Online Тесты

 • Тест на созависимость (вопросов: 9)

  Этот тест поможет определить: вы – тот, кто помогает или тот, кому помогают. Отвечайте «да» или «нет»Симптоми хвороби - Болі в області шиї

Болі та їх причини за категорією:

Болі та їх причини за алфавитом:

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль в області шиї -

Шия - частина тіла, що з'єднує голову з тулубом. Шия виконує безліч життєво важливих функцій і нерідко є особливо вразливим місцем. Шийні хребці і м'язи забезпечують голові найбільшу рухливість.

Сім шийних хребців оточують спинний мозок, утворюючи спинномозковий канал. Між хребцями є диски, поруч з якими проходять нерви шиї. Структура шиї включає м'язи шиї, артерії, вени, лімфатичні вузли, щитовидну залозу, стравохід, гортань і трахею. Захворювання, які мають вплив на деякі тканини шиї, можуть сприяти появі болю в шиї.

Біль у шиї - цервікалгія. Локалізація болю тільки в шиї називається цервікалгіею, при іррадіації болю в руку - цервіко-брахіалгіею, при іррадіації в голову - цервікокраніалгіею.

Цервікаго (шийний простріл) розвивається при подразненні здавленням рецепторів синувертебрального нерва. Раптово, зазвичай, у момент здійснення різкого руху головою, виникає гострий біль у шиї, який посилюється навіть при ледь помітному русі і віддає в потилицю, голову, грудну клітку. Голова і плечовий пояс приймають неприроднє положення. М'язи шийно-грудного відділу напружуються, набувають "кам'янисту" щільність, різко обмежуються рухи в шийному і верхнегрудном відділах хребта і в області плечового суглоба.

Тривалість загострення хвороби близько 10 днів.

При яких захворюваннях виникає Біль в області шиї:

При яких захворюваннях виникає біль в області шиї

Біль в області шиї - це больові відчуття в області шийного відділу хребта з лівого боку. Біль в області шиї зліва може сигналізувати про механічні проблеми, що мають місце в шийному відділі хребта. Тільки в окремих випадках біль в шиї справа свідчить про наявність системного захворювання. Хоч біль може бути сильною, в більшості випадків больовий синдром зникає протягом 1-2 тижнів і дуже рідко триває від 8 до 12 тижнів. Біль може локалізуватись в області хребта або віддавати в ліву руку (радикулопатія).

В основному, причини виникнення болів в шиї справа - це остеоартроз та остеохондроз шийного відділу хребта, ушкодження м'язів шиї і власних зв'язок хребта переважно з лівого боку. Поширеність остеоартрозу хребта збільшується з кожним роком. Основне джерело болю при остеоартрозі - пошкоджені міжхребцеві суглоби. Зміни власних міжхребцевих суглобів є основною причиною міофасциального болю і гострої кривошиї. Грижі міжхребцевих дисків зазвичай можуть виникнути в нижньо-шийному відділі хребта: зазвичай страждають міжхребетні диски C5-C6 і C6-C7.

Сильний біль в області шиї і руки може бути викликаний шийним остеохондрозом, наслідками травми шийного відділу хребта, пухлинами шийного відділу спинного, мозку і хребта, зокрема метастазами раку в хребет правобічної локалізації, краніоспінальними аномаліями. Біль у шиї справа або обмеження її рухливості найчастіше можуть виникнути в результаті м'язового перенапруження, переохолодження (частіше перебування на протязі), сну в незручному положенні або великому фізичному навантаженні. Біль у шиї справа може пройти самостійно через день. Якщо біль не зменшується, посилюється або відновлюється, то необхідно звернутися до мануального терапевта.

Грижа міжхребцевого диска найбільш часто викликає біль у плечі. Здавлювання нервового корінця викликає біль у плечі і в руці (брахіалгія).

Грижа диска може викликати порушення функцій нерва, що включають зниження рефлекторної активності, чутливості і м'язової сили.

