Online ТестыСимптоми хвороби - Болі в ділянці лопатки

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в ділянці лопатки -

Область лопатки (regio scapularis) - частина тулуба, обмежена вгорі лінією, проведеною між ключично-акроміальним зчленуванням і остистим відростком VII шийного хребця, внизу - горизонтальною лінією, що йде через нижній край лопатки, медіально-вертикальної лінії, яка відповідає проекції медіального краю лопатки, зовні - середній пахвовій лінії і заднім краєм дельтоподібного м'язу. Центром області лопатки є лопатка - плоска трикутної форми кістка, яка прилягає до задньої поверхні грудної клітки між II і VII ребрами. Зустрічаються різні форми лопатки: широка і коротка, вузька і довга, рівномірна. Розрізняють медіальний, латеральний і верхній край лопатки. На верхньому краї є вирізка лопатки. Край лопатки, перетинаючись, утворюють три кути: верхній, латеральний і нижній.

Латеральний кут має суглобову западину, край якої оточений шийкою лопатки. У верхній частині в області шийки лопатки розташований надсуставной горбок, а в нижній частині - подсуставной горбик. Суглобова западина лопатки зчленовується з голівкою плечової кістки, утворюючи плечовий суглоб.

Поруч з суглобовою западиною розташовується дзьобоподібний відросток, що починається від верхнього краю лопатки. На реберній поверхні лопатки знаходиться підлопаткова ямка. На дорсальній поверхні лопатки ость лопатки поділяє надосьва і підосьова ямки. Ось лопатки переходить у акроміон, який має суглобову поверхню для з'єднання з ключицею. Від лопаткової осі і акроміона починаються пучки в середній частині дельтоподібного м'язу. У надостній ямці розташовується надостная м'яз, а в підосного ямці подостную м'яз. Від латерального краю лопатки починається малий круглий м'яз. Пучки великої круглої м'язи беруть початок від дорсальної поверхні нижнього кута лопатки. Від реберної поверхні лопатки починається підлопаткова м'яза. За медіального краю лопатки прикріплюється передній зубчастий м'яз, притискає лопатку до ребер і тягне її вперед і назовні. До цього ж краю прикріплюються велика і мала ромбовидні м'язи, що зміщують лопатку медіально і догори.

Пучки трапецієподібного м'яза, що прикріпляються до лопаткової ості, тягнуть лопатку до хребетного стовпа. Піднімає лопатку м'яз, що прикріплюється до її верхньому кутку. Від надсуставного і підсуставного горбків лопатки починаються довгі головки двоголового і триголовий м'язів плеча. До клювовидного відростку лопатки прикріплюється малий грудний м'яз, який висуває лопатку вперед і зміщує вниз, вона ж є допоміжною дихальному м'язу.

Від клювовидного відростка починається клювовидно-плечовий м'яз і коротка головка двоголового м'яза плеча. Поверхнева фасція лопаткової області порівняно щільна. Найширший м'яз спини і трапецієвидний м'яз розташовуються поверхнево. Глибока фасція, що лежить під ними покриває надостную і подостную, малу і велику круглі м'язи лопатки. Прикріплюючись до країв і до ості лопатки, глибока фасція утворює надостну і підостну кістково-фіброзну ложу.

У кровопостачанні області лопатки беруть участь гілки підключичної артерії, анастомозіруючі з гілками пахвової артерії. Відтік крові відбувається в однойменні вени.

Лімфатичні судини області лопатки утворюють густу мережу, що збирає лімфу у підключичний стовбур. Іннервують область лопатки гілки плечового нервового сплетіння.

При яких захворюваннях виникає Біль в ділянці лопатки:

При яких захворюваннях виникає біль у ділянці лопатки:

Біль в області лопатки спостерігається при наступних захворюваннях:

  • Травми лопатки. Механізм пошкодження лопатки - це пряма травма внаслідок падіння на спину, удар в ділянку лопатки. Іноді лопатка може бути зламана при падінні з упором на пряму руку або лікоть. При переломах лопатки нижній уламок під дією м'язів зміщується вниз. Пацієнти скаржаться на болі в області лопатки, що посилюються при рухах руками. В області перелому виникає припухлість і набряк. Іноді змінюються обриси плечового суглоба з боку пошкодженої лопатки.
  • Придбана крилоподібна лопатка, що виникає в результаті паралічу передньої зубчастої, ромбовидної і трапецієподібної м'язів, при пошкодженні нервів, нейроінфекції, а також при міопатіях. Найбільш частою причиною травматичної крилоподібні лопатки є забій області надплечья і пошкодження довгого грудного нерва, наприклад у спортсменів або артистів цирку при невдалому підтягуванні на руках, ударах по надплеччю, різких поворотах голови.
  • Нерідко зустрічається так званий лопатковий хрускіт при рухах у плечовому суглобі, який супроводжується помірними болями і почуттям тяжкості в ділянці лопатки. Часто лопатковий хрускіт обумовлений хронічним запаленням підлопаточної синовіальної сумки або екзостозів лопатки.
  • Остеомієліт лопатки розвивається після вогнепальних та інших відкритих пошкоджень лопатки, супроводжується загальними симптомами інтоксикації і місцевими проявами (біль в ділянці лопатки, порушення функції та ін.) Часто виникають глибокі міжм'язові запливи, особливо при поширенні гнійного процесу на передню поверхню лопатки. Прогноз для функції лопатки не завжди сприятливий.
  • Туберкульоз лопатки зустрічається рідко і тільки у дорослих. Найчастіше вражається акроміальний відросток і тіло лопатки.

Пухлини лопатки

Зустрічаються доброякісні (остеома, хондрома, остеохондрома, остеобластокластома) і злоякісні (хондросаркома, ретикулосаркома) пухлини.

Основну роль у їх діагностиці відіграє рентгенологічне дослідження. За необхідності виконують пункційну або відкриту біопсію. Лікування оперативне. У ряді випадків при злоякісних пухлинах можливе виконання міжлопаточно-грудної резекції з збереженням верхньої кінцівки.

Шийний остеохондроз

Ним можуть страждати люди на віковому відрізку 30-60 років. Частіше за все це відноситься до тих, хто в силу своєї професії змушений тривалий час працювати з постійно нахиленою головою - креслярі, конструктори, швачки, водії, бухгалтери і т. д. При подразненні нервових корінців шийно-плечового сплетіння з'являється біль у плечі, яка віддає в руку. Руку неможливо підняти, повернути. Біль не заспокоюється навіть уночі, не даючи заснути. Біль виникає і в ділянці лопатки.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в ділянці лопатки:

  • Травматолог;
  • Невролог.

Ви відчуваєте Болю в ділянці лопатки? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в ділянці лопатки? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.