Online Тесты

  • Тест на созависимость (вопросов: 9)

    Этот тест поможет определить: вы – тот, кто помогает или тот, кому помогают. Отвечайте «да» или «нет»Симптоми хвороби - Болі в області сонячного сплетіння

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в області сонячного сплетіння -

Сонячне сплетіння (plexus coeliacus), також спланхнічне сплетіння, або черівне сплетіння, - найбільше скупчення нервових клітин за межами центральної нервової системи. Розташоване в черевній порожнині навколо початку черевної і верхньої брижових артерій людини, безпосередньо за шлунком. Іноді це скупчення називають абдомінальним мозком (по-латині «Абдом» означає «живіт»).

До складу сонячного сплетіння входять правий і лівий черевні вузли, непарний верхній брижовий вузол, також в сонячне сплетіння входять n. phrenicus major et minor, і численні нерви, які відходять від вузлів в різні боки на кшталт променів сонця (звідси назва).

Вузли сонячного сплетіння складаються з багатовідросткових нервових клітин, на тілах і відростках які закінчуються синапсами розгалуженнями прегангліонарних волокон, що пройшли без перерви вузли прикордонного симпатичного стовбура. Нерви сонячного сплетіння, крім чутливих і парасимпатичних волокон, містять численні постгангліонарні симпатичні волокна, які є відростками клітин його вузлів і іннервують залози і мускулатуру судин діафрагми, шлунково-кишкового тракту, селезінки, нирок з наднирковими і інших органів.

Болі в області сонячного сплетіння справа дуже серйозна і вимагає дуже обережного поводження.

При яких захворюваннях виникає Біль в області сонячного сплетіння:

При яких захворюваннях виникає біль в області сонячного сплетення:

Причини болю в області сонячного сплетіння

  1. Біль в області сонячного сплетіння викликане фізичним перевантаженням або харчовим отруєнням.
  2. Неврит (невралгія) сонячного сплетіння. Невритом сонячного сплетіння, або солярним плекситом, називають поразку сонячного сплетіння, до складу якого входять черевні нерви, черевні гілки блукаючого нерва і гілки від останніх грудних і двох верхніх поперекових вузлів. Сонячне сплетіння пов'язано з різними внутрішніми органами за допомогою вторинних сплетінь, що відходять від нього: діафрагмального, надниркового, верхнього шлункового, печінкового, селезінкового, брижового та ін Для невралгії сонячного сплетіння характерні болі, до яких при невриті приєднуються секреторні, судинні, трофічні і моторні розлади внутрішніх органів. Гаігліоневріт солярного сплетіння завжди необхідно диференціювати від захворювань органів черевної порожнини.

Неврит сонячного сплетіння може розвиватися при гострих і хронічних інфекціях (малярія, грип, сифіліс, тиф та ін) і при запальних процесах в області очеревини (перитоніт, перидуоденіт, перигастрит, періпанкреатит та ін), при інтоксикаціях (свинцем, нікотином, алкоголем ) і аутоінтоксикації (при тривалих затримках калу в кишечнику та ін.). Травматичний неврит сонячного сплетення може виникнути при ударі кулаком в живіт (під час боксу) або при сильному ударі футбольним м'ячем, при надмірному стягуванні поясом живота і т. п. Невралгія сонячного сплетення іноді з'являється при ентероптозі, здавленні сплетіння аневризмою черевної аорти або кістою підшлункової залози, різкому лордозі хребта, збільшенні черевних лімфатичних залоз (лімфогранулематоз).

Основний симптом - біль у верхній частині області, частіше локалізується по середній лінії між мечовидним відростком і пупком, навколо пупка, нерідко з широкою іррадіацією болю в хребті і по всьому животі. Болі виникають приступообразно, тривають кілька годин, носять болісний характер: свердлювальні, колючі, ріжучі. Іноді хворі приймають протибольову позу: тулуб зігнуто, ноги приведені до живота, дихання затримується. Болі посилюються після хвилювання або важкого фізичного навантаження. У подложечній області розвиваються парестезії: шкіра стає щільною, теплою, всередині «розливається відчуття жару», «розпирає живіт», болі іррадіюють в область грудей.

Крім чутливих розладів, відзначаються спазми шлунку, стравоходу (пілороспазм), кишечника (спастичний запор), а також атонія гладкої мускулатури, що призводить до відрижки, метеоризму, проносів, блювоті. Виявляються і секреторні розлади: порушення діяльності підшлункової залози, зменшення кислотності шлункового соку, поліурія та ін. Нерідко при невралгії (невриті) сонячного сплетіння є іррадіація болю в поперек, нижні грудні хребці і по ходу міжреберних нервів, у кишечник: тонкі (через верхнє брижове сплетіння) або товсті (через нижнє брижове сплетіння) кишки або у пряму кишку (через підшлункової сплетіння ).

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в області сонячного сплетіння:

  • Невролог;
  • Гастроентеролог;
  • Інфекціоніст.

Ви відчуваєте Болю в області сонячного сплетіння? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в області сонячного сплетіння? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.