 • Стеноз спинномозкового каналу викликає компресію спинного мозку, що призводить до цервікальної мієлопатії. Звуження може бути викликано випираючим диском, кістковими шпильками і потовщеними спінальним зв'язками. Пошкодження спинного мозку може не супроводжуватися больовими відчуттями, але асоційоване з онімінням кінцівок, слабкістю і порушенням функцій органів малого тазу.
 • М'язовий спазм дуже часто виникає при різких ротаційних поворотах шиї, що найчастіше відбувається при дорожньо-транспортних пригодах. Біль і ригідність в таких випадках розвивається протягом 24-48 годин після травми.
 • Біль в області шиї і обмеження рухів голови спостерігаються при менінгіті, субарахноїдальному крововиливі, пухлин головного мозку і заковтувальному абсцесі лівобічної локалізації. При болю, що локалізується по передній поверхні шиї, виключають ІХС - стенокардію та інфаркт міокарда.
 • Пухлини шийного відділу хребта зазвичай бувають метастатичними. Пухлина слід виключати при тривалому, постійному болю, що турбує хворого і вдень, і вночі. Метастази при злоякісних новоутвореннях в 5-10% випадків локалізуються в хребті, при цьому ураження шийного відділу хребта спостерігається у 15% випадків. У хребет найчастіше метастазують рак молочної залози, передміхурової залози і легені і дещо рідше - меланома, рак нирки і рак щитовидної залози.
 • М'язовий спазм виникає при тривалому статичному фізичному навантаженні (наприклад, при тривалому сидінні за комп'ютером). Гострий м'язовий біль може з'явитися після сну, якщо сон протікав у незручному положенніі.
 • Біль в області шиї дуже часто з'являється від того, що протягом тривалого часу доводиться тримати голову в самому незручному положенні. Незалежно від способу життя, можна позбутися від основної причини болю в шиї зліва, позбавляючись від поганих звичок, роблячи кожен день вправи для шиї і правильно організувавши своє робоче місце.

При змінах у шийному і грудному відділах характерні сильні болі в області шиї, потилиці. Болі носять постійний, ниючий характер і часто посилюються при певному положенні, особливо при тривалому фізичному навантаженні. Характерні часто запаморочення, нудота, шум у вухах, оніміння пальців рук, біль в руках. Іноді навіть можуть виникнути болі в області серця, що провокуються незручною позою. Можуть також з'явитися болі і у верхній частині живота, розлади діяльності органів всього шлунково-кишкового тракту. Хворі часто скаржаться на обмеження рухливості шиї, хрускіт в шиї справа при повороті голови. У процесі лікування болю в шиї справа потрібно використовувати методи як фізичного, так і психологічного впливу, а також мануальну терапію.

Причини болю в області шиї у дітей:

 • У дітей і підлітків біль в області шиї і обмеження рухів голови часто виявляються проявом шийного лімфаденіту (ускладнення ангіни).
 • Деякі причини болю в області шиї у дітей - ті ж, що у дорослих: це внутрішньочерепні крововиливи, абсцеси і пухлини. У дітей, крім того, часто спостерігається гостра кривошия. Більв області шиї також може бути проявом ювенільного ревматоїдного артриту.

Інші причини болю в області шиї

Травма

 • міжхребцевих суглобів;
 • міжхребцевих дисків;
 • м'язів і зв'язок;
 • хребців;

Імунні порушення

 • ревматоїдний артрит;
 • анкілозуючий спондиліт;
 • псоріатичний артрит;
 • артрити при запальних захворюваннях кишечника;
 • синдром Рейтера і реактивні артрити;
 • ревматична поліміалгія.

Інфекція

 • кісток: остеомієліт, туберкульоз;
 • іншої локалізації: лімфаденіт, гострий тиреоїдит, поліомієліт, правець, оперізуючий лишай, менінгіт, менінгізм, малярія;

Дегенеративні захворювання хребта

 • остеохондроз;
 • остеоартроз.

Новоутворення

 • доброякісні;
 • злоякісні.

Відбитий біль

 • при захворюваннях внутрішніх органів;
 • хвороби серця;
 • хвороби стравоходу;
 • рак легенів;
 • при внутрішньочерепних об'ємних утвореннях;
 • крововилив, наприклад субарахноїдальний;
 • пухлина;
 • абсцес.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль в області шиї:

 • Ревматолог;
 • Невролог;
 • Травматолог;
 • Ортопед;
 • Фізіотерапевт;
 • Масажист;
 • Мануальний терапевт.

Ви відчуваєте Болю в області шиї? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря - клініка Eurolab завжди до Ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря додому . Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут . Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці .

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить в області шиї? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби . Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря , щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою . Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію на форумі . Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів і видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороб і види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції - напишіть нам , ми обов'язково постараємося Вам допомогти.