Online ТестыСимптоми хвороби - Болі в області чола

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в області чола -

Чоло - частина тіла на голові людини, розташована від брів внизу до основи волосся догори. З боків лоб обмежений скронями.

Біль в області лоба може викликатися різними причинами. Ваш лоб може боліти через запалення синусів, зубів, мігрені, алергії, стресу.

При яких захворюваннях виникає Біль в області чола:

При яких захворюваннях виникає біль в області лоба:

Основні причини болю в області чола

 1. Головний біль напруги, що розповсюджується з шиї в потилицю, скроні, область очей, з одного або з двох сторін. Може супроводжуватися запамороченням, похитуванням, нудотою. Можна намацати больові точки в області потилиці і шиї. Біль тупий, монотонний, що давить, що стискає або розпирає. Локалізація болю - зазвичай відчувається навколо голови, в області чола і очей, скронь, під потилицею, іноді нагадує стягування голови стрічкою або тісною шапкою. Провокується зазвичай психічною напругою, втомою.

  Причини

 2. Поєднання сильного напруження м'язів скальпа, м'язів шиї з загостренням больової чутливості. Виникає на тлі нервового виснаження або сильного (тривалого) психічного стресу. Причиною зазвичай виявляэться психологічна проблема - надмірні зусилля, не призводять до бажаного результату і розв'язки, тривога й / або депресія.
 3. Головний біль при підвищенні внутрішньочерепного тиску. Цей вид головного болю зустрічається у людей, схильних до зниження або підвищення артеріального тиску.

  Симптоми

  Біль, середньої інтенсивності або сильна, в області чола, скронь, потилиці або всієї голови. Під час нападу головного болю виявляється знижений або підвищений артеріальний тиск. Часто провокується погодою, перевтомою, психічним стресом.

  Причини

  Артеріальна гіпертонія, судинна дистонія, порушення в роботі щитовидної залози, надниркових залоз, нирок, серця.

  Психоемоційне перенапруження, перевтома


  Симптоми: болі здавлюючого або розпираючого характеру в області чола можуть поєднуватися з здавлючими болями в області очей.

 4. При гаймориті виникає відчуття напруги або болю в ураженій пазусі, порушення носового дихання, виділення з носа, розлад нюху на ураженій стороні, світлобоязнь і сльозотечу. Біль часто розлита, невизначена або локалізується в області чола, скроні і виникає в один і той же час дня. Температура тіла підвищена, нерідко буває озноб. Причини запалення лобової пазухи, як правило, ті ж що й при запаленні гайморової пазухи. Однак протікає дане захворювання значно важче, ніж запалення інших придаткових пазух носа.
 5. При фронтиті зазначаються: біль в області лоба, особливо вранці, порушення носового дихання і виділення з відповідної половини носа. Біль нерідко нестерпний, набуває невралгічний характер. У важких випадках - біль в очах, світлобоязнь і зниження нюху. Головний біль стихає після спорожнення пазухи і поновлюється у міру скрути відтоку. При гострому грипозному фронтиті температура тіла підвищена, інколи змінений колір шкірних покривів над пазухами, наголошуються припухлість і набряклість в області лоба і верхнього століття, що є наслідком розладів місцевого кровообігу. Головний біль стихає після спорожнення пазухи і поновлюється у міру скрути відтоку. При гострому грипозному фронтиті температура тіла підвищена, інколи змінений колір шкірних покривів над пазухами, наголошуються припухлість і набряклість в області лоба і верхньої повіки.
 6. Болі в області чола найчастіше пов'язані із запаленням оболонок лобової і гратчастої пазух носа, з розвитком невралгії або невриту першої гілки трійчастого нерва. Невралгічні болі приступообразні, не супроводжуються підвищенням температури тіла, виділенням слизу з носа. Під час нападу можливі сльозотеча, почервоніння чола, різка болючість при натисканні на брову.
 7. При інфекційних хворобах локалізація болю може бути різною, але найпоширенішим є головний біль. Це найчастіша скарга хворих багатьма інфекційними хворобами. Вона відзначається при будь-якому підвищенні температури тіла та інтоксикації. Біль зазвичай тупий і локалізується переважно в області чола.

 

 • Часто головний біль при грипі, тифі, малярії, в цих випадках вона інтенсивна.
 • Дуже сильний головний біль буває при гострому менінгіті, проявляється також блювотою і менінгеальним синдромом (тріада менінгіту).
 • Головний біль при грипі локалізується в області чола, надбрівних дуг і скронь. Вона з'являється на початку хвороби і поєднується з ознобом, болем у м'язах, почуттям розбитості і слабкості. Рухи очей болючі, виражена світлобоязнь. Хворі відзначають «дряпання» за грудиною (трахеїт), кашель.
 • Поширений больовий синдром спостерігається при лихоманці денге. Особливо сильною за нею ретроорбітальний головний біль, а також біль у м'язах, суглобах. Через біль у м'язах і суглобах з'являється хода, коли не згинаються ноги (хода чепуруна, денді). Лице гипереміроване і одутловате, склери ін'єктовані, можлива геморагічна висипка. Біль у м'язах і суглобах зберігається до 3-8 тиж.

Пекучі односторонні болі, пульсуючі, що віддають в область лоба і ока (він при цьому червоніє і сльозиться), - так звані кластерні, або пучкові. Переважна більшість страждальців - чоловіки старше 30 років, причому курці. Напади можуть починатися з сигарети, навіть невеликої дози алкоголю, різкої зміни клімату. Вони завжди болісні - людина в буквальному сенсі хапається за голову, не може всидіти на місці, біль приходить і ночами, а знеболюючі засоби допомагають ненадовго. Природа кластерних болів вивчена мало, але лікарі відносять її до судинних - як і мігрень, стару недобру супутницю багатьох жінок.

 1. Мігрень проявляється сильним, пульсуючим, раптово починається, одностороннім болем в області чола і скроні, що іррадіює в очну ямку, потилицю; нудотою, блювотою. Подібні напади періодично повторюються. Має місце сімейна схильність.
 2. Харчові добавки, такі як мононатрієвий глюкамат, також можуть викликати біль в області чола.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в області чола:

Спектр причин, що викликають біль в ділянці обличчя, більш ніж широкий, тому для встановлення істини зазвичай потрібна допомога лікаря. Більш того, в окремих випадках необхідний цілий консиліум, що складається з сімейного лікаря, стоматолога, отоларинголога і невропатолога.

І хоча вам потрібен спеціаліст, щоб встановити причину болю, багато Ви можете зробити самі, у всякому разі, полегшити біль в перші моменти її появи.

Ви відчуваєте Болю в області чола? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в області чола? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.