Online Тесты

  • Насколько общителен ваш ребенок? (вопросов: 10)

    Данный тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет, он помогает выяснить, насколько общителен ваш ребенок, легко ли он идет на контакт со сверстниками, учителями, родителями, умеет ли он общаться...Симптоми хвороби - болі анальні

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль анальний -

Травний тракт закінчується прямою кишкою, і неперетравлені залишки їжі у вигляді калу вивергаються з неї назовні. Будова прямої кишки ідеально пристосована до акту дефекації.

У окружності вихідного відділу прямої кишки, кільцеподібно охоплюючи заднепрохідний (анальний) отвір, знаходиться м'язовий жом (сфінктер). Під час акту дефекації сфінктер розкривається, паралельно з напругою м'язової оболонки стінки прямої кишки. Зусилля, що виникає при цьому, виштовхує калову грудку назовні. Для полегшення ковзання щільної грудки на слизовій оболонці прямої кишки є складки, причому одна з них розташовується спіраллю, що робить 1,5 обороту.

Таким чином, калові маси при акті дефекації як би «вигвинчуються» з кишки.

Слизова оболонка прямої кишки багата залозами, що виробляють густий, в'язкий слиз, що є «змазкою» для калу і оберігає стінку кишки від травмування.

У підслизовому шарі прямої кишки розташовані венозні сплетіння - гемороїдальні вени. Відтік крові по них здійснюється прямо в загальний кровообіг (нижню порожнисту вену), минаючи печінку. Це властивість венозної системи прямої кишки здавна використовується в медицині: лікарські препарати, введені у вигляді свічок у пряму кишку, не затримуючись в печінці, діють швидше і ефективніше.

Анус (задній прохід) - область, від якої чоловіки зазвичай не чекають неприємностей, а про їх виникнення вкрай неохоче розповідають лікарю, витративши перед цим багато часу на марні спроби самолікування. На їх щастя, найбільш страшні анальні симптоми зазвичай супроводжують невеликі виліковні порушення.

Анальний біль означає те ж, що і біль в будь-якій іншій частині тіла - пошкоджені або роздратовані тканини.

При яких захворюваннях виникає Біль анальний:

Причини анального болю:

1.  Анальний біль, що підсилюється при дефекації, зазвичай вказує на анальну тріщину - поріз або розрив шкіри, які утворюються в результаті пошкодження слизової оболонки прямої кишки при надмірному її розтягуванні щільними каловими масами під час дефекації або при тривалих виснажливих проносах, а також внаслідок пошкодження слизової оболонки під час випорожненнях чужорідними тілами, наприклад, кісткою.

Якщо анальний біль спостерігається в процесі дефекації, то анальна тріщина знаходиться в гострій стадії. У разі появи болю після дефекації - то швидше за хвороба перейшла вже в хронічну форму.

На відміну від геморою, біль значно сильніший, іноді доводять "до крику". Все це призводить до довільної затримки хворими акту дефекації, що супроводжується розвитком закрепів. Бувають випадки, коли анальний біль при тріщині відсутній, але це, як правило, при дуже довгому перебігу хвороби, що трапляється вкрай рідко.

Відчуття болю в анусі іноді віддає в крижі і промежині, що призводить до ускладнень при сечовипусканні, змінюється ритм менструального циклу, можуть провокуватися напади стенокардії.

При пошкодженні слизової оболонки прямої кишки, при тривалому існуванні тріщин, дуже сильно дратуються нервові закінчення, що в свою чергу викликає появу гострих больових відчуттів, що веде до тривалого спазму сфінктерів ануса. Такий стан може спостерігатися доволі довгий час - до декількох годин або, взагалі, до наступної дефекації. У результаті порочне коло болю - тріщина сама по собі призводить до різких больових відчуттів, біль, що виник від цього, сприяє спазму анального сфінктера, а спазм ще більше посилює біль.

Слід зазначити, що для тріщини прямої кишки відповідає тріада симптомів: сильний анальний біль під час або після дефекації, спазм сфінктера анального отвору, невеликі виділення крові з ануса.

Зазвичай довжина тріщини ануса близько 1-1,5 сантиметри, ширина 3-5 міліметрів і глибина 2-3 міліметра. Тріщини розташовуються переважно на задній стінці анального каналу, рідше на передній і дуже рідко одночасно і на передній і на задній стінках.

2. Рак анусу має яскраві клінічні прояви. Практично не буває випадків безсимптомного перебігу раку ануса.

Наявність домішки червоної крові в калі - найчастіший симптом раку анусу.

Інший частий симптом при раку ануса - анальний біль. На початку захворювання болі виникають під час дефекації. Поступово вони посилюються, набувають постійного характеру, іноді іррадіюють у статеві органи, стегна, низ живота. Наявність вираженого больового синдрому ще не свідчить про занедбаність і неоперабельність пухлини, виражений біль при раку ануса пояснюється багатою іннервацією анальної зони.

3. У деяких хворих анальні болі з'являються при тривалому сидінні на жорсткому твердому стільці.

4. Анальний біль виникає і в результаті сильного удару промежини, наприклад, після падіння.

5. У деяких людей виникають час від часу спазми мускулатури прямої кишки, що приводять до анального болю. Такі спазми, звані прокталгічними фугами, зазвичай відбуваються в нічний час. Найбільш часто вони відзначаються в підлітковому віці. У людей похилого віку є тенденція до поступового зникнення нападів.

6. З більш серйозних захворювань до нападів анального болю призводять абсцеси або венеричні захворювання.

7. Анальний біль може виникати в разі випадіння прямої кишки. Такі стани частіше бувають у жінок похилого віку, які народжували кілька разів.

8. Гострий анальний біль буває обумовлений гострим тромбозом і запаленням гемороїдальних вузлів. Загострення геморою може бути спровоковане прийомом алкоголю, гострих страв з прянощами, важких фізичних навантажень, запором, вагітністю.

Симптоми геморою зазвичай розвиваються гостро. Анальний біль при цьому може бути майже нестерпним, особливо посилюється при дефекації, ходьбі і в сидячому положенні. Хворі скаржаться на погане самопочуття, озноб. Температура підвищується до 38 ° С і вище. Спостерігаються дизуричні розлади.

Гемороїдальні вузли запалюються, стають набряклими, напруженими, збільшуються в розмірах, випадають назовні і утискаються спазмованим сфінктером. Може виникнути доволі велике омертвіння гемороїдальних вузлів.

9. Підшкірний парапроктит. Гнійник при ньому розташовується в підшкірній клітковині з тієї чи іншої сторони від ануса. Захворювання в більшості випадків починається гостро з підвищення температури тіла, ознобу, інтоксикації і наростаючого болю в анусі, що різко посилюється при дефекації.

10. Підслизовий абсцес прямої кишки. Відносно рідкісне захворювання. Гнійник найчастіше виявляється підшкірно-підслизовим, розташованим біля краю анального отвору. При цій формі парапроктиту хворі скаржаться на тупий біль в області прямої кишки і ануса, що підсилюється при дефекації, на невелике нездужання з субфебрильною температурою. При огляді анальна область може виглядати незміненою, однак при пальцевому дослідженні на стінці прямої кишки в ділянці анального каналу виявляється округлий болючий інфільтрат (спочатку щільний, у подальшому - з розм'якшенням).

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль анальний:

Проктолог

Ви відчуваєте болю анального? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас болить анал? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.