Online Тесты

 • Доверяет ли вам ребенок? (вопросов: 8)

  Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте от 10 до 12 лет. Доверие между родителями и детьми - важный фактор успешного воспитания...Симптоми хвороби - Болі у ділянці крижів

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль у ділянці крижів -

Крижі (лат. os sacrum) - велика кістка трикутної форми, розташована в основі хребта, утворює верхню задню частину порожнини тазу, подібно клину розташовуючись між двома тазовими кістками. Верхньою частиною крижі з'єднується з останнім поперековим хребцем, нижній - з куприком.

Крижові хребці, vertebrae sacrales, числом 5, зростаються у дорослого в єдину кістку - крижі. Крижі, os sacrum, має форму клина, розташовується під останнім поперековим хребцем і бере участь в утворенні задньої стінки малого тазу. У кістці розрізняють передню та задню поверхні, два бічних краї, підстава (широка частина, звернена вгору) і вершину (вузька частина, спрямована вниз). Від заснування до вершини крижів кістка зігнутої форми пронизана крижовим каналом, Canalis sacralis.

Передня поверхня крижів гладка, увігнута, звернена в порожнину тазу і тому її називають тазової поверхнею, facies pelvina; вона зберігає сліди зрощення тіл п'яти крижових хребців у вигляді чотирьох паралельно йдуть поперечні лінії, lineae transversae. До зовні від них знаходяться з кожного боку по чотири тазових крижових отвори, foramina sacralis pelvina, які ззаду і медіально ведуть в порожнину крижового каналу (через них проходять передні гілки крижових спинномозкових нервів і супроводжуючі їх судини). Праве і ліве зчленування або болить крижець по-різному.

 

Порушення функції правого крижово-клубового зчленування

Зсув ускладнює циркуляцію крові в правій нозі, що викликає судоми і болі в м'язах. Це випадок зміщення правих тазових кісток. Мало того, що неправильне зчленування дає на крижі біль, так людина при цьому ще й худне, страждає проносом і порушенням функцій печінки, шлунка і кишечника. Жінки часто мають гінекологічні захворювання. При зсуві тазових кісток зліва хворі гладшають, легко застуджуються, часто страждають запорами і порушенням функцій серця і легенів.

Сакродінія (sacrodynia: Анат. [Os] sacrum крижі грец. Odynē біль) - болі в області крижів, зумовлені різними патологічними процесами в малому тазі та прилеглих областях. Біль в області крижів - це не захворювання, а симптомокомплекс, який тільки в рідкісних випадках слід пояснювати такими конкретними причинами, як випадання сполучного диска, злоякісні пухлини, вісцеральні, неврологічні або судинні порушення.

Терміном "біль у ділянці крижів" приписується, таким чином, тільки локалізація в області сполучного диска, що оточують подовжній зв'язок і міжхребцевих суглобів, від яких, мабуть, виходить біль. Причину болю, однак, лише в рідкісних випадках можна пояснити морфологічними змінами.

Коли турбують крижі - біль у спині буває настільки сильна, що ні про що інше і думати не можеш. Люди часто плутають куприк і крижі - біль в куприку часто приймається за крижові проблеми. Взагалі криж розташований нижче куприка, проте розрізняють, де куприк і де крижі, як правило, хірург, мануальний терапевт та пов'язані з медициною люди.

При яких захворюваннях виникає Біль у ділянці крижів:

При яких захворюваннях виникає біль у ділянці крижів

Основні причини болю в області крижів:

