.
 • Пухлини.

Кровотечі у просвіт порожнистих органів або в черевну порожнину:

 • Розрив селезінки.
 • Розрив печінки.
 • Розрив черевної аорти.
 • Розрив яєчника.

Порушення кровообігу в органах черевної порожнини.

Успіх лікування всіх захворювань, що виявляються симптомами «гострого живота», залежить від правильності і своєчасності постановки діагнозу. Серед всіх клінічних ознак слід виділити найбільш значущі «симптоми тривоги», які свідчать про високу ймовірність хірургічної патології:

 • Виникнення болю, як першого симптому хвороби.
 • Відмова від їжі, зміна поведінки (голосний плач у дитини, різке занепокоєння або малорухливість, вимушене положення).
 • Пробудження від болів або неможливість заснути.
 • Поява блювання на тлі болів.
 • Відсутність випорожнень і газів.
 • Блідість, холодний піт.
 • Тахікардія, яка не відповідає температурі.
 • Напруга м'язів передньої черевної стінки.

Остання ознака є найважливішим.

Виявлення напруження м'язів передньої черевної стінки свідчить на користь гострого хірургічного захворювання органів черевної порожнини, що вимагає невідкладного оперативного втручання.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у області живота:

 • Гастроентеролог;
 • Інфекціоніст;
 • Гінеколог;
 • Паразитолог;
 • Уролог;
 • Травматолог;
 • Лікар швидкої допомоги.

Ви відчуваєте Болю в області живота? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в області живота? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.