Online Тесты

 • Насколько общителен ваш ребенок? (вопросов: 10)

  Данный тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет, он помогает выяснить, насколько общителен ваш ребенок, легко ли он идет на контакт со сверстниками, учителями, родителями, умеет ли он общаться...Симптоми хвороби - Болі в області вуха

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в області вуха -

Наш орган слуху складається із зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха. Зовнішнє вухо включає в себе вушну раковину, зовнішній слуховий прохід і барабанну перетинку. Остання є межею між зовнішнім і середнім вухом. Середнє вухо розташовується в скроневій кістці черепа і складається з барабанної порожнини, слухової (євстахієвої) труби та соскоподібного відростка. Внутрішнє вухо являє собою лабіринт і містить утворення, одні з яких (напівкружні канали) відповідають за відчуття рівноваги, а інші (равлик) - за перетворення звукового коливання в імпульс, який потім може бути розпізнаний корою великих півкуль головного мозку. Біль в області вуха може бути безпосередньо пов'язана із запальним процесом в області вуха або носити рефлекторний характер при гострому і хронічному тонзиліті, гаймориті, запаленні верхньощелепного суглоба специфічного і неспецифічного характеру.

Болі в області вух можуть викликати патології щелепи, запалення мигдалин, синусит, але найчастіше - болі в шиї, хребті, міофасціальні болі, а також невралгії. Тільки медичне обстеження області вух, голови та шиї може виявити справжню причину дискомфорту в області вух.

Що викликає біль в області вух?

Отит (запалення вуха) буває зовнішнім (обмеженим, розлитим і середнім). Обмежене запалення зовнішнього вуха частіше називають фурункульозом (запалення мішечків і сальних залоз під дією механічного фактора - маніпуляцій у слуховому проході сірниками, шпильками і т. д. на тлі певної готовності макроорганізму - знижений імунітет при діабеті, подагрі, гіповітамінозах (А, B, С ), в результаті активації або приєднання стафілококової інфекції). Розлите запалення зовнішнього слухового проходу спостерігається переважно при хронічному гнійному отиті унаслідок впровадження в шкіру і підшкірний шар різних бактерій, а також грибка. Запальний процес нерідко поширюється і на барабанну перетинку.

Середні отити бувають гострими і хронічними, гнійними і катаральними. Ступінь вираженості запальної реакції залежить, головним чином, від вірулентності мікроорганізмів і від стану захисних сил макроорганізму, крім того, мікроорганізми, що активізуються при вірусному або бактеріальному запаленні слизової оболонки носа, сприяють протіканню запальної реакції на кшталт суперінфекції, реінфекції або аутоінфекції.

Механізм проникнення бактеріальних збудників може бути наступним: при кашлі, чханні, особливо при невмілому сякання бактерії потрапляють через слухову трубу в середнє вухо. Цей шлях, так званий тубарний шлях, є одним з основних. Значно рідше інфекція потрапляє в середнє вухо гематогенним шляхом і у виняткових випадках - через пошкоджену барабанну перетинку.

Висока вірулентність мікробів, зниження загальної реактивності організму, наявність хронічного патологічного процесу в порожнині носа й носоглотці сприяють переходу гострого гнійного отиту у хронічну форму.

При яких захворюваннях виникає Біль в області вуха:

При яких захворюваннях виникає біль в області вуха:

Види болю в області вух

Зустрічаються різні види болю в області вух. Викликати її можуть, наприклад, інфекції мигдалин, щелепи і носових пазух.

Види болю в області вух в залежності від ділянки вуха:

Вушна раковина (частина вуха, що уловлює звук). Сильний вітер може викликати хворобливий синяк в області вуха, який збільшується і набуває синього відтінку. Обмороження або опік вушної раковини може стати причиною болю в області вуха або свербежу.

Ще одна хвороба, через яку може з'явитися біль в області вуха, - це періохондріт (інфекція шкіри, захищає хрящ). Хрящ - це щільні тканини, які надають форму носа і вух.

Зовнішній слуховий прохід

Стороннє тіло, що потрапило в зовнішній слуховий канал, - найбільш поширена причина болю в області вух у дітей. Через це зовнішнє вухо може запалитися.