 • Біль в області крижів спостерігається частіше при гінекологічних захворюваннях, наприклад при зовнішньому ендометріозі, локалізованому в області крижово-маткових зв'язок та / або позаду шийки матки. Болі при ендометріозі носять циклічний характер і підсилюються під час менструації.
 • Болі в області крижів, що посилюються при фізичному навантаженні, відмічаються при хронічному задньому параметриті, що приводить до зморщування прямокишково-маткових зв'язок.
 • Болі в області крижів можуть бути пов'язані, наприклад, з аномаліями розвитку хребта, перш за все з перехідним попереково-крижовим хребцем. У таких випадках болі в області крижів зазвичай з'являються раптово після навантаження на хребет, нахилах тулуба в сторони, при падінні на ноги, а також при незграбних рухах.
 • Ниючі болі в області крижів нерідко є симптомом зміщення V поперекового хребця в передньо-задньому напрямку - спондилолістезу. Спонділолістез може виникати також при патологічних процесах в м'язах сідничної області, ураженнях крижово-клубових зв'язок.
 • При тромбофлебіті клубових і тазових вен болі можуть віддавати в спину і крижі.
 • Болі в області крижів можуть з'являються, коли плід знаходиться в задньому положенні (або потиличному), в якому потилицю дитини тисне на кістку крижів яка народжує, це задня частина таза. Однак такі болі можуть виникнути після іншого положення плоду або при зміні з заднього на переднє. Причиною може бути виникнення в цьому місці посиленого напруження м'язів.
 • Особливу і серйозну проблему викликають болі, що виникають в області крижів і попереково-крижовому зчленуванні. Майже завжди, і особливо у жінок, ці болі пов'язані з існуючими запальними або дисгормональними процесами органів малого тазу. Незважаючи на ознаки далеко не ідеального стану хребетного стовпа в цій галузі, біль найчастіше пов'язана з іншими причинами - стан хребта тільки готує «точку мінімального опору» для формування больового синдрому. Та й чоловіки, особливо похилого віку, часто демонструють крижові болі, в основі яких лежать або процеси простати, або - прямої кишки. 8. Травматичні пошкодження крижів. Пацієнти, які скаржаться на біль в області крижів, часто змушені приймати незвичайні пози тіла з-за спазму крижово-хребетних м'язів. Біль зазвичай обмежена нижньою частиною спини і зникає протягом декількох днів, якщо хворий знаходиться в стані спокою.
 • Пухлинні, інфекційні та метаболічні захворювання. Метастатичний рак молочної залози, легенів, передміхурової залози, щитовидної залози, нирок, шлунково-кишкового тракту, множинна мієлома і лімфома (не Ходжкіна і Ходжкіна) представляють собою злоякісні пухлини, які найбільш часто вражають крижі. Оскільки їх первинна локалізація може вислизнути від уваги або протікати безсимптомно, такі хворі в момент звернення до лікаря можуть скаржитися на біль у ділянці крижів. Біль зазвичай має постійний і ниючий характер, вона часто не усувається спокоєм. Вночі біль може посилюватися.
 • Інфекційна поразка крижів зазвичай є наслідком зараження піогенними мікроорганізмами (стафілококи або коліподобні бактерії) або збудником туберкульозу, що часто важко розпізнати на підставі клінічних даних. Хворі скаржаться на підгостру або хронічну біль у ділянці крижів, яка посилюється при рухах, але не зникає в стані спокою.
 • При так званих метаболічних захворюваннях кісток (остеопороз або остеомаляція) значна втрата кісткової речовини може відбуватися без яких би то не було симптомів. Багато хворих з такими станами, однак, скаржаться на тривалу, тупу, але не інтенсивну біль в області крижів.
 • Біль в області крижів при урологічних або гінекологічних захворюваннях. У тазової області рідко виникають захворювання, які викликають неясну біль у ділянці крижів, хоча таким чином можуть проявляти себе гінекологічні порушення. Менше 1/3 випадків патологічних змін в області тазу, що супроводжуються болем, обумовлені запальним процесом. Інші можливі причини, такі як розслаблення структур, які підтримують матку, ретроверсія матки, варикозні розширення вен тазу і набряк придатків яєчника, потребують подальшого вивчення. Необхідно підкреслити значимість психічних захворювань у більшості нерозпізнаних випадків.
 • Біль при менструації як така може відчуватися в крижовій області. Вона досить погано локалізована, схильна поширюватися в нижні кінцівки і має характер кольок. Найбільш важливим джерелом хронічного болю в області крижів, іррадіюча з органів тазу, є, однак, матково-крижові зв'язки.
 • Ендометріоз або рак матки (тіла або шийки) може вражати ці структури, а неправильне положення матки може призводити до їх натягу. Біль відчувається в центрі крижів, нижче попереково-крижового зчленування, але може бути сильніше виражена на одній стороні крижів. При ендометріозі біль виникає до менструації, продовжується якийсь час і переходить в біль при менструації. Деякі дослідники вважають, що неправильне положення матки (відхилення дозаду, опущення і випадання) призводить до болю в області крижів, особливо після тривалого перебування на ногах. Вплив положення тіла в даному випадку аналогічно тому, що спостерігається при розтягуванні матково-крижових зв'язок фібромою матки.
 • Хронічний простатит, підтверджений порушенням функції передміхурової залози, печією при сечовипусканні, збільшенням частоти сечовипускання і невеликим зниженням статевої потенції, може супроводжуватися ниючий болем в області крижів, вона може переважати на одній стороні і віддавати в одну ногу, якщо у хворобливий процес залучений насіннєвий пухирець на тій же стороні.
 • Рак передміхурової залози з метастазами в нижню частину хребта є інший, найчастішою причиною болю в області крижів або в попереку. У цьому випадку біль може не супроводжуватися збільшенням частоти сечовипускання або печії. Пухлинні клітини можуть інфільтрувати спинномозкові нерви, здавлення спинного мозку можливо при ураженні епідурального простору. Діагноз встановлюють на підставі дослідження прямої кишки, даних рентгенографічних методів і радіоізотопного сканування хребта та визначення активності кислої фосфатази (особливо фракції фосфатази передміхурової залози).
 • Біль в попереково-крижових відділах хребта може посилюватися, наприклад, при розширенні ампули сигмовидної кишки з-за скупчення калових мас або при загостренні коліту.
 • Болі в області крижів можуть з'являютися, коли плід знаходиться в задньому положенні (або потиличному), в якому потилицю дитини тисне на кістку крижів яка народжує, це задня частина таза. Однак такі болі можуть виникнути після іншого положення плоду або при зміні з заднього на переднє. Причиною може бути виникнення в цьому місці посиленого напруження м'язів.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль у ділянці крижів:

При болю в області крижів необхідні гінекологічне, урологічне і неврологічне обстеження, а також огляд ортопеда.

Характер ураження хребта встановлюють за допомогою рентгенографії.

Лікування спрямоване на основне захворювання.

Лікарі, які лікують болі в області крижів:

 • Гінеколог;
 • Уролог;
 • Невролог;
 • Травматолог;
 • Ортопед;
 • Уролог.

Ви відчуваєте Болю у ділянці крижів? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить у ділянці крижів? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.