Online Тесты

 • Тест на созависимость (вопросов: 9)

  Этот тест поможет определить: вы – тот, кто помогает или тот, кому помогают. Отвечайте «да» или «нет»Симптоми хвороби - Болі в області ребер

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в області ребер -

Ребро (лат. costae) - одна з парних дугоподібних плоских кісток, що йдуть від хребта до грудної кістки і складових грудної клітки у хребетних тварин. У людини 12 пар ребер, які примикають виростками до хребців. 10 з них пов'язані хрящами з грудною кісткою. Перші 7 ребер називаються «справжніми», а решта 5 - «хибними», причому одинадцята і дванадцята пара «вільні», тобто приєднані тільки до хребта і не приєднані до грудної кістки. У деяких людей може бути відсутнім 11-я чи 12-а пара, в інших, навпаки, є 13-а пара «вільних» ребер. Нижні ребра іноді видаляють хірургічним шляхом у терапевтичних або косметичних цілях (наприклад, щоб зробити талію вже - у жінок «вільні» ребра зазвичай менше, ніж у чоловіків).

При яких захворюваннях виникає Біль в області ребер:

При яких захворюваннях виникає біль в області ребер

Поширені причини болю в області ребер:

 • Переломи і травми ребер.
 • Переломи ребер - порушення цілісності кісткової або хрящової частини одного або декількох ребер. Перелом одного ребра або переломи невеликої кількості ребер, що не супроводжуються ускладненнями та іншими ушкодженнями, зазвичай зростаються самостійно і не вимагають значних втручань або іммобілізації. Зламані ребра гояться самі по собі за кілька тижнів без усякого лікування. Однак, незважаючи на це, якщо ви вважаєте, що у вас перелом ребра, то зверніться до лікаря, щоб він підтвердив діагноз і переконався, що легені при цьому не пошкоджені.
 • Синдром Тітце. За певних умов хрящові частини ребер, особливо хрящі, що прикріпляються до грудини, можуть запалюватися. Біль при цьому захворюванні може виникати раптово і бути досить інтенсивною, імітуючи напад стенокардії. Проте локалізація болю між ребрами може бути різною. При синдромі Тітце біль може посилюватися при натисканні на грудину або ребра біля грудини. Болі при стенокардії та інфаркті міокарда не залежать від цього.
 • Міжреберна невралгія. Невралгія або м'язовий біль посилюється при глибокому вдиху або видиху, змінюється від зміни стану або руху в грудній клітці; як правило, її можна прощупати. Причина здавлення/роздратування міжреберних нервів - деформація міжреберних просторів. До деформації міжреберних просторів і болів міжреберних нервів можуть призвести перенесені, навіть давно, удари в область грудної клітини, надмірне напруження зовнішніх і внутрішніх м'язів і зв'язок грудної клітини, викривлення хребта, грижі міжхребцевих дисків у грудному відділі.
 • М'язова біль у грудній клітці. Біль в області ребер може бути викликана не тільки здавленням / роздратуванням міжреберних нервів, а й надмірною тонусом однієї або кількох м'язів. Зазвичай це м'язи - розгиначі спини або м'язи плеча і лопатки. М'язового болю характерно наростання больових відчуттів при розтягуванні постраждалої м'язи (нахил вперед, рух плечем або лопаткою). Іноді м'язовий біль в області ребер є одним із симптомів тривожного або депресивного стану. Напруга м'язів-розгиначів - один з характерних симптомів цих станів. І в цьому випадку мануальна терапія, гімнастика і блокади дають лише тимчасове полегшення.
 • Остеосаркома ребер.
 • Злоякісні пухлини плеври (мезотеліома), бронхогенний рак, що поширюється на плевру, виявляються болем між ребрами, пов'язаної з актом дихання.
 • Фіброміалгія. Біль між ребрами, обумовлена захворюваннями м'язів, як правило, починає турбувати при поворотах тулуба чи при піднятті рук.
 • Остеохондроз грудного відділу хребта.
 • Плеврит. Це запалення легеневого мішка або по-іншому плеври, куди помішані наші легені. Біль тупий з вираженим обмеженням рухливості грудної клітини.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в області ребер:

 • Невролог;
 • Кардіолог;
 • Травматолог;
 • Ортопед;
 • Пульмонолог.

Ви відчуваєте Болю в області ребер? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в області ребер? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.