Гостре запалення зовнішнього вуха

Його часто викликає попадання у вухо забрудненої (бактеріями) води. Біль сильна і може збільшитися при русі щелепами.

Фурункульоз

Інфекція волосяних фолікулів волосся в вушному каналі. Біль в області вуха зазвичай дуже сильна і може збільшитися при русі щелепами і вушної раковини. Якщо стиснутий трагус (хрящовий відросток в передній частині зовнішнього вуха), можливо відчуття слабкості.

«Вухо плавця» з'являється, коли з-за вогкості, тепла і вологості набрякає шар шкіри в області вуха. Частий контакт з водою, наприклад, при плаванні, розм'якшує шкіру вушного каналу і робить її більш вразливою до інфекцій, особливо до бактерій. Остання стадія «вуха плавця» - запалення середнього вуха.

Вушна сірка - це нормальне явище, вона захищає вухо. Тим не менш, утворення сірки може стати проблемою для багатьох людей. У такому випадку необхідно користуватися пом'якшуючим сірку вушними краплями, а в деяких випадках звертатися до лікаря, щоб почистити вуха, прополоскавши їх за допомогою шприця, і видалити надлишки сірки. Сірка, яка накопилася іноді викликає біль в області вуха або виділення, а також погіршення слуху. Сверблячка в області вуха - це поширена скарга.

Сверблячка обумовлена сухістю вушних каналів і браком сірки. Часто його викликає алергенний грибок. Вушний канал - тепле, темне, вологе місце, а це хороші умови для грибка.

Запалення середнього вуха - це бактеріальна інфекція в середньому вусі, через яку в середньому вусі застоюється рідина.

Гостре запалення середнього вуха - найпоширеніша причина відвідування лікаря у дітей. У деяких дітей запалення середнього вуха може виникати повторно. Для нього характерні такі симптоми: біль в області вуха, плач, тиск в області вух, легка лихоманка і збудження.

Секреторне запалення середнього вуха - один з хронічних видів запалення середнього вуха. Воно часто зустрічається у дітей і характеризується як утворення густої і липкої рідини в середньому вусі, що накопичується за барабанною перетинкою і викликає короткочасну біль в області вуха, почуття, ніби закладені вуха, і погіршення слуху.

Тиск в області вух

Воно виникає головним чином через блокування повітряного потоку в Євстахієвій трубі, яка з'єднує середнє вухо з носоглоткою. Тиск в області вух спостерігається також при захворюваннях придаткових пазух носа. У пацієнтів, які страждають від тиску в області вух, часто буває алергічний риніт або синусит. Гострий мастоїдит - це запалення мастоідальной порожнини в скроневій кістці за вушною раковиною. Для нього характерний постійно пульсуючий біль зі слабкістю і набряком в порожнині мастоідальної кістки, густі виділення, погіршення слуху, лихоманка і слабкість. Якщо у вас спостерігаються ці симптоми, негайно зверніться до лікаря.

Причини болю в області вуха без зниження слуху

 1. Гостре і підгостре запалення в зовнішньому слуховому проході без повної закупорки його просвіту.
 2. Артрити і артрози в області щелепного суглоба.
 3. Паротити і абсцеси привушної залози.
 4. Запалення (супроводжуються абсцесом) вроджених привушних кіст.
 5. Привушний лімфаденіт - запалення лімфатичного вузла.

При деяких захворюваннях болі можуть віддавати у вухо, при цьому імітуючи хворобу вух:

 • Болі при захворюваннях зубів.
 • Виразкові або абсцедуючі процеси в області кута нижньої щелепи, піднебінних мигдаликів, глотки, грушоподібних синусів, гортані, а також входу в стравохід.
 • Неврити та невралгії деяких черепно-мозкових нервів (язикоглоткового, блукаючого і проміжного нервів, вушно-скроневої гілки трійчастого нерву).
 • Невралгії 2 і 3-й гілочок шийного нервового сплетення.

Хворобливість вушної раковини і козелка може зустрічатися при:

 • Бешихове запалення шкіри в області вуха, дерматити.
 • Гострий зовнішній отит у тому числі фурункул слухового проходу.
 • Перихондрит і хондроперихондрит - запалення хряща вушної раковини.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в області вуха:

Оториноларинголог.

Ви відчуваєте Болю в області вуха? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в області вуха? